האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי פסיכולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי פסיכולוגיה

פסיכולוגים לומדים על המוח האנושי ועל ההתנהגות האנושית. מחקרים פסיכולוגיים חוקרים את ההיבטים הפיסיים, הקוגנטיביים, הרגשיים או הסוציאליים של ההתנהגות האנושית. פסיכולוגים פונים לתחומים המספקים טיפול רפואי מנטלי בבתי חולים, קליניקות, בתי ספר או מערכות פרטיות.

בדומה לאנשי מדע אחרים, פסיכולוגים מפתחים היפותיזות ואוספים מידע על מנת לבחון את התקפות שלהם. פעמים רבות, פסיכולוגים אוספים מידע באמצעות ספריות, ניסויים או בעזרת כוח אדם , הופעה, כשרון ומבחני אינטליגנציה. שיטות אחרות כוללות אבחון, ראיון, תשאול, לימודים קליניים וסקרים.

פסיכולוגים מיישמים את הידע שלהם על טווח רחב של שירותים הכוללים שירותי בריאות ומשאבי אנוש, ניהול, חינוך, משפטים וספורט. בנוסף למגוון מערכות העבודה שלהם, פסיכולוגים בדרך כלל מתמחים באחד מכמה תחומים שונים. פסיכולוגים קליניים עובדים בדרך כלל עם מרכזי ייעוץ, באופן עצמאי או במרפאות קבוצתיות, בבתי חולים או קליניקות. הם עוזרים לקליינטים הסובלים מהפרעות מנטליות ורגשיות, להסתגל לחיים ועוזרים לחולים בעלי בעיות בריאותיות או כאלו שעברו ניתוח להתמודד עם המחלה או הפציעה.
ישנם כאלה שעובדים במערכות שיקום גופניות, מטפלים בחולים בעלי פציעה בעמוד שדרה, מחלות או כאבים כרוניים, שיתוק, דלקת פרקים, ובעיות נוירולוגיות. פסיכולוגים אחרים עוזרים לאנשים להתמודד עם זמנים של משברים אישים כמו גירושין או מוות של מישהו אהוב.

פסיכולוגים קליניים לעיתים קרובות מראיינים פציינטים ונותנים להם מבחני אבחון. הם יכולים לספק פסיכותרפיה אישית, משפחתית או קבוצתית ולעצב וליישם תוכנית להסתגלות התנהגותית.ישם פסיכולוגים המשתפים פעולה עם רופאים ומומחים אחרים על מנת לפתח ולהוציא לפועל תוכניות טיפול והתערבות שפציינטים יוכלו להבין ולציית .פסיכולוגים קליניים אחרים עובדים באוניברסיטאות ובתי ספר לרפואה, שם הם מלמדים סטודנטים בחלוקה של בריאות מנטלית ושירותי טיפול התנהגותיים. כמה מהם מנהלים תוכניות קהילתיות לבריאות מנטלית.

תחומי התמחות בפסיכולוגיה קלינית כוללים פסיכולוגיה בריאותית, נוירו פסיכולוגיה ופסיכולוגיה גריאטרית. פסיכולוגים בריאותיים מקדמים בריאות טובה דרך תוכניות ייעוץ לשימור הבריאות המעוצבים בכדי לעזור לאנשים להשיג מטרות כגון להפסיק לעשן או להפחית במשקל.
נוירו פסיכולוגיים לומדים את הקשר בין המוח לבין ההתנהגות. הם עובדים בתוכניות של אנשים פגועי גב וראש.גירו פסיכולוגים מתמודדים עם בעיות מיוחדות שעומדות בפני זקנים.

פסיכולוגיים יעוציים משתמשים בטכניקות מגוונות הכוללות ראיונות ומבחנים כדי לייעץ לאנשים כיצד להתמודד עם בעיות של חיי היום יום. הם עובדים במערכות כמו מרכזי ייעוץ באוניברסיטה, בתי חולים ומרפאות פרטיות וקבוצתיות.

פסיכולוגים בבתי ספר עובדים במשרדי בתי ספר יסודיים ותיכוניים וזאת כדי לפתור בעיות לימוד ובעיות התנהגות של תלמידים. הם משתפים פעולה עם מורים, הורים וצוות בית הספר וזאת כדי לשפר אסטרטגיות של ניהול הכיתה ואת המיומנויות ההוריות, מנסים לעלות על התעללות בתלמיד, עובדים עם סטודנטים עם מוגבלויות או תלמידים מחוננים ומשפרים אסטרטגיות הוראה של מורים. הם יכולים להעריך את האפקטיביות של התוכניות האקדמיות, התנהגות מערכת הניהול ושירותים אחרים שמערכות בית הספר מספקות.

פסיכולוגים ארגוניים- תעשייתים מיישמים נהלים פסיכולוגיים ומתודות מחקריות במקומות עבודה וזאת במגמה לשפר את התפוקה והאיכות בעבודה. בנוסף, הם מעורבים גם במחקרים על ניהול ובעיות שוק. הם מנהלים מיון מועמדים, אימון ופיתוח, ייעוץ וניתוח ופיתוח ארגוני. פסיכולוגים ארגוניים יכולים לעבוד עם ההנהלה על מנת לארגן מחדש את מערכות העבודה בכדי לשפר תפוקה או איכות של החיים בסביבת העבודה.הם מתפקדים כיועצים שהובאו ע"י ההנהלה בכוונה לפתור בעיות מיוחדות.

פסיכולוגים התפתחותיים לומדים את ההתפתחות הפסיכולוגית, הקוגניטיבית, והסוציולוגית שלוקחות תפקיד במהלך חיינו. כמה מהם מתמחים בהתנהגות בזמן הינקות, הילדות והבגרות או השינויים שחלים במשך הבגרות ובגיל מבוגר. הם לומדים גם על התפתחות של מוגבלויות וההשפעות שלהן. במידה הולכת וגוברת, מחקרים בדרכי התפתחות כדי לעזור לאנשים מבוגרים להישאר עצמאיים ככל שניתן.

פסיכולוגים חברתיים בודקים אינטרקציות של אנשים עם אחרים ועם הסביבה החברתית. הם עובדים בארגונים ייעוציים, מחקרי שוק, עיצוב מערכות או תחומים פסיכולוגיים אחרים. תחומים בולטים של לימוד כוללים קבוצות התנהגות, מנהיגות, עמדות, תחושות.

פסיכולוגיים מחקריים- מדעיים עובדים באוניברסיטאות, מכוני מחקר פרטיים ובארגונים של עסקים, ארגונים ללא רווח וארגונים ממשלתיים. הם לומדים על תהליך ההתנהגות באמצעות בני אדן או בעלי חיים כגון חולדות, קופים ויונים. תחומים בולטים של לימוד במחקרים כוללים מוטיבציה, חשיבה, לימוד וזיכרון, תהליכי תבונה ותפיסה, השפעה של התעללות ומרכיבים גנטים ונוירולוגים המשפיעים על ההתנהגות.

שכר הלימוד

שכר הלימוד נע בין כ- 9,500 ש"ח לשנה באוניברסיטאות ועד כ- 22,000 ש"ח לשנה במכללות הפרטיות.

הלימודים

לימודי פסיכולוגיה ניתן לרכוש באוניברסיטאות וכמה מכללות ושלוחות מחו"ל.את לימודי מדעי ההתנהגות ניתן לרכוש במכללות אזוריות ופרטיות.

קורסים נבחרים בפסיכולוגיה: תרבות מערבית, התפתחות הילד, פסיכו' של האנורמלי, מבוא לפסיכו', פסיכו' קוגניטיבית, פסיכו' אבנורמלית, פסיכו' תעשייתית, הפרעות האנורמלי ועוד.
קורסים נבחרים במדעי ההתנהגות: אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, התנהגות ארגונית, קרימינולוגיה, הפרט בחברה, פסיכולוגיה ועוד.


התעודה

הלימודים נמשכים כשלש שנים ובסופם מקבל התלמיד תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות.

מבט על שוק העבודה


בוגרי מסלולי פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות משתלבים בחברות כ"א, מנהלי משאבי אנוש בחברות פרטיות וציבוריות. אלו שממשיכים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה על מנת לעבוד כפסיכולוג קליני, התפתחותי, ילדים, ארגוני, סביבתי, תעשייתי.

מספר המשרות של פסיכולוגים צפוי לעלות באופן מהיר בשנים הקרובות בכל התחומים. הדרישה לפסיכולוגים קליניים תגדל, משום שבניגוד לעבר ביקור אצל סיכולוג לא נחשב כמשהו לא בסדר. הרבה אנשים הולכים היום לפסיכולוג החל ממנהלים, עורכי דין ועד לאנשים בעלי מחלות נפשיות. מספר המשרות של פסיכולוגים יעלה בבתי ספר, במשרדים של שירותים סוציאליים ושירותי ייעוץ. חברות ישתמשו בניסיון של פסיכולוגים בעיצוב סקרים, ניתוח ומחקרים וזאת כדי לספק הערכת שוק וניתוחים סטטיסטיים.

חשוב לדעת

התואר הראשון בפסיכולוגיה מקנה ידע בסיסי ותיאוריות ללא הכשרה מעשית לעבודה כפסיכולוג.
רק חלק קטן מבוגרי התואר הראשון מתקבלים ללימודי התואר השני ומיעוט קטן של מועמדים מתקבל למסלולים הקליניים.

מידע חיוני למועמד ללימודי פסיכולוגיה


טווח השכר של בוגרי התחום, עם תום לימודיהם נע בין 5,000 ל 10,000 שקלים.

תחום זה נמצא בתהליך גידול, בשל ההכרה שמנהל טוב, צריך להיות בעל גישה עסקית וגישה חברתית ותרבותית.

בוגר התואר יכול להשתלב הן בסקטור הפרטי והן בציבורי במחלקות כוח אדם, משאבי אנוש, הדרכה, יחס"צ, פרסום, שיווק וכדומה.

בעת הרישום ללימודים יש לשים לב שהרמה האקדמאית גבוהה, שקיים יחס אישי לסטודנט ושלמוסד יש קשר טוב לעולם העסקים.

המועמד המתאים לתחום צריך שיהיה בעל השכלה רחבה, דינאמי, סובלני וסבלני. אדם החושב פנימה לתוך עצמו וכלפי חוץ, על אחרים.

התפקיד דורש מיומנות ביצירת יחסים בינאישיים, כושר ביטוי גבוה בע"פ ובכתב, מיומנויות של מו"מ והבניה אסטרטגית של ניהול אנושי.
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי פסיכולוגיה

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי