חזור

מעצב פנים


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

רוצים לעצב סביבות מגורים או משרדים? מעצב/ת פנים מעצב חללים בהתאמה אישית בתהליך ייחודי שמתחיל באפיון צרכי הדיירים, עובר בתכנון המרחב, בחירת הריהוט וכלה בעיצוב התאורה והאביזרים המשלימים שיוצרים את האווירה המבוקשת. למעצב/ת פנים יש יכולת לגבש קונספט, לבחור את האובייקטים המתאימים שיאכלסו את החלל ואת הכישורים המתאימים לייצר קומפוזיציה מעניינת ולנהל את אנשי המקצוע שעובדים על הפרויקט.
מעצב/ת פנים יכול לעבוד כעצמאי או כשכיר, בחברות עיצוב או במשרדי עיצוב, להציע שירותי עיצוב פנים והום סטיילינג וכן לקיים הרצאות והדרכות בנושאים אלה. לימודי עיצוב פנים מאפשרים להתמחות לאחר מכן בתחומי עיצוב פנים שונים כמו עיצוב בתים, עיצוב משרדים, עיצוב חללים ציבוריים, חלונות ראווה ועוד. כאשר מחפשים מה ללמוד מגלים שעיצוב פנים מציע עבודה יצירתית עם אנשים וחללים והקשר ביניהם, ליווי פרויקטים משלב הפרוגרמה ועד הכניסה לנכס.
זו עבודה שמשלבת בין הכרות עם תוכנות הדמיה ושרטוט לעבודת שטח בעקבות קניינות ועד הצבת הרהיטים בחלל ופיקוח על אנשי מקצוע להשגת החזות המבוקשת.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

מקצוע מעצב/ת פנים הוא מקצוע יצירתי, דינאמי ומרתק, שמשלב חשיבה תכנונית יחד עם חשיבה וויזואלית מקורית. המקצוע יאפשר לכם לבטא כושר אומנותי, להשתמש במגוון כלים וחומרים, להעניק ייעוץ וליהנות משעות עבודה גמישות ועצמאות. במסגרת מקצוע מעצב/ת פנים תאפיינו פרוגרמה לפי צרכי הדיירים או הלקוחות, תיצרו שרטוטים והדמיות של חללים, תעבדו בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע וספקים, תוכלו לבקר בתערוכות, ללוות את הלקוח ולנהל עבורו את מסע הקניות בעקבות הבחירות העיצוביות שלו. המקצוע מחייב סבלות, הקשבה, התעדכנות בטרנדים ומגמות.

קורסים ראשיים

לימודי תואר ראשון או לימודי תעודה בעיצוב פנים כוללים מגוון קורסי ליבה וקורסי בחירה המקנים לסטודנטים בתחום העיצוב את הכישורים הנדרשים לעבוד בענף. מושגים בעיצוב פנים, תולדות העיצוב, לימוד תוכנות שרטוט פופולאריות, בניית פרזנטציה, כתב כמויות, בניית תקציב, הכנת תכנית עבודה וביצוע, בניית אסטרטגיה, טקסטורה צבע וחומר, עיצוב מטבחים, עיצוב חדרי רחצה, רישום אדריכלי, תרבות חזותית, טכנולוגיית בניין, הטמעת כלי תכנון ופיתוח, חקר אובייקטים, עיצוב מסחרי, תכנון ריהוט, תכנון תאורה ועוד. לימודי עיצוב הם לימודים המשלבים בין תכנים תיאורטיים להתנסות מעשית, לרבות סיורים לימודיים והגשת פרויקט ובניית פורטפוליו. הלימודים מועברים דרך הרצאות פרונטאליות, קבוצות לימוד וגם במעבדות ממוחשבות ללימוד הכלים הדיגיטליים שעומדים כיום לרשות מעצב/ת פנים.

מתכונת הלימודים

בבואכם לחפש מה ללמוד מומלץ לגשת לתהליך של ייעוץ לימודים. בתהליך זה יוכלו למסור לכם מדויק על הלימודים ולבחור עמכם מסלול שיתאים לאורח חיים.
לימודי תואר ראשון בעיצוב פנים או לימודי תעודה נלמדים במתכונת יומית מלאה או במסגרת של לימודי ערב, לימודים במתכונת של פעם בשבוע ואפילו בדמות קורסים המועברים און ליין. ישנם קורסי המשך להתמקצעות של מעצבי פנים, השבחה מקצועית, תכנון ממוקד של מטבחים, תאורה, עיצוב מסחרי, עיצוב בשיטה הסינרגטית או עיצוב לפי תורות המזרח ועוד קורסים והשתלמויות שניתן ללמוד לאחר לימודי עיצוב או תוך כדי בפורמט גמיש במיוחד המתאים גם לאנשים עובדים ששוקלים הסבה מקצועית לתחום העיצוב. ישנם מוסדות לימוד המשלבים גם תוכניות מנטורינג ומעניקים הזדמנויות השמה לעבודה לסטודנטים או לסטודנטים מצטיינים, כך שניתן לעבוד כבר במהלך הלימודים עצמם.
יש לשים לב שתנאי הקבלה למסלול עיצוב פנים משתנים ממוסד למוסד כך שלא תמיד יהיה צורך בציון פסיכומטרי אלא רק בציון בגרות או בראיון קבלה או מבחן קבלה לבדיקת ההתאמה למסלול הלימודים.

סוג התעודה

ניתן ללמוד תואר ראשון בעיצוב פנים או לימודים מקצועיים המעניקים תעודה מקצועית בעיצוב פנים. היקף התואר הוא 3 שנות לימוד בעוד לימודי תעודה יכולים להיות קצרים יותר (חצי שנה-שנתיים).