072-3300504

תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית

האוניברסיטה הפתוחה

תנאי קבלה
בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי הקוגניציה ובוגרים מצטיינים מתחומי דעת קרובים
כמה זמן לומדים
השיעורים בתכנית מועברים פרונטלית בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה, בימים שני וחמישי.
פרטים על תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית

הפסיכולוגיה הקוגניטיבית עוסקת בשאלות מרכזיות שהעסיקו פילוסופים ופסיכולוגים מזה עידן ועידנים: כיצד פועלת ההכרה? מה הקשר בין שפה לחשיבה? מה קובע אילו אירועים נזכור? עד כמה הזיכרון שלנו מדויק? כיצד אנחנו תופסים עולם עשיר ומורכב בעוד שיכולות הקשב שלנו מצטמצמות? כיצד ניתן לשפר את יכולותינו קוגניטיביות – לשפר זיכרון, למידה, להתגבר על הטיות?

תחום הדעת של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית עוסק בחקירת שאלות מרתקות אלו ועוד, באמצעות כלים מדעיים. כלי המדידה ופרדיגמות המחקר שפיתחה הפסיכולוגיה הקוגניטיבית הפכו את התחום לתחום המוביל בפסיכולוגיה מחקרית, שאף קשור בקשר הדוק לשדות מחקר דוגמת מדעי העצב, נוירוביולוגיה, חישוביות עצבית, פילוסופיה, בלשנות, כלכלה, ממשקי אדם-מחשב, ועוד.

לימודי קוגניציה הינם אבן היסוד של הפסיכולוגיה המחקרית בארץ ובעולם כולו. 

התכנית לתואר השני בפסיכולוגיה קוגניטיבית נלמדת במסלול מחקרי (תזה) בלבד, ומהווה ביסודה תשתית להמשך מחקר בתארים מתקדמים בתחומים שונים. בנוסף, מקנה התכנית גם כלים חשיבתיים ומתודולוגיים אשר רלוונטיים לשדה התעסוקתי בתחומים של ניתוח נתונים (לרבות נתוני עתק – Big Data), הנדסת אנוש, פסיכומטריקה, עיצוב סביבות למידה ממוחשבות ועוד.

במסגרת הלימודים ירכשו הסטודנטים והסטודנטיות הבנה מעמיקה של תופעות, מודלים ופרדיגמות הנמצאות בחזית המחקר המדעי של הקוגניציה: החל בתהליכי תפיסה מוקדמים, דרך קשב ומנגנוני למידה ועד זיכרון ושפה. הלימודים בתכנית שמים דגש על פיתוח יכולת חשיבה ביקורתית, הבנה מעמיקה של הליך המחקר המדעי וחשיפה למגוון רחב של נושאים תיאורטיים ויישומיים מכל גוני הקשת הקוגניטיבית. 

מידע נוסף

* מלגות שכר לימוד יחולקו לסטודנטים המצטיינים בתכנית.

עוד מסלולי לימוד – האוניברסיטה הפתוחה

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
סניפים
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד