יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנהלת חשבונות 1+2 בסיסי ומתקדם

דיפלומה - ביה"ס ללימודי תעודה והסמכה

תנאי קבלה
- 12 שנות לימוד או תעודה של 11 שנות לימוד ועמידה בבחינת כניסה במתמטיקה ברמה של 11 ש"ל (מי שעמד בבחינת בגרות במתמטיקה ביחידת לימוד 1 לפחות יהיה פטור מבחינת הכניסה)
- ועדת קבלה
כמה זמן לומדים
- 320 שעות לימוד אקדמיות
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תעודת גמר מנהל חשבונות סוג 1+2 (בסיסי + מתקדם) מטעם התמ"ת
- תעודת מקצוע - מנהל חשבונות סוג 1+2
פרטים על הנהלת חשבונות 1+2 בסיסי ומתקדם
תחום החשבונאות מלווה את המגזר העסקי מאז ומתמיד. עקב התמורות החלות בארץ ובעולם בתחום הפיננסי נמשך ואף הולך וגובר הביקוש לאנשי מקצוע מעולים בתחום זה. הנהלת החשבונות היא דרישה הכרחית בכל מוסד או ארגון. הנהלת החשבונות היא כלי הבקרה והביקורת של הארגון על תהליכי ההכנסות וההוצאות המתקיימים בו. עבודת הנהלת החשבונות כוללת רישום שיטתי ועדכני של הפעולות הכספיות המתנהלות בעסק, המרכיבות את המחזור העסקי של הארגון. מנהלי הארגון זקוקים בכל שלב נתון לנתוני האמת של התנהלות החברה לצורך ניהולה, וכן לשם גיבוש צפי לגבי פעילותה בסוף שנת התקציב. קורס הנהלת החשבונות הוא הדלת לעולם החשבונאות, והוא מהווה את התשתית לכל מקצועות החשבונאות באשר הם. תוכנית הלימודים מותאמת לתוכנית העדכנית שנבנתה במשרד התמ"ת והיא נועדה להעלות את רמתם המקצועית של מנהלי החשבונות ולהתאימה לדרישות הפרקטיקה.
 
* מטרות הקורס:
- הכשרת מנהלי חשבונות.
- סוג 1+ 2 (בסיסי + מתקדם).
- הכנה למבחני ההסמכה של משרד התמ"ת.
 
* נושאי לימוד מרכזיים:
- חשבונאות פיננסית: פרקי נושא זה הם דלת הכניסה לעולם החשבונאות. התלמיד יתוודע לכללי החשבונאות הבסיסיים ולעקרונות חשבונאיים מקובלים, וילמד על התהליך החשבונאי, החל מאיסוף המידע החשבונאי, רישומו וסיווגו, ועד לשלב עריכת דוחות כספיים המבוססים על המידע שנאסף ונרשם, שותפויות, עסקה משותפת, משגור, עסקות במט"ח וטיפול בהפרשי שער, חשבונות המפעל התעשייתי, מוסדות ללא כוונת רווח, רשויות מקומיות, קבלנים, שיטות פחת ומכירת רכוש קבוע, התקינה החשבונאית.
- תורת המסחר והמשק: סוגי התאגדויות, מושגי יסוד בכלכלה, מושגי יסוד בבנקאות וביטוח, שיקים, שטרות וכרטיסי אשראי, מערכת המיסים בישראל.
- ידיעה כללית.
- חישובים מסחריים: כלים מתמטיים חיוניים לשם יישום נכון של כללים חשבונאיים, חישובי רווח והפסד, חישובי הנחות, חישובי רבית, נכיון שטרות ושיקים לפירעון עתידי.
- חשבונאות מעשית ממוחשבת: יישום מעשי של נושאי הלימוד בחשבונאות פיננסית באמצעות תוכנת מחשב.
- פרויקט גמר.
מידע נוסף
* הקורס מתקיים בפיקוח משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.
* קהל היעד: המעוניינים לעסוק בתחום החשבונאות.
* שיטת הלימוד: הלימודים כוללים הרצאות פרונטליות ותרגול פתרון מבחנים.
* דרישות הקורס ובחינות: נוכחות ב-85% מהשיעורים, בחינה עיונית: הנהח"ש סוג 1+2 (בסיסי + מתקדם) שתכלול: חשבונאות פיננסית, תורת המסחר והמשק וחישובים מסחריים, פרויקט גמר (כתיבה, הצגה והגנה).
* אישור למקצוע: כשיוסדר הסיווג המקצועי למגמות החדשות, בוגר הקורס יהיה זכאי לתעודת מקצוע - מנהל חשבונות סוג 2 - מתקדם.

עוד מסלולי לימוד – דיפלומה - ביה"ס ללימודי תעודה והסמכה

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים