יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון בלימודים בינתחומיים במינהל, ממשל ומשפט בהתמחות במנהיגות קהילתית

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

תנאי קבלה
- עמידה בתנאי הקבלה של מכללת שערי משפט ומדע לתוכנית הבינתחומית.
- ניסיון מנהיגותי קודם מוכח:
הגשת קו"ח הכוללים ניסיון בהובלה ומנהיגות קהילתית, חינוכית או פוליטית, בליווי תיאור חזון לשינוי עתידי.
- הגשת מכתב (עד 250 מילים), הכולל נימוקים להתאמתך לתוכנית ומתאר מה מניע אותך לרצות להשתלב בה.
- הצגת שני מכתבי המלצה.
- ראיון אישי בפני ועדת קבלה.
תאור התעודה
תעודת בוגר (.B.A) מטעם בית הספר ללימודים בינתחומיים במינהל, ממשל ומשפט בהתמחות של מנהיגות קהילתית, מטעם המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
פרטים על תואר ראשון בלימודים בינתחומיים במינהל, ממשל ומשפט בהתמחות במנהיגות קהילתית
*רקע ומטרת התוכנית
בשנים האחרונות, המנהיגות העתידית של ישראל צומחת מתוך הפוליטיקה המקומית, עולם העסקים והחברה האזרחית. הערים והרשויות משפיעות יותר ויותר על חיי האזרחים, ובהתאם המנהיגות צומחת בתוכן, מלמטה-למעלה. על רקע זה התגבשה תוכנית 'גל' למנהיגות קהילתית, העוסקת בהכשרת הדור הבא של יזמים/ות ומנהיגים/ות, שיעצבו את ההנהגה העתידית של המדינה.
 
תוכנית 'גל' למנהיגות קהילתית מיועדת לכל מי ששואף להוביל שינוי חברתי, ולשפר את העולם שבו אנו חיים. מטרתה לפתח את הדור הבא של מנהיגות מקומית: עמיתי תוכנית 'גל' יזכו לפתח ידע נרחב, כלים וליווי מקצועי שבאמצעותם יחוללו שינוי בזירה המקומית בפרט, ומשם בחברה הישראלית בכלל.
 
עמיתי תוכנית 'גל' ייצאו עם מגוון המיומנויות הנדרשות לשינוי חברתי ואקטיביזם, לעבודה מול ומתוך השלטון עירוני, השלטון המרכזי וקשרי הגומלין שביניהם, המגזר השלישי, גופים וחברות ממשלתיות ועירוניות, מועצות ערים וקהילות והתושבים עצמם.
תוכנית 'גל' תבחר את עמיתיה מבין אלפי צעירים שמכוונים עצמם להובלה ולשינוי, ותהיה הבית לנחושים ולבולטים שביניהם: בוגרי שנת שירות (ש"ש) ומכינה טרום צבאית, בוגרי עמותות לשינוי חברתי, קצינים במיל., פעילים במאבקים סביבתיים וחברתיים, יו"ר אגודות תלמידים בתיכון, פעילים פוליטיים ומדריכים בתנועות הנוער ועוד- אלו המחויבים לפעול למען האחר, ולמען הקהילה והחברה בישראל.
 
*אודות התוכנית:
תוכנית 'גל' הינה תוכנית ייחודית, המעניקה מלגה לכל עמיתיה, למשך כל תקופת לימודי התואר הראשון. עמיתי התוכנית יהיו חלק מקבוצה דינמית העוסקת במנהיגות, דנה בסוגיות משמעותיות בחברה הישראלית ונחשפת לכלים לפיתוח אישי, להובלה וליזמות. קבוצת העמיתים של המחזור הראשון תהיה פורצת דרך ותהווה את הבסיס לרשת הבוגרים של התוכנית לדורותיה.
תואר ראשון בשילוב עם הכשרה מעשית:
העמיתים יהיו זכאים לתעודת בוגר (.B.A) מטעם בית הספר ללימודים בינתחומיים במינהל, ממשל ומשפט בהתמחות של מנהיגות קהילתית, מטעם המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. מעבר לכך, ירכשו המשתתפים מעטפת של הכשרה מעשית באמצעות לימודי תעודה במגוון תחומים המרכיבים את מלאכת ההנהגה הקהילתית, וביניהם:
- גישור - הסמכה בגישור בדגש על גישור קהילתי ככלי להנעת תהליכים חברתיים, ניהול משא ומתן ויישוב סכסוכים.
- דוברות - ההיבטים היישומים בעבודת אנשי התקשורת, בניית אסטרטגיות תקשורתיות והבנת מערכת היחסים בין העיתונאים לבין דוברים ואנשי יחסי הציבור.
- ניהול רשתות חברתיות - הקניית כלים מתקדמים לשיווק ברשתות חברתיות, הקמת קמפיינים, ביצוע ואופטימיזציה הלכה למעשה, וכן ניהול אפקטיבי של המותג/העסק ברשת החברתית.
- גיוס משאבים - ההתפתחות ההיסטורית של הפילנטרופיה, היבטים בעמיות יהודית, מידענות ומחקר של גיוס תרומות.
- פיתוח והפעלת קהילה - הקניית כלים לניהול משברים ולמניעתם, ביצוע הערכות מצב והתמודדות עם מצבי אי ודאות.
- ניהול מלכ"רים - היבטים ניהוליים, משפטיים ופיננסיים של מוסדות ללא כוונת רווח.
* ייתכנו שינויים בסוגי הקורסים.
השילוב בין התואר ללימודי התעודה יכשיר צעירות וצעירים להובלת מהלכים ציבוריים, יזמות חברתית ואקטיביזם, באמצעות הקניית כלים מקצועיים שיסייעו להם ביצירת השפעה ובהובלת סדר היום בזירה הציבורית.
 
מידע נוסף

לזכרו: גל ארליך ז”ל

התוכנית למנהיגות קהילתית נקראת ע"ש גל ארליך ז"ל, אשר משפחתו בחרה להנציח את זכרו, בתרומה למען העתיד, ובקידום צעירות וצעירים שכמותו להיות דור המנהיגות הבא בישראל.
גל נולד (בשנת 1978) וגדל ברחובות. גל היה צעיר בולט, פעלתן ויזם ובעל רגישות חברתית ואנושית והאמין בטוב שיש בבני אדם. גל היה פעיל שלום, חניך ומדריך בתנועת השומר הצעיר במשך כל שנות ילדותו ונערותו. גם בשירותו הצבאי המשיך גל לתרום ככל יכולתו ושירת כלוחם וכמפקד בסיירת מגלן תוך שהוא דוגל באמירה כי עם המבקש שלום ייכון למלחמה.
לאחר סיום שירותו הצבאי יצא גל לטיול ארוך בדרום אמריקה שם טייל ועסק בתחביבו צלילה. ב-12 ליולי שנת 2001, הותקפו גל וחברתו לטיול ע"י שני רוצחים חמושים, בשעה שניסה להגן על חברתו מאונס הסתער גל על הרוצחים ונורה בראשו, הוא פונה לבית החולים, אך מת מפצעיו. 
 
*מלגה שנתית:
לעמיתים שיעמדו במטלות האקדמיות תוענק מדי שנה מלגה בגובה 10,000 ₪.
לסטודנטים שאינם בתכנית שכ"ל השנתי יעמוד על 18,750 ₪.

*בכפוף לשינויים.

עוד מסלולי לימוד – המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
מרגוע 5, הוד השרון
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים