072-3300504

תואר שני בהנדסת מכונות

אוניברסיטת אריאל בשומרון - תארים מתקדמים

תנאי קבלה
התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון במקצועות ההנדסה ממוסד אקדמי מוכר בישראל או בחו"ל.
- ממוצע ציונים כללי 80 לפחות בתואר הראשון
כמה זמן לומדים
הלימודים הם במשך שנתיים (סמסטר א' + ב' ללא קיץ)
פרטים על תואר שני בהנדסת מכונות

הנדסת המכונות הינו תחום אשר עוסק בפיתוח ואחזקה של מערכות מכניות ומשלב כמעט את כל ענפי התעשייה עתירת הידע. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת , תחומי הידע במקצוע רק הולכים ומתרחבים והמהנדס נדרש להעמקה, להתמחות ולהרחבת הידע בתחום הפעילות שבו הוא עוסק. תכנית הלימודים באוניברסיטת אריאל נבנתה בהתאמה לכך ומאפשרת התמקצעות בתחומי ידע בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי, בדגש על רובוטיקה וביומכניקה. 

לרשות הסטודנטים עומדות מעבדות מחקר מתקדמות וחדשניות, כגון: המעבדה לרובוטיקה ורכבים אוטונומיים, המעבדה לחומרים ביולוגיים, המעבדה לאנרגיה מתחדשת, המעבדה לננו-אופטיקה, המעבדה לקריוגניקה והמרכז לביו-מכניקה באריאל (ABMC). כמו כן, קיימים תחומי מחקר שונים ומגוונים, כגון: חקירת הזרימה באבי העורקים, מודלים דינמיים של רכבים, ניווט ותכנון תנועה בסביבה אורבנית, רובוטיקה רפואית, תכנון תנועה לרובוטים יתירים, חקר אותות שמע, אופטיקה סינגולרית ועוד.

התמחויות לימוד

הסטודנטים יכולים להתמחות באחד משני תחומי ההתמחות:

- התמחות ברובוטיקה - הדרישה למהנדסי רובוטיקה צפויה לגדול משמעותית בשנים הקרובות יחד עם הגידול בצורך במערכות רובוטיות שיתמכו בטיפול רפואי, סיוע לאוכלוסייה המבוגרת, שמירת קשר בין קרובים רחוקים, רכבים אוטונומיים, לוגיסטיקה ללא מגע יד אדם והפעלת קווי ייצור שלא עוצרים בעתות חירום. 

- התמחות בביו-מכניקה - תחום הביומכניקה מציע פתרונות הנדסיים בשירות הרפואה וצפוי לצמוח עם הדרישה הגוברת לשיפור איכות החיים של הדור השלישי, ההולך וגדל. לבוגרי התוכנית יעמוד הפוטנציאל להשתלב בתפקידי מפתח בתעשייה ולהמשיך במחקר מדעי במסגרת לימודי תואר שלישי.

 

 

 

מידע נוסף
* המסלול נלמד עם תזה או ללא תזה.
* קבלת התואר מותנית באישור מל"ג.
בוגרים שלנו בתפקידי מפתח
בוגרי התואר השני מתמקצעים בהנדסת המכונות, הופכים מבוקשים מאוד בשוק התעסוקה ומתמנים למשרות בכירות בתעשייה. רכישת הידע בתואר השני, כמו גם ההתנסות בביצוע מחקר מתקדם, מאפשרת התמודדות איתנה עם המציאות המתחדשת בעולם ההנדסה. כמו כן, יכולים הבוגרים להמשיך לתואר שלישי (דוקטורט) באוניברסיטאות בארץ ובעולם.

עוד מסלולי לימוד – אוניברסיטת אריאל בשומרון - תארים מתקדמים

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
רמת הגולן 90, אריאל
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד