072-3300504

השלמה מהנדסאי למהנדס

בשנים האחרונות אנו עדים לכך שרבים מבעלי תעודת הנדסאי מעוניינים להשלים ללימודי הנדסה. יש כאלה אשר מבינים זאת מיד בסיום הלימודים ויש כאלה אשר עובדים בתחום מספר שנים ומציבים לעצמם מטרה זו על מנת שיוכלו להתקדם, להגדיל את השכר, ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם. מוסדות הלימוד הבינו את הצורך הקיים ולכן ישנם לא מעט מוסדות לימוד המציעים לימודי השלמה מהנדסאי למהנדס. לימודי הנדסאי יכולים להוות אלטרנטיבה טובה לכל אותם שלא עומדים בתנאי הקבלה ללימודי הנדסה.
 

תנאי קבלה למסלולי הסבה להנדסה 

תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך ניתן לראות כי ישנם מספר תנאי קבלה בסיסיים אשר הוגדרו ע"י המל"ג. בעלי תואר הנדסאי זכאים לקבל עד 30 נקודות פטור בעבור הלימודים שסיימו בתנאי שהציון בקורסים הרלוונטים עומדים על 80 ומעלה. חשוב לזכור שישנה התיישנות על לימודי הנדסאי במידה ועברו למעלה מ-5 שנים מרגע סיום הלימודים. ברוב מוסדות הלימוד תדרשו לעמוד בממוצע ציונים כולל של 85 לפחות ומעבר של ראיון אישי.

היכן ניתן לעשות השלמה מהנדסאי למהנדס?

בין המוסדות האקדמיים הבולטים שמציעים להנדסאים לימודי השלמה לתואר תמצאו את המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל, שמציעה בשיתוף אוניברסיטת אריאל בשומרון מסלול המשך לאקדמיה. במהלך המסלול, מושלם הידע במתמטיקה ובפיזיקה כתנאי קבלה לפקולטה להנדסה של אוניברסיטת אריאל, שם יוכלו ללמוד הנדסה במסלול קצר יותר. מוסדות נוספים שמציעים לימודי השלמה מהנדסאי למהנדס הם המכללה למנהל, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון ומכללת אפקה להנדסה בתל אביב. איפה עוד ניתן לעשות תואר ראשון בהנדסה? באוניברסיטה הפתוחה, במכללה האקדמית להנדסה בראודה, בשנקר ועוד.

למי המסלול מתאים ומה הוא כולל?

 
הלימודים יכולים להתאים לאנשים בעלי תעודת הנדסאי בתחומים תואמים ללימוד ההנדסה. בין התחומים הרלוונטים: חשמל ואלקטרוניקה, תוכנה ומערכות מידע. המסלול המיועד להנדסאים הוא מסלול קצר יותר וממוקד מאוד. לרוב האנשים אשר מגיעים למסלול זה הם בעלי משפחות ו/או אנשים עובדים ועל כן הלימודים מתקיימים בשעות גמישות בהתאמה לקהל היעד. משך הלימודים יעמוד לרוב על שנתיים-שלוש לעומת לימודי הנדסה אשר נמשכים 4 שנים לפחות.

כמה מרוויח מהנדס?


שכרו של מהנדס בישראל יכול להשתנות בהתאם לתחום התמחותו, שנות הניסיון והחברה או הארגון הספציפיים בהם הם עובדים. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, השכר החודשי הממוצע למהנדסים בישראל בשנת 2020 עמד על כ-21,800 ש"ח. עם זאת, חשוב לציין שזהו ממוצע, ומהנדסים מסוימים עשויים להרוויח יותר או פחות מסכום זה בהתאם לנסיבות. בנוסף, המשכורות יכולות להשתנות בהתאם למיקום הגאוגרפי, כאשר המשכורות בדרך כלל גבוהות יותר באזורים כמו תל אביב או חיפה, בהם יש ריכוז גבוה יותר של חברות טכנולוגיה.
כמה תרוויחו לאחר ההשלמה מהנדסאי למהנדס? להלן מספר דוגמאות שכר לתפקידים נפוצים:

תפקיד

עד 5 שנות ניסיון  (בש"ח)

5-10 שנות ניסיון  (בש"ח)

מהנדס\ת תוכנה

15,000-25,000

20,000-40,000

מהנדס\ת כימיה

9,000-16,000

15,000-25,000

מהנדס\ת חשמל ואלקטרוניקה

12,000-20,000

25,000-35,000

מהנדס\ת תעשייה וניהול

8,000-15,000

16,000-20,000

מהנדס\ת בניין

10,000-12,000

16,000-30,000

 

מה ההבדל בין הנדסאי למהנדס?

כאשר אנו מדברים על לימודי הנדסאי מדובר במסלול ללימודי תעודה כשהיתרון הבולט של המסלול הוא האפשרות להשתלב בצורה מהירה בשוק העבודה. ישנה דרישה להנדסאים אשר הולכת וגוברת, המעסיקים מבינים שהנדסאים מגיעים עם ידע רב בתחום אותו למדו ובמקרים רבים הידע שלהם לא נופל מזה של מהנדסים. לעומת זאת לימודי הנדסה הם לימודים לתואר אקדמי ראשון. ההבדל בין שני המסלולים קיים גם בסיום הלימודים ולכן בוגר לימודי תעודת הנדסאי יעבוד במשרות פחות יוקרתיות, נחשבות ומתגמלות. מי שמעוניין לשפר את שכרו ולעבוד במשרות בכירות ידרש להיות בעל תואר ראשון בהנדסה.
 
 
ישנם תחומים רבים בהם תוכלו להשלים את הלימודים לתואר מהנדס. בין התחומים במובילים:
 
השלמת הנדסאים במדעי המחשב B.Sc - מדובר באחד מהתחומים המובילים בעולם ההיי טק. הלימודים משלבים בתוכם לימודים תיאורטיים בשילוב עם התנסות מעשית. השילוב מבטיח להכשיר בוגרים ברמה הטובה ביותר. בין נושאי הלימוד במסלול זה: פיזיקה, כימיה, מתמטיקה, מערכות קבצים, בינה מלאכותית, מעגלים משולבים, מיקרו מחשבים, מערכת מסד נתונים, ארגון ופענוח מבני תוכנה ועוד.
 
השלמה לתואר בהנדסה כימית B.Sc - מדובר בתחום אשר משפיע על חיי היום יום שלנו מהסיבה שכמעט וכל מוצר עובר תהליך של הנדסה כימית באחד משלבי הייצור שלו. בין נושאי הלימוד במסלול זה: חומרים מתקדמים, מתמטיקה, כימיה, תכונות ושימוש של חומרים פלסטיים, מחזור חומרים, הפרדה וזיקוק חומרים, אלגברה ועוד.
 
השלמה לתואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc - מדובר בתחום מרכזי בענף ההנדסה והאלקטרוניקה. מדובר במסלול לימודים מבוקש מאוד אך חשוב לזכור כי מדובר במסלול לימודים קשה אשר דורש לא מעט השקעה. בין נושאי הלימוד בתחום: מחשבים, שדות אלקטרו מגנטיים, מערכות לינאריות, מוליכים, הנדסת חשמל, אלגברה ועוד.
 
השלמה לתואר בהנדסת תעשייה וניהול B.Sc - מדובר בתחום מבוקש אשר כיום עוסק בסוגיות של ניהול ושירות. המטרה היא שיפור התהליכים של האירגון. בין נושאי הלימוד בתחום: כלכלה, ניהול מכירות ושיווק, ניתוח ארגוני, תכנון היצור ועוד.

אפשרויות תעסוקה למהנדסים

לאלו שסיימו את מסלול ההשלמה מהנדסאי למהנדס והוכשרו כמהנדסים מן המניין, מצפה מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בתעשיות שונות. כמה מסלולי קריירה נפוצים למהנדסים כוללים עבודה בהנדסת תעופה וחלל, רכב, כימיקלים, אזרחיים, חשמל, סביבה, תעשייה, מכונות ותוכנה. הם עשויים גם לעבוד במחקר ופיתוח, ייצור, בנייה או ייעוץ. בנוסף, מהנדסים יכולים למצוא הזדמנויות תעסוקה בסוכנויות ממשלתיות, מלכ"רים ומוסדות אקדמיים.

כמה תפקידי עבודה ספציפיים למהנדסים כוללים מהנדסי תכנון, מנהלי פרויקטים, מהנדסי מחקר, מהנדסי מערכות, מהנדסי בקרת איכות, מהנדסי תוכנה ומהנדסי מכירות טכניים. מהנדסים רבים בוחרים גם לעסוק בתפקידי מנהיגות וניהול כמו מנהלי הנדסה או דירקטורים.

משך לימודי השלמה מהנדסאי למהנדס, מלגות ושכר לימוד

לימודי ההשלמה יארכו לרוב כ-3 שנים, כאשר לרוב לימודי תואר בהנדסה עבור מי שאין לו תעודת הנדסאי יארכו כ-4 שנים. בסוף ההשלמה מהנדסאי למהנדס יהיה הבוגר זכאי לתואר ראשון בהנדסה- B.Sc. בחלק ניכר מהמוסדות האקדמיים שכר הלימוד ללימודי השלמה מהנדסאי למהנדס הוא שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מאה לתואר ראשון הוא 10,932 ש"ח.
מלגות מגוונות מוצעות לתלמידים על סמך הצטיינות, מצב סוציואקונומי, מצב משפחתי, שירות כלוחמים או תומכי לחימה ועוד. את המלגות תוכלו למצוא באתרי האוניברסיטאות והמכללות.
מעניין אותך השלמה מהנדסאי למהנדס?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהשלמה מהנדסאי למהנדס בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד השלמה מהנדסאי למהנדס לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד