האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בבגרויות ופסיכומטרי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

בגרויות ופסיכומטרי

קורסי הכנה לבחינות בגרות ניתן למצוא במגוון בתי ספר ברחבי הארץ. ההכנה לבגרויות כוללות לימודים למקצועות שונים כגון: מתמטיקה, אנגלית, ספרות, הבעה עברית, אזרחות, היסטוריה, גיאוגרפיה, כימיה, פיזיקה, תנ"ך ועוד. ניתן לעשות קורסי הכנה לבגרות הכוללים לימודים למספר מקצועות או להתמקד במקצוע אחד. כמו כן, ישנם מכינות אשר עוסקות בהשלמת בגרויות. בבגרויות יש תלמיד אינטרני ותלמיד אקסטרני. בחינות בגרות נחלקות לפי יחידות לימוד וכך גם הלימודים, יח"ל הן בין 1-5.
מבחן פסיכומטרי זהו מבחן שבא לבדוק את רמת ההתאמה של אנשים ללימודי תואר ראשון. ציון מבחן פסיכומטרי מהווה כתנאי הקבלה המרכזי ללימודים בקרב אוניברסיטאות ומכללות וחשיבותו היא רבה.
פסיכומטרי- על הבחינה
המבחן פסיכומטרי אורך 3 וחצי שעות והוא בנוי משמונה פרקים ומחולק לשלושה חלקים מרכזיים: כמותי, מילולי ואנגלית
הפרק הכמותי- מורכב מ25 שאלות המסודרות בדרגת קושי עולה. פרק זה בודק את היכולת המתמטית של הנבחן. אנשים מוצאים עצמם מתקשים מאוד עם השאלות. הסיבה העיקרית לכך היא מהסיבה שמוקצב זמן מועט מאוד לכל שאלה (דקה!). השאלות לקוחות ממגוון נושאים מתמטיים כמו: גיאומטריה, אלגברה, הסקה מתוך תרשים, בעיות מילוליות וחישובי שטחים.
הפרק המילולי- בעיני רבים זהו הפרק הקשה ביותר ורבים נופלים בו. עד עכשיו הפרק המילולי היה מורכב מ30 שאלות במגוון נושאים כמו אנלוגיות, מילים נרדפות, הבנת הנקרא, ניסוח מחדש של משפט, שאלות היגיון ולוגיקה. אך כיום הוסיפו קטע של הבעה שבו הנבחן צריך לכתוב קטע טקסט על נושא מסוים והורידו כמות שאלות מהבחינה. הטענה המרכזית שקטע ההבעה יכול להראות דברים יותר עמוקים מאשר השאלות האמריקאיות ובוחן בצורה יותר הוגנת את יכולות הנבחנים.
פרק אנגלית- בעבור רבים זהו פרק מתנה ועבור אחרים זהו עקב האכילס שלהם. ידע באנגלית זהו משהו שקשה ללמוד אליו במעט זמן ולכן פרק האנגלית מתבסס בעיקר על ידע מוקדם. פרק האנגלית בנוי משלושה תתי פרקים: הבנת הנקרא, ניסוחים מחדש והשלמת משפטים, כאשר גם כאן הרמה עולה משאלה לשאלה. לפרק האנגלית ישנה חשיבות כפולה משום שציון של מעל 134 בפרק האנגלית מקנה פטור מלימודי אנגלית במוסד האקדמי. מי שמקבל פחות מציון זה יצטרך לעשות קורסים באנגלית אשר יעלו לו כסף וזמן.

כלים לבחירת תואר

מסלולים מבוקשים בגרויות ופסיכומטרי

X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי