072-3300504

אלכוהול בבסיס - באישור

באגף כוח האדם החליטו לצמצם למינימום את מספר המקרים שבהם מותרת שתיית משקאות אלכוהוליים בתוך בסיס צבאי. פקודה חדשה תחייב אישור של דרג בכיר שימנע בקשות מיותרות

| 20-12-2005 12:18:00

החלטה חדשה צפויה למנוע כמעט לחלוטין שתיית אלכוהול באישור בבסיסי צה"ל. הרמטכ"ל, רא"ל דני חלוץ, החליט באחרונה כי רק קצין בדרגת תא"ל יוכל לאשר הכנסת אלכוהול לבסיסים, כנהוג לעתים באירועים כמו שתיית שחרור או אירוע יחידתי. עד היום הייתה הסמכות לכך נתונה בידי קצין בדרגת אל"ם. המשמעות: בקשה שכזו תצטרך להגיע עד למפקד החיל או לראש מטה האגף, והסבירות שתוגש ותאושר נמוכה בהרבה.

ראש מטה אגף כוח האדם בצה"ל, תא"ל אבי זמיר, אמר ל"במחנה" כי עבודת המטה להשלמת המהלך נעשתה "כדי לצמצמם עד לאפס את מתן האישורים להכנסת משקאות אלכוהוליים לתוך בסיסי צה"ל". לדבריו, הפקודה החדשה נוסחה כך שתאפשר ליחידות השונות לערוך אירועי הרמת כוסית בראש השנה, למשל, מבלי לבקש את אישורו של קצין בדרגת תא"ל, כדי למנוע הטרדה מיותרת.

השבוע יצוין בצה"ל שבוע המלחמה בסמים ובאלכוהול, ובאכ"א אומרים כי השנה חלה ירידה של עשרה אחוזים במספר החיילים שנפתחה נגדם חקירת מצ"ח בגין שימוש בסמים. 80 אחוז מהחיילים שנתפסו ביצעו את העבירה מחוץ לבסיסי צה"ל. "פעילויות ההסברה, האכיפה והענישה מניבות תוצאות ויש להן כוח הרתעתי רב", אמר תא"ל זמיר. "צה"ל אינו יכול להרשות לעצמו שימוש בסמים על-ידי חייליו. כמערכת המחויבת לשמירת הביטחון תוך שמירה על שלום חייליה, אנו מחויבים לפעול במלוא האמצעים לביטול תופעה מסוכנת זו.

גם השימוש באלכוהול יכול להביא לפגיעה תפקודית וערכית, והיינו עדים לאירועים אלה", הוסיף זמיר. השנה אוחד מסע ההסברה למניעת השימוש בסמים ובאלכוהול, והסיסמה שנבחרה ללוות את הקמפיין היא "לא עשבים ולא שותים", שהגה קצין מחיל האוויר שניצח בתחרות שערך חיל החינוך בשיתוף מערכת "במחנה".

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד