חזור

קוסמטיקאי/ת


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

קוסמטיקאית הוא יופי של מקצוע. היום יותר מתמיד מורגשת מודעות גבוהה לטיפוח העור ותרומתו לדימוי והביטחון העצמי. מי שיכולה לסייע בהשגת מראה מרשים יותר היא הקוסמטיקאית. אשת מקצוע מיומנת, שתפקידה לאבחן את סוג העור ולהתאים לו תכשירי קוסמטיקה וכן לבצע טיפולי אסתטיקה שונים תוך שימוש במכשור מתקדם.
הקוסמטיקאית בעלת הידע הדרוש לביצוע שלל טיפולי קוסמטיקה, יש לה הכרות רחבה עם סוגי פיגמנטציה, אקנה, בעיות עור שונות, רכיבים של תכשירים קוסמטיים והיתרונות שלהם להצלחת הטיפול. היא יודעת לאבחן את העור ולבנות תכנית טיפול בהתאמה אישית על מנת להשיג שינוי קוסמטי משמעותי.
מקצוע הקוסמטיקה הוא מגוון וקוסמטיקאית יכולה לבצע טיפולי אנטי אייג'ינג להצערת העור, לרקוח קרמים מרכיבים עוצמתיים כמו חומצות ונוגדי חמצון למיניהם ולהציע מגוון טיפולים קוסמטיים – הסרת נקודות שחורות, טשטוש כתמי עור, ייבוש פצעונים, פילינג להחייאת העור, הסרת שיער בלייזר, ניקוי פנים עמוק, בניית ציפורניים, עיצוב גבות, שיזוף ועוד.
כדי להצליח היום בזירת הקוסמטיקה, חשוב שיהיה ידע גם בטכנולוגיה כמו הפעלת מכשירי לייזר וגלי רדיו מקצועיים וכן בקוסמטיקה רפואית, טבעית ובחידושים שונים בתחום.
כקוסמטיקאית תלווי את לקוחותייך לכל אורך הדרך: בשלב האבחון והטיפול עצמו וכן במתן המלצות לשגרת טיפוח אופטימלית וביקורת שוטפת על מצב העור.

לאחר סיום לימודי קוסמטיקה מקצועיים תוכלי להשתלב במכוני יופי או לפתוח קליניקה עצמאית. בכל מקרה, יש לקחת בחשבון שזהו מקצוע בו לא מפסיקים ללמוד וקיימות השתלמויות רבות לקוסמטיקאיות שרוצות להרחיב את סל השירותים ולהתמקצע בטכנולוגיות שונות. כמו כן, ישנה אפשרות לבחור התמחות מקוסמטיקה רפואית דרך קוסמטיקה טבעית ועד קוסמטיקה פרא רפואית.
חושבת לטפח קריירה בקוסמטיקה? מומלץ לגשת לאבחון תעסוקתי כדי לבדוק התאמה אישית לתחום.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

קוסמטיקה הוא תחום שמתאים לבעלות ראייה אסתטית וזיקה לעולם היופי. המגע עם אנשים הוא חלק בלתי נפרד מהעבודה ולכן, המועמדות האידיאליות הן בעלות יחסי אנוש מצוינים, סבלנות, אדיבות, תודעת שירות. חשובה גם הנכונות ללמידה וההשקעה בעבודה, יכולת ורבלית גבוהה במיוחד במתן הסברים ללקוחות. יכולת הדיוק ביישום פרוטוקולי טיפול ותפקוד במצבי לחץ אף הם מסייעים בתפקיד.

קורסים מרכזיים

לימודי קוסמטיקה משתנים לפי ההתמחות הנבחרה וכוללים קורסי יסוד כמו דרמטולוגיה, אנטומיה, ביולוגיה, פיזיולוגיה, כימיה וכן קורסים העוסקים בטיפולים שונים, תקני סניטציה לתעשיית היופי והיגיינה במהלך הטיפול.
כמו כן, קורסים מעשיים כמו שימוש במכשור מתקדם, שיטות להסרת שיער בטכנולוגיה מתקדמת, שימוש בחומרים ותכשירים קוסמטיים, התנסות בכל תהליך העבודה במכון היופי לרבות ניקוי, מסכות, סרום, טיפולי פילינג, טיפול העור במצבי סטרס ועוד.
הלימודים כוללים לרוב גם תכנים שנועדו לקדם הקמת עסק כמו יזמות, שיווק, עיצוב הקליניקה, ניהול פיננסי ושירות לקוחות.

מתכונת הלימודים

לימודי קוסמטיקה מתחלקים ללימודים תיאורטיים להבנת העור ותפקוד הגוף, הרכב תכשירים קוסמטיים ופעילותם והכשרה מעשית תוך שימוש במכשור ובתכשירים השונים, הכרות מעמיקה עם חומרים פעילים וכן התנסות עם לקוחות אמתיים.
ניתן לבחור בין מסלול קוסמטיקה למתחילות ובין מסלול למתקדמות או הכשרות מעשיות ממוקדות. הלימודים נמשכים בין מספר חודשים לשנה וחצי, לרוב לימודים של פעם בשבוע, יום או ערב לפי בחירה. אפשר לבחור מבין בתי ספר שונים וישנם בתי ספר להכשרת קוסמטיקאיות המעניקים תעודה מקצועית מוסמכת מטעם משרד העבודה והרווחה.

סוג התעודה

תעודת הסמכה בקוסמטיקה
נמשכת לתחום היופי? רוצה לטפל באנשים מההיבט האסתטי? מוזמנת לבדוק אם יש לך את הכלים הדרושים להצלחה בקוסמטיקה דרך ייעוץ לימודים אינטרנטי. אבחון הצרכים והשיקולים במבדק קצר שהוא השקעה גדולה לעתיד.