072-3300504

לימודי הנדסת איכות - כל מה שצריך לדעת

לא רבים מודעים לכך אך בישראל יש תעשייה משגשגת של מזון ושל ייצור מגוון עצום של מוצרים מחלונות ועד מוצרים אלקטרוניים. אתם יודעים מה משותף לכלל היצרנים ומפעלי התעשייה בישראל? העובדה כי הם צריכים לבצע הנדסת איכות. שמעתם נכון, אין כיום יכולת לייצר כל דבר ללא מהנדסי איכות וזו עובדה. המהנדס צריך לפקח על הליך הייצור ולוודא כי אפשר לייצר ללא תקלות.

תארו לכם כי מפעל מזון מייצר ארטיקים ואז מתגלה כי הייתה תקלה בהליך הייצור ויש סלמונלה בארטיקים, זה יכול להיות אסון למפעל ויכול לגרום לנזקים עצומים למפעל. כאן בדיוק נכנס לתמונה מהנדס איכות והוא אמון על הליך ייצור תקין במפעלים. כך אתם יכולים להבין כי למהנדס יש תפקיד קריטי ויש לו השפעה עצומה על הצלחת ורווח המפעל וזה משהו שאסור לזלזל בו.

למי מתאים לימודי הנדסת איכות?


אז למי מתאים ללמוד הנדסת איכות? אם כן אם אתם אוהבים את מקצוע ההנדסה ופיקוח על תהליכים אז לימוד הנדסה תפור עליכם. עליכם להבין כי למהנדס איכות יש אחריות עצומה שהוא נושא על כתפיו ולכן לא לכל אחד זה מתאים.

פעמים רבות המהנדס הוא היחיד שמונע אסונות בקו הייצור ולכן הוא חייב להיות מומחה עצום בתחומו. על רקע זה נציין כי הלימודים של המהנדס קריטיים להצלחה שלו וככל שהוא ילמד במקום יותר טוב כך הוא יהיה מהנדס יותר טוב. לכן אנו אם אתם רוצים להיות מהנדסי איכות אנו מציעים לכם לבחור בחכמה את מקום הלימודים שלכם וכך להבטיח כי תהיו מומחים אמיתיים בתחום זה.

עבודתו בפועל של מהנדס איכות


אז מה עושה בוגר של הנדסת איכות בדיוק? אם כן המהנדס צריך לפקח על קו הייצור ולוודא שאין בו תקלות. המהנדס למשל ידגום מוצרים מן קו הייצור ויריץ עליהם שורה של בדיקות וזאת בכדי להבטיח כי לא הייתה תקלה בייצור.

על המוצרים שהמהנדס דוגם הוא יעשה שורה של בדיקות בהתאם למוצר. כך למשל על מוצרי מזון יש להריץ בדיקה אחת ואילו על מוצרים אחרים יש להריץ בדיקה אחרת לגמרי. אתם צריכים להבין כי הכול חקוק בנהלים והמהנדס אם הוא רוצה לבצע את עבודתו כמו שצריך חייב ללכת על פי נהלים אלו ולא לעבור עליהם או להפר אותם.

תנאי העסקה – כמה מרוויח מהנדס איכות?


מהנדס איכות לומד תואר בהנדסה למשך ארבע שנים בדרך כלל ולכן המשכורת שלו כבר מן ההתחלה היא מכובדת מאוד. כמובן שככל שעובר הזמן והמהנדס מתקדם כך הוא ירוויח יותר.
אנו חייבים לציין כי כיום יש מפעלים אשר מהנדס האיכות הראשי שלהם נחשב לחלק מרכזי מן ההנהלה הבכירה והמשכורת שלו היא בהתאם. כיום יש גם חברות המציעות בדיקות איכות למפעלים וגם שם מהנדסי איכות יכולים לעבוד. אם מהנדס איכות פותח חברה כזאת הוא יכול להרוויח סכומים יפים מאוד אך הסיכון שלו גדול יותר וכמו בכל מקום היכן שיש סיכון גדול יש גם סיכוי גדול להצליח ולהרוויח יפה מאוד.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד


משך הלימודים של תואר ראשון בהנדסת איכות הוא כארבע שנים לרוב אך יש אנשים המושכים אותו למשך חמש שנים או מנסים לסיימו לפחות את רובו לאחר שלוש שנים. לרוב יהיו מלגות לתואר זה דרך המוסד שאתם לומדים בו או מגופים פרטיים. שכר הלימוד תלוי אם אתם לומדים במוסד ציבורי או במוסד פרטי כאשר במוסד פרטי הוא יהיה הרבה יותר גבוה.
מעניין אותך לימודי הנדסת איכות - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת איכות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת איכות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד