האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שיא חופשות מחלה בנובמבר

היעדרות עובדים מן העבודה בגין מחלה בנובמבר עמדה על ממוצע של 0.49 ימים לעובד - האחוזים הגבוהים ביותר בהשוואה לחודשי נובמבר בשנים קודמות.

עינת חורשי | 10-12-2006 13:09:00

היעדרות עובדים ממקום עבודתם היתה הגבוהה ביותר בחודש נובמבר 2006, בהשוואה להיעדרות בחודש המקביל בשנים קודמות. כמו כן מדובר באחוזי ההיעדרות הגבוהים ביותר בגין מחלה מאז שנת 2000. אחוזי ההיעדרות המדוברים עומדים על ממוצע של 1.69 ימי היעדרות לעובד, מתוכם 0.49 ימים בגין מחלה ו-1.2 ימי חופשה. הנתונים עובדו על ידי מדד חשבים HPS, מקבוצת "חילן טק".

את טבלת הנעדרים מובילים גברים בני 60 ומעלה, להם 0.92 ימי היעדרות בממוצע בגין מחלה. אחריהם בטבלה נשים בנות 30-40 ונשים בנות 20-30 (0.67 ימי היעדרות ו-0.66 ימים, בהתאמה). היעדרותן של נשים בנות 60 ומעלה היתה הנמוכה ביותר - 0.19 ימים בממוצע.

בחשבים HPS מסבירים את אחוז ההיעדרויות הגבוה במזג האוויר החורפי ובגשמים, שגרמו לדפוסי ההיעדרויות-מחלה להידמות לאלו האופייניים לחורף. כמו כן מעריך אייבי מאיר, מנכ"ל חשבים HPS, כי גם למחסור בחיסוני שפעת והפסקת החיסונים היתה יד בעניין, מיוחד בקרב שכבת הגיל המבוגרת ובקרב הורים לילדים. בדרך כלל נובמבר הוא אחד החודשים בהם היעדרות עובדים ממקום התעסוקה היא הנמוכה ביותר.

מדד חשבים HPS מבוסס על עיבוד של 20,000 תלושי שכר במגזר הפרטי. המדד אינו כולל נתונים המתייחסים לשירות הציבורי או לעובדים בחברות ממשלתיות.

נובמבר של מחלות (ShutterStock)
נובמבר של מחלות (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי