האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר בתקשורת: ומה אחר כך?

תקשורת הוא אחד מסלולי הלימוד המבוקשים ביותר, אולם רק מחצית מהסטודנטים עובדים בתחום עם סיום התואר. 82.4 אחוזים מהעובדים רוצים להמשיך לעבוד בתחום.

עינת חורשי | 19-12-2006 15:49:00

כחצי מבוגרי המגמות לתקשורת עוסקים בתחום עם סיום לימודיהם; מחציתם הנותרת של התלמידים עובדים בתחומים אחרים. כך עולה מסקר שערכה המכללה למנהל, באמצעות חברת הסקרים "הגל החדש". הסקר נערך בקרב 301 בוגרי המסלול האקדמי של בית הספר לתקשורת במכללה למנהל. מוסדות לימוד אחרים מציגים גם הם נתונים דומים. כך, למשל, במכללה האקדמית ספיר, שמדווחת כי כ-50 אחוז מבוגריה השתלבו בתחומי התקשורת.

במכללה למנהל הרחיבו ומצאו כי מרבית הבוגרים עובדים בתחומי הפרסום והשיווק (כ-27% מהבוגרים עובדים בכל אחד מהתחומים, בעיקר כמנהלי שיווק או כתקציבאים), 19% נקלטו בתעשיית הטלוויזיה (בעיקר כמפיקים). תחומים יחסית פופולריים אחרים הם דוברות ויחסי ציבור, עיתונות, הפקות אירועים ואינטרנט. רק אחוז וחצי מן הסטודנטים התחילו לעבוד בתחום לפני הלימודים - השאר מצאו עבודה תוך כדי לימודים (31.6 אחוזים), מיד עם סיום הלימודים (25.7 אחוז) או עד שנה לאחר סיום הלימודים (29.4 אחוזים).

באופן לא מפתיע, הדרך הטובה ביותר למצוא עבודה היא באמצעות קשרים - כאלו שנוצרו בזמן הלימודים או שהיו קיימים עוד קודם. זו השיטה שבה נעזרו 54% מהבוגרים העובדים בתחום, כדי להתקבל למקום העבודה שלהם. 18.4 אחוזים מצאו תעסוקה באמצעות מודעות באינטרנט. המודעות בעיתונות הכתובה, פניה עצמאית לחברות וחברות השמה נותרו מאחור, כשיטות יעילות פחות, או כמעט לא יעילות בכלל. עם זאת, ראוי לשים לב כי לא כל הבוגרים מסתפקים במציאת עבודה - גם הקביעות חשובה לאחדים. מרבית העובדים (75.5 אחוזים) הם עובדים קבועים במקומות העבודה שלהם, אך גם לפרילאנסרים יש ייצוג גדול יחסית (20.6 אחוז). 2.2 אחוזים נחשבים לעובדים זמניים. אם היקף המשרה חשוב לכם, בוודאי תשמחו לשמוע ש-88.2 אחוזים מהעוסקים בתחום עושים זאת במשרה מלאה, ורק 8.1 עובדים במשרה חלקית.

תקשורת היא אחד מתחומי הלימודים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות - התחום הפך פופולרי כל כך, שהוא נמצא תדיר ברשימות עשרת המקצועות המבוקשים של הסטודנטים לעתיד. הסטודנטים אף בוחרים בתקשורת כחוג הלימודים במבוקש באוניברסיטאות ובמכללות.

העיתונות הכתובה כבר אינה פופולרית כבעבר (הדמיה: מערכת וואלה)
העיתונות הכתובה כבר אינה פופולרית כבעבר (הדמיה: מערכת וואלה)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי