חזור

שוטר/ת סיור ותנועה


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

רוצה להיות חלק מהמאבק בתאונות הדרכים ולבצע עבודה משטרתית מרתקת בשטח? כשוטר סיור ותנועה תוכל להשתלב באגף התנועה של משטרת ישראל ולשמור על הבטיחות בכבישים, תנועת הולכי הרגל, למנוע מרכבים לחנות בדרך בלתי חוקית ועוד.
בניגוד למה שנהוג לחשוב, שוטר סיור ותנועה הוא לא רק מי שמחלק דו"חות לנהגים והוא בעל משימות נוספות, החל מהכוונת התנועה דרך פטרולים בעקבות תנועות רכב חשודות ועד שליטה בתנועה במצבי חירום וכן מרדף אחר חשודים נמלטים.
אם אתה מחפש תפקיד המשלב שמירה על הסדר והקהילה עם אקשן – מקצוע כמו שוטר סיור ותנועה הוא תחום העיסוק בשבילך.

מעבר לפעילות אכיפה, תתבקש להגיע סיוע לנפגעי תאונות, להעיד בבית משפט ולהציג ראיות, להעריך תלונות ובקשות לסיוע, לפקח על תנועה, להציב תמרורים, לנהל תנועה באירועים חריגים (אירועים וכדומה), לחקור תאונות דרכים, לראיין עדי ראייה לתאונות ואפילו להדריך ולקדם נהלי נהיגה בטוחה ולספק מידע על כבישים ונתיבי תחבורה ולבדוק שהכל על פי התקנות. כך למשל, תלמד לזהות את הסימנים לנהג שיכור, תדע איזה קנס לתת ומתי וכיצד לבצע בדיקה של כלי רכב ועוד.

אין ספק שלדרך בה תבצע את התפקיד השפעה רבה על הבטיחות בדרכים ועל תחושת הבטיחות של האזרחים ולכן, זוהי עבודה עם שליחות ציבורית למיגור הפשיעה בכבישים. כדי להתקבל ללימודים בתחום יש להיות אזרח ישראל, בעל בריאות תקינה, השכלה תיכונית מלאה ושירות צבאי/לאומי/אזרחי או פטור חוקי מצה"ל ללא עבר פלילי או רישום תעבורתי בגין נהיגה בשכרות או נהיגה ללא רישיון בחמש השנים האחרונות.
חושב ששוטר סיור תנועה הוא המקצוע בשבילך? לפני שאתה כובש את הכבישים – בדוק האם באמת מדובר במקצוע הנכון עבורך באמצעות ייעוץ לימודים אינטרנטי.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

אם בכוונתך להשתלב כשוטר סיור ותנועה, חשוב שתהיה לך אוריינטציה מרחבית, שתשים לב לפרטים הקטנים ביותר. שוטר תנועה נדרש לכישורי ניתוח, חשיבה ביקורתית, ניהול זמן מצוין, יחסי אנוש טובים והשתלבות בעבודת צוות.
להצלחה בתפקיד נדרשת גם סבלנות רבה, תפקוד במצבי לחץ ואחריות אישית ומקצועית בדגש על התמודדות עם אירועים כמו תאונות דרכים, התנגשויות, מקרי חירום. יש להיות מוכן לעבודה בשעות בלתי שגרתיות. חשוב – רישיון נהיגה בתוקף. חשוב גם להיות בכושר פיזי במיוחד לצורך תקריות כמו מרדפים אחר עברייני תנועה. יש צורך להבין גם ביישומי מחשב ובטכנולוגיה בתחום התקשורת בביצוע דיווחים ממוחשבים.

קורסים מרכזיים

לימודי שיטור תנועה וסיור כוללים תכנים עיוניים ותיאורטיים כמו ניהול תקריות, הכרות מעמיקה עם חוקי התנועה, מתן עזרה ראשונה, משמעת וקוד התנהגות, ניהול התנועה, ראיות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, זיהוי כלי רכב לא תקינים, מרדף טקטי ועוד.
להיבט המשפטי יש חשיבות רבה בביצוע הג'וב של שוטר תנועה ולכן, חלק אינטגרלי מהלימודים הוא לימוד החוקים והתקנות מהפרספקטיבה המשפטית. בנוסף, הלימודים כוללים אימוני כושר גופני, שימוש בציוד אכיפת חוקי התנועה, הערכת עומסי תנועה, ניווט ועוד.

מתכונת הלימודים

לימודי שוטר סיור תנועה הם לימודים דינאמיים המתקיימים במכללה הלאומית לשוטרים כאשר הלימודים כוללים הן לימודים תיאורטיים והן לימודים מעשיים לרבות אימוני ירי במטווח, התנסות בסימולטור ירי משוכלל ואימונים גופניים. הלימודים מתקיימים במכללה אך השוטר מתגייס לתקופת שירות של 5 שנים מתוכן שנתיים ניסיון ו-3 שנות שירות כאשר אפשר להאריך בכפוף לקבלה ולתנאים את הארכת השירות.

סוג התעודה

תעודת שוטר
עצור! בטרם בחרת במקצוע כמו שוטר סיור תנועה – גש לאבחון תעסוקתי מקוון ובדוק את הסיכויים שלך להצלחה.