חזור

מדעי המחשב


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

תעשיית ההייטק מתפתחת בקצב מסחרר ומחפשת נון סטופ בוגרים של תואר ראשון במדעי המחשב. תחום המאגד בתוכו את מקצועות המחשב, מתכנות דרך פיתוח מערכות מחשב ועד פיתוח אפליקציות, תשתיות, רשתות, סייבר סקיוריטי.

לימודי מדעי המחשב מקנים לסטודנטים את הכלים החשובים לעבודה בתחום המחשבים, בין אם בתוכנה או בחומרה.
במהלך הקריירה תהיה לך הזדמנות לקחת חלק בפרויקטים טכנולוגיים מרשימים - לפתח פלטפורמה דיגיטלית חדשנית, אפליקציה מעניינת ואפילו משחקים ומערכות לרכב אוטונומי, להשתמש בבינה מלאכותית, לבצע ניתוח נתונים מתקדם ולהשפיע על סגנון ואיכות החיים של אנשים רבים.

מהות העבודה משתנה ממקום למקום, אבל במרבית המקרים כוללת, בין היתר, כתיבה, פיתוח ותחזוקה של קוד, מתן תמיכה טכנית למשתמשים, פיתוח ובניית מודלים סטטיסטיים, בדיקות תוכנה (QA) עבור מערכות שונות.
המטרה בתפקידים מעולם מדעי המחשב היא ליצור פיתוחים לפי הדרישות העסקיות, להטמיע טכנולוגיות חדשות ולנהל פרויקטים בזירת הטכנולוגיה.

מדעי המחשב הוא תחום עיסוק מבוקש המככב בראש טבלאות השכר. כבוגר מדעי המחשב תיהנה מתנאי העסקה טובים, שכר גבוה ועבודה בשלל תעשיות מביטחוניות ועד הייטק וכן ממשרות רב- גוניות המשלבות תחומים שונים כמו הצפנה, הנדסת תוכנה, תכנות, ניהול רשתות, בדיקות תוכנה, אינטגרציה, פיתוח אלגוריתמים, ניהול מוצר, ניהול פרויקט טכני ועוד.

אפשרויות הקידום רבות מתפקידי ניהול צוות פיתוח ועד מנהל טכנולוגיות בארגונים, מנהל מחקרים טכנולוגיים או לבחור בתחום מחקר בזירת המחשבים, הפילוסופיה או באקדמיה כמו גם בתוך חברות הייטק המשקיעות במחקר מתמטי ובמחקר בתחום המחשוב על מנת לייצר פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך.
קריירה במדעי המחשב תפתח בפניך דלתות רבות להצלחה. לפני שנרשמת ללימודים – עבור ייעוץ לימודים אינטרנטי שיסייע לך להבין האם זה באמת התחום הנכון עבורך!

מאפייני המקצוע וקהל היעד

מי שהינו בעל נטייה ריאלית ומחפש מה ללמוד, יוכל לבחון את האופציה של לימוד מדעי המחשב. היות ומדובר במקצוע מדעי, הרי שהמועמדים האולטימטיביים לתחום הם בעלי חשיבה מתמטית, כושר אנליטי ולוגיקה מצוינת. מבחינת הידע, יש מגוון רחב של שפות תכנות שניתן לעבוד איתן כגון C, JAVA, NET. C# ועוד בהתאם לאופי העבודה שתבחרו.
בתפקידים בתחום זה יצופה ממך לפתור בעיות שונות ולעמוד בעומס ובריבוי משימות וכן להבין תהליכים עסקיים ולהיות מסוגל לכתוב מסמכי אפיון ולפתח עם הזמן חשיבה תהליכית וראייה מערכתית. העבודה עשויה להיות כרוכה בנסיעות לחו"ל ולדרוש גם ניסיון, ממוצע בגרות גבוה וממוצע גבוה בסיום התואר, אנגלית טכנית ברמה גבוהה.

קורסים מרכזיים

תחום מדעי המחשב זהו תחום במדעים לכל דבר, העוסק בצדדים התיאורטיים והיישומיים של מחשבים, ומערכות תכנות מתקדמות. תואר ראשון במדעי המחשב מבוסס על מתמטיקה, חשבון אינפיניטסימאלי, אנליזה נומרית, הסתברות וסטטיסטיקה, תכנות בשפות מחשב שונות, עיצוב ארכיטקטורת תוכנה, אבטחת תוכנה, הכרות עם מערכות בסיסי נתונים, מבנה וארכיטקטורת המחשב, יישומי מחשב, דחיסת נתונים, כריית נתונים, חישוביות וסיבוכיות, כתיבת קוד, פיתוח ואחזקה של רשתות מחשבים.

מתכונת הלימודים

כפי שיוסבר לך במסגרת תהליך של ייעוץ לימודים, תואר ראשון במדעי המחשב נמשך כשלוש שנים ומשלב ידע תיאורטי ופרקטיקום מהכרות עם שפות תכנות שונות ועד ניתן לבחור במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי ואף לבחור התמחויות כמו עיבוד אותות, אבטחת מידע. הלימודים כוללים עבודה במעבדות מחשוב וכן הגשה של עבודות סמינריוניות ופרויקטים יישומיים. ישנה אפשרות להמשיך לתארים מתקדמים במדעי המחשב – תואר שני ודוקטורט במדעי המחשב ואף לימודי פוסט דוקטורט בארץ ובחו"ל.

סוג התעודה

תואר ראשון במדעי המחשב B.A או תואר בהנדסת מחשב – B.Sc