חזור

צייר


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

חלומם של רבים הוא להתפרנס ממה שהם הכי אוהבים – אמנות. אם יש לך כישרון ומשיכה לעולם הציור, תוכל אולי להפוך את החזון שלך ליצירה מרשימה, להציג בתערוכות ולמכור עבודות אמנות.

צייר הוא מקצוע מגוון ומעורר השראה כאשר כל צייר בוחר את הקו הסגנוני המועדף עליו, טכניקת ציור ייחודית ומביא לידי ביטוי את המסר או את טביעת החותם שלו באמצעות שימוש מעניין בחומרים, קומפוזיציה, פרספקטיבה.

קריירה בציור אינה פשוטה ולרוב לוקח זמן עד שציירים צוברים מוניטין ואוספים ומסוגלים להתפרנס ממכירת פריטי האמנות. יש ציירים שמציירים למטרות מסחריות בעוד אחרים בוחרים לעבוד בתור מורים לציור.
על מנת לפרוץ לתודעה כצייר, יהיה עליך להשקיע בחיזוק טכניקות הציור שלך, למצוא אוצרים שיסכימו להציג את היצירות בתערוכות וגלריות ולקוחות פוטנציאליים אשר יהיו מעוניינים להשקיע ביצירות.

עולם הציור מגוון להפליא וכולל זרמים רבים וכן אפשרות לצייר לצרכים פרסומיים בין אם קומיקס או קריקטורות פוליטיות. תוכל לבחור את הסגנון המועדף עליך – נופים, דיוקנאות או ציורים ריאליסטיים וכן את סוג הצבע – צבעי שמן, מים, אקריל או סוג העבודה דוגמת ציורי קיר, ציור על קנבס.
הטכנולוגיה אף היא השפיעה על ציירים והם משתמשים גם באמצעי מדיה להמחיש רעיונות מופשטים וליצור ציורים מרשימים באמצעות תוכנות ממוחשבות.
תהליך היצירה משתנה למצייר לצייר, כשיש את מי שמתחיל ברישום וסקיצה ואחר צולל לתוך היצירה. מעבר לבריאת היצירה, צייר מתעסק גם בקידום העבודות שלו מיצירת מודלים ועד כתיבת הצעות לפרויקטים וגלריות, הרצאות והדרכות בנושא אמנות ועוד. אפשר להתפתח גם למחקר הציור, הוראת ציור, ריפוי באמנות, אוצרות ועוד אפיקים מקצועיים מסקרנים. יש ציירים שמתפתחים לתחום האומנות והעיצוב כמו עיצוב אופנה, עיצוב תכשיטים ועיצוב גרפי.
אם ברצונך ללמוד ציור ואתה מתלבט האם לבחור בין קורס ציור ללימודי תואר ראשון באמנות – בדוק את כל היתרונות והחסרונות לפני שתבחר. ייעוץ לימודים יכול לסייע לך להבין ולהכיר יותר את שדה הציור ולבצע החלטה מקצועית מושכלת.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

צייר הוא מי שהוא קודם כל בעל נטייה אומנותית וכישרון ציור. כצייר יהיה עליך להיות בעל משמעת עצמית על מנת לייצר יצירות ולהתמיד בתחום ליצירת תערוכות. חשוב להיות בעל כישורי ניהול כדי לנהל את העסק וכן כישורי שיווק לקדם פרויקטים ומכירות.

קורסים מרכזיים

לימודי ציור כוללים תכנים תיאורטיים התורמים להכרות עם הרקע ההיסטורי של האמנות כמו תולדות אמנות, זרמים באמנות דוגמת קוביזם, אימפרסיוניזם, אקספרסיוניזם, ציירים ידועים וכן קורסים מעשיים בסגנונות ציור שונים מרישום דרך איור ועד ציורי שמן. המטרה של הלימודים היא לגבש אצל כל סטודנט סגנון ייחודי וכן לחשוף אותו למגוון הטכניקות מערבוב צבעים דרך בניית קומפוזיציה ועד עבודה נכונה בסביבת העבודה של הצייר, משטחים וכלים וכן מקורות השראה. במהלך הלימודים מתבצעת הכרות עם שדה האמנות העכשווי לרבות הציירים המפורסמים, סגנונות ציור ושיטות ליצירת שפה חזותית עשירה.

תכנית הלימודים

לימודי ציור הם לרוב לימודי תעודה וכוללים תכנים תיאורטיים והתנסות מעשית ופרויקט גמר מסכם. ניתן לבחור לימודי ציור בשני מסלולים: לימודי ציור למתחילים ולימודי ציור למתקדמים. אפשר לבחור קורס ממוקד בסגנון ציור מועדף או ציור ואיור במסלול משולב ואפילו לשלב עם קורסי אמנות נוספים כמו פיסול. ניתן לבחור בין קורסי יום לקורסי ערב וכן בין מסלולים בסיומם יוצגו יצירות במסגרת תערוכה במוסד הלימודים או מחוצה לו.

סוג התעודה

תעודה בציור.
אם אתה מרגיש שנולדת עם מכחול ביד ויש לך יכולת להתפתח כאומן – בדוק את התאמתך למקצוע הציור באמצעות מבדק אינטרנטי קצר, ממוקד ומדויק.