יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בממשל

המרכז הבינתחומי הרצליה

תנאי קבלה
- תואר ראשון בממוצע של לפחות 80
- מקרים חריגים ידונו על ידי ועדת הקבלה.
כמה זמן לומדים
- שנה (שלושה סמסטרים), ימי הלימוד יתקיימו בהתאם להתמחות
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תואר שני M.A בממשל
פרטים על תואר שני בממשל
תואר שני M.A. בממשל יעניק לכם נקודת מבט רחבה יותר ויעמיק את ההבנה התאורטית והמעשית שלכם. כך תסללו את דרככם לתפקידי מפתח בתחום.
 
תוכלו לבחור מבין ההתמחויות הבאות, שאורכן שנה אחת (שלושה סמסטרים, כולל סמסטר קיץ):
- התמחות במדיניות ציבורית: התמחות זו תעניק לכם הכשרה עיונית ומעשית בממשל בתחומי המדיניות והמנהל הציבורי. יתרונה של ההתמחות הוא היותה רב-תחומית ויישומית. ההתמחות תחשוף אתכם למאפייניו של תחום המדיניות הציבורית - הכלכליים, החברתיים, הפוליטיים, המשפטיים והביטחוניים. ההתמחות תכשיר אתכם לתפקידי ניהול ומטה בכירים במוסדות השלטון המרכזי, ברשויות המקומיות ובמגזר השלישי.
- התמחות בשיווק פוליטי: התמחות זו תכשיר אתכם כמומחים בשיווק מועמדים פוליטיים, מפלגות ומדינות בעידן של פוליטיקה מקוונת. בנוסף, ההתמחות תעניק לכם כלים וטכניקות לתכנון ולבניית קמפיין פוליטי ואקטיבי, לשימוש במדיה חברתית, לשיווק ולקידום מסרים פוליטיים וחברתיים ולשיווק מדיניות חוץ ודיפלומטיה ציבורית.
- התמחות בלימודי ביטחון בטרור (באנגלית): התמחות זו משלבת לימודים אקדמיים, סימולציות וסדנאות, שיעניקו לכם כלים מיוחדים לחשיבה ביקורתית בתחום הביטחון והטרור. הקורסים בהתמחות מספקים חשיפה מעמיקה ומרוכזת לתופעת הטרור המודרני ומאפייניו, דפוסי פעולתו, היקפו ופיזורו ברחבי העולם. בהתמחות תרכשו הבנה של האתגר שתופעה זו מציגה למקבלי החלטות, מוסדות ביטחון, מגיבים ראשוניים, מערכות משפט והסקטור העסקי, בהתבסס על הניסיון שישראל צברה בתחום זה ועל ניסיונם של בכירים בתחום המלמדים בבית הספר לממשל. 
- התמחות בדיפלומטיה ויישוב סכסוכים (באנגלית): התמחות זו משלבת תיאוריה ומעשה של דילמות עכשוויות וניתוח של קונפליקטים ובמסגרתה תרכשו כלים להבנה וניתוח של האופן שבו קונפליקטים ומלחמות מתפתחים וכיצד ניתן לנהל או לפתור אותם באופן אסטרטגי, דיפלומטי או בלתי-פורמאלי. בנוסף להיבטים הפסיכולוגיים, תרבותיים ומשפטיים של קונפליקטים, בהתמחות זו תרכשו כלים של ממש להתמודדות עם קונפליקטים, בתחומים כמו משא ומתן, תיווך, דיפלומטיה ציבורית, דיפלומטיה א-פורמלית והתערבות בינלאומית. באמצעות הידע והכלים בעלי הערך שתרכשו, תוכלו למצוא עצמכם עוסקים בבעיות וקונפליקטים לאומיים ובינלאומיים בזירה הגלובאלית העכשווית ולהשתלב במוסדות, ארגונים וחברות העוסקות בנושאים מורכבים אלו.
 
בנוסף, קיים מסלול מחקרי עם תזה לתואר שני בממשל, אשר מטרתו להרחיב את הידע המקצועי והתאורטי שלכם, ויקדם אתכם לקראת קריירה מחקרית ו/או אקדמית בתחום. התכנית המעודכנת מציעה קורסים מגוונים בממשל, פוליטיקה, יחסים בינלאומיים וקורסים מדיסציפלינות מקבילות. מלמדים בה מרצים בעלי שם עולמי ותארים מאוניברסיטאות מובילות. משך הלימודים בתכנית זו הינו שנתיים (ארבעה סמסטרים).
 

עוד מסלולי לימוד – המרכז הבינתחומי הרצליה

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
רחוב האוניברסיטה 8, הרצליה
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים