האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ריפוי בעיסוק
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי ריפוי בעיסוק

מקצוע הריפוי בעיסוק נוסד לפני כ-100 שנה בארה"ב. בשנת 1946 אתל בלום- בנור ייסדה את היחידה הראשונה של ריפוי בעיסוק בישראל בביה"ח הדסה בירושלים. בשנת 1947 נוסדה תוכנית הלימודים הישראלית הראשונה לריפוי בעיסוק ביה"ח הדסה.

 
ריפוי בעיסוק הוא אחד ממקצועות הבריאות. מרפאים בעיסוק מטפלים באנשים עם מגבלות התפתחותיות, פגיעות או מחלות פיזיות, באנשים מזדקנים ובאנשים עם קשיים פסיכולוגים-חברתיים או נפשיים . מרפאים בעיסוק מסייעים גם לאנשים בריאים המעונינים לשמור על בריאותם ו/או לשפר את איכות חייהם.
 
התרומה הייחודית של ריפוי בעיסוק לתחום שירותי הבריאות הוא הדגש על חשיבות הפעילויות כחלק מהתהליך והתוצאה של התערבות. מרפאים בעיסוק משתמשים בתהליך הטיפול בפעילויות כדי להגדיל את יכולת המטופלים לבצע באופן עצמאי את הפעילויות שמרכיבות את חייהם.
 

ניתן ללמוד לימודי ריפוי בעיסוק לתואר ראשון באוניברסיטת ת"א, חיפה ובעברית ובמכללות שונות ברחבי הארץ. הלימודים אורכים שלוש וחצי שנים. הלימודים התיאורטיים מתחלקים לשלושה תחומים עיקריים: מדעי הריפוי בעיסוק, מדעי הרפואה ומדעי החברה וההתנהגות. במהלך הלימודים מתקיימות הכשרות קליניות שונות. 

על מנת להתקבל ללימודי ריפוי בעיסוק יש צורך לעמוד במספר תנאי קבלה. תנאי הקבלה משתנים בין מוסד אחד למשנה אך רוב המקומות דורשים תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי וריאיון אישי. ייתכנו גם תנאי קבלה שונים בין מוסד למוסד כמו רמת ידע באנגלית, ציון התאמה, גיל ועוד.

לימודי ריפוי בעיסוק הם לימודים חד חוגיים הכוללים נושאים מתחומי מדעי הרפואה, מדעי החברה וההתנהגות ומשלבת קורסים תיאורטיים בתחום והכשרות והתמחויות שונות.

הקורסים במסלול זה עוסקים בטיפול, ייעוץ, שיקום, שימור על תפקודים, מדעי החברה וההתנהגות, מדעי הרפואה, יישום ועוד

התעודה
 
הלימודים נמשכים ביו שלש שנים לארבע שנים ובסופם יקבל הסטודנט תואר ראשון B.O.T בריפוי בעיסוק או תואר ראשון B.A בריפוי בעיסוק.
 

בנוסף ללימודי ריפוי בעיסוק לתואר ראשון ישנן עוד הכשרות בטיפול ללימודי תואר: הפרעות בתקשורת, הפרעות דיבור, פסיכותרפיה, פסיכותרפיה גופנית ועוד. לימודים אלו ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות השונות.

כיום מטפלים בהכשרות שונות בטיפול בעלי טווח רחב של מקומות עבודה: בתי חולים, קופות חולים, בתי ספר, עבודה כפרטיים ועוד.

 
מרפאים בעיסוק מועסקים גם במערכת הבריאות וגם במערכת החינוך, כולל בתי חולים, מרפאות חירום, מרכזי שיקום, צבא, בתי ספר, גני ילדים, מרכזים להתפתחות הילד, מעונות לאוכלוסייה המבוגרת, מרכזים לבריאות הנפש, מקלטי סיוע לאוכלוסיות במצוקה, מעונות יום, מרפאות פרטיות ובבתי המטופלים.
מרפאים בעיסוק עובדים כחלק מצוות רב מקצועי וחלקם מפתחים תחומי התמחות ממוקדים.
 

כמה תרוויחו בתור מרפאים בעיסוק מתחילים?

- לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מרפאים בעיסוק הוא: 13,860 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 4 (ביקוש מתחת לממוצע). 
 
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי ריפוי בעיסוק

לימודי תואר ראשון בטיפול באומנות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
דבר עם יועץ לימודים
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי