072-3300504

לימודי הנדסת גז ונפט

משנות ה-50 החלו לחפש מאגרי נפט בישראל והתוצאות היו מאכזבות למדי בהשוואה למה שהיה ניתן לראות בעולם ובמיוחד במדינות הסמוכות אלינו.
החשיבות בשימוש בגז טבעי היתה ידועה מאז ומתמיד במהלך כל השנים הממשלה דאגה להשקיע משאבים רבים על מנת למצוא מאגרי גז ונפט ברחבי המדינה.
במהלך השנים החלו במקביל לגורמים הממשלתיים גם גורמים פרטיים להשקיע בחיפוש אחר גז ונפט. בשנת 2009 כולנו היינו עדים לגילוי גז טבעי בידי חברת נובל אנרג'י.
גילוי גז זה וגילויים נוספים אשר נרשמו מאז בשילוב המודעות הגדלה לחשיבותו ויעילותו של הגז הטבעי הביאו לכך שמכללות רבות התחילו להציע לימודי הנדסת גז ונפט במסלול תואר ראשון. מקצוע חדשני, חשוב ובעל פוטנציאל גדול בארץ ובעולם. בוגרי התואר יוכלו להירשם ללא עלות בפנקס המהנדסים.

משך לימודי הנדסת גז ונפט ותנאי הקבלהלימודי הנדסת גז ונפט לתואר ראשון נמשכים ארבע שנים. על מנת להתקבל למסלול על המועמד לעמוד בתנאים הבאים:
1. בגרות מלאה.
2. מתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות בציון של 70 ומעלה.
3. ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה.
 
הנדסאים אשר ירצו להשתלב במסלול זה לתואר ראשון צריכים להציג תעודת הנדסאי בציון של 85 ומעלה.
המעוניינים להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת אנרגיה יוכלו לעשות זאת ובכך להרחיב את הידע שלהם בתחום.
 

למי מיועדים לימודי הנדסת גז ונפטלימודי הנדסת גז ונפט או בשמם המקורי לימודי הנדסת אנרגיה מתאימים לכל המתעניינים בעולם ההנדסה והטכנולוגיה אשר רוצים להשתלב בענף שרק גדל ומתפתח.
הלימודים מתאימים לאנשים ריאליים ובעלי זיקה טכנית.
 

מה לומדים?תכנית הלימודים של הנדסת אנרגיית גז ונפט עוסקת במגוון רחב של תחומים מעניינים ומרתקים.
נושאי הלימוד כוללים, בין היתר, יחסי גומלין בין אנרגיה וסביבה, בטיחות וחסכון באנרגיה, סוגיות אקולוגיות, תקנים וחוקים בתחום מערכות הגז הטבעי, תכנון מערכות להתמרת אנרגיה, בקרה ומדידה של זרימת גז טבעי, כלכלת מאגרי הנפט, בטיחותיות של תחום הגז הטבעי ועוד.


אפשרויות תעסוקהלימודי הנדסת גז ונפט או הנדסאי אנרגיה וגז טבעי מבוססים על הנדסת מכונות ומכאן שכבר בסיום הלימודים המגוון התעסוקתי רחב הרבה יותר מהסיבה שניתן להשתלב לעבודה בתחום הנדסת המכונות או לבחור להשתלב כהנדסאי גז. בין מקומות התעסוקה בתחום: מפעלים, חברת החשמל, חברות גז, תפקידי פיתוח ותכנון במשרדי ממשלה, מתקני תעשייה ועוד.
מעניין אותך לימודי הנדסת גז ונפט?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת גז בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת גז לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד