האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בדרך לביטול המס על המלגות?

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ גפני, הודיע שהממשלה לא תצביע במסגרת חוק ההסדרים על סעיף החוק שקורא להטלת מס על מלגות. הסעיף יובא במסלול החקיקה הרגיל, דבר שעשוי להקטין את הסיכוי להעבירו

יובל אל-אור | 17-11-2010 15:52:00

סיכוי לביטול המס על מלגות לסטודנטים. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הודיע כי הסעיף המטיל מס על מלגות לסטודנטים שעולות על 90 אלף שקל וניתנות על ידי חברות ולא על ידי המוסדות להשכלה גבוהה, לא ייכלל בחוק ההסדרים אלא יעבור במסלול חקיקה רגיל ויובא לדיון בחודש ינואר.

לדברי גפני, המטרה הראשונית של החוק היתה בכלל לסייע לסטודנטים "הגשתי הצעת חוק שסטודנטים שמקבלים מלגת מחקר יהיו פטורים ממס", אמר, אולם רשות המיסים הסתייגה וטענה כי עלולים להיות מצבים בהם גופים מסוימים ינצלו זאת ויתנו לסטודנטים שעובדים אצלם מלגות במקום שכר, וכך יהיו פטורים ממס.

חוק הטלת המס על מלגות סטודנטים אמור היה להעלות להצבעה במסגרת חוק ההסדרים. לפי ההצעה, כל מלגה שלא מגיעה לסטודנטים דרך מוסד הלימודים שלהם תחייב תשלום מס של כ- 25%.

בתחילת החודש, לצד המאבק בהצעת "חוק האברכים" של ח"כ גפני, התרעמו הסטודנטים וגורמי אקדמיה וממשל שונים על הכוונה וטענו כי הדבר יפגע בחוקרים ובהשכלה הגבוהה.

האם יהיו פטורים ממס? (צ' - ShutterStock)
האם יהיו פטורים ממס? (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי