חזור

גרפיקאי


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

אוהב להפוך כל רעיון לעיצוב? מתחבר לצד הוויזואלי של החיים? מחפש מקצוע שישלב בין יצירתיות לטכנולוגיה? גרפיקה היא התחום בשבילך.
גרפיקאי אחראי לביצוע הגרפי של הקונספט והוא מעצב למגוון ערוצים – פרינט ודיגיטל ובהם למגזינים, אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות וחומרים שיווקיים ופרסומיים שונים.
זו עבודה מגוונת הכוללת עיצוב של שלל מוצרים, מבאנרים דרך שלטי חוצות ועד אריזות ועזרי מכירה.
גרפיקאי אחראי לתקשורת החזותית ולמיתוג של חברות ולצורך כך הוא ממחיש רעיונות מופשטים שעולים מהבריף שמסר הלקוח ומתרגם אותם לסקיצות באמצעות תוכנות עיצוב מובילות.

תהליך העבודה של גרפיקאי הוא של יצירה – עליו להבין מה הצרכים הייחודיים של כל לקוח, האסטרטגיה, קהל היעד, ערכי המותג ולפי זה לפתח גרפיקה ולהציג רעיונות אמנותיים תוך שימת דגש על פונטים, שילובי צבעים, רקע, אפקטים מיוחדים והעברת המסר השיווקי בצורה מדויקת.

לדרך בה תעצב את המוצר תהיה השפעה על ההצלחה של המוצר ולכן, לתפקיד משמעות רבה מבחינת שיווק, פרסום, מיתוג וחשיפה.

ניתן להשתלב בתור גרפיקאי במשרדי פרסום, סטודיו לעיצוב, חברות מדיה ומיתוג, עיתונים וכל מקום שמחפש להיעזר בשירותים גרפיים.
העבודה יכולה להיעשות בסטטוס של שכיר או של עצמאי. אפשר להתחיל כביצועיסט, שאחראי על התאמות של מידות וביצוע עבודות גרפיות שוטפות ולהתקדם למנהל קריאייטיב שממונה על הפן התדמיתי והקונספטואלי של הפרויקט.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

כדי לדעת מה ללמוד על מנת לעבוד בתור גרפיקאי, חשוב להבין את דרישות המקצוע. ראשית, נחוצה חשיבה יצירתית ותפיסה חזותית, טיפוגרפיה וכדומה. גרפיקאי מתבקש לספק פתרונות חזותיים לרעיונות וקונספטים. שנית, חשובה המיומנות הטכנית של
הגרפיקאי על מנת שיוכל למקסם את הכלים הגרפיים שעומדים לרשותו ליצירת עיצובים על גבי פלטפורמות שונות.
דרושה הקפדה ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר, שכן בגרפיקה כל אלמנט משחק תפקיד חשוב!
כישורי תקשורת יסייעו לך בהצלחה בתפקיד, בקשר עם לקוחות והבנת המסר לפרויקט העיצוב.
כדאי להיות גם בעל כישורי ארגון לצורך ניהול זמן, תקציב, סדר עדיפויות והשלמת משימות. יש לקחת בחשבון שהעבודה עם המחשב היא רבה והג'וב יכול להיות בשעות לא שגרתיות ובתנאי לחץ, תלוי במועד ההגשה. עם זאת, זו עבודה שמאפשרת לבטא צד אמנותי ומחובר לקדמה הטכנולוגית, בעל ביקוש רב.

קורסים מרכזיים

לימודי גרפיקה מבוססים על הנחלת ידע טכני כמו פיתוח שליטה בתוכנות גרפיות מובילות כמו Design, Illustrator, Dreamweaver, Photoshop וכן הכרות עם HTML, אפיון חוויית המשתמש, ויזואליזציה, עיצוב בסגנונות שונים ולפלטפורמות שונות כמו עיצוב אתרים, עיצוב אפליקציות, עיצוב לעולם הדפוס, קומיקס, אנימציה.
הלימודים כוללים גם קורסים המיועדים לחיזוק החשיבה היצירתית וכן אסטרטגיה שיווקית, מיתוג, טכניקות ותהליכי עיצוב. המטרה היא לבנות בסיום הלימודים תיק עבודות מדוגם שיהווה כרטיס כניסה לעבודה בתעשייה.

מתכונת הלימודים

קיימים מסלולים שונים ללימודי גרפיקה מקורסים מקצועיים ועד לימודי תואר ראשון בתקשורת חזותית. הלימודים מבוססים על ידע תיאורטי של יסודות האמנות, הפקה לדפוס, תרבות חזותית ולימודים המבוססים על ידע טכנולוגי כמו יסודו הצילום, הציור, אינטראקטיב וכן התנסות מעשית בפרויקטים וסדנאות אומן, כולל הגשת פרזנטציות המתארות את הפרויקט.
ניתן ללמוד לימודים יומיים מלאים להשלמת תואר ראשון במשך 3 שנים או בקורסים במערכת שעות גמישה יותר לרבות לימודי ערב ומפגשים חד שבועיים.

סוג התעודה

בהשלמת לימודים אקדמיים תקבל תואר Bachelor of Design ובקורס מקצועי תעודה מקצועית בגרפיקה.

גרפיקאי הוא תחום עיסוק מבוקש שמתאים לרבות שמחפשים עבודה יצירתית. לפני שבחרת ללכת בדרך העיצובית – גש לייעוץ לימודים ובדוק את התאמתך למקצוע.