חזור

פירסומאי


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

אם הראש שלך קודח מרעיונות יצירתיים ויש לך תשוקה עזה להפקת פרסומות, כדאי לך לבחון אופציה לקריירה בפרסום.
פרסומאי הוא מי שמנהל אסטרטגיה פרסומית ואת מסעות הפרסום עבור חברות שונות במגוון פלטפורמות – רדיו, טלוויזיה, אינטרנט, שלטי חוצות.
במהלך עבודתו הוא אחראי לקונספט הפרסומי, בחירת ערוץ המדיה המבוקש, כתיבת קופירייטינג או ניהול התקציב והתכנית הפרסומית על פי החזון הפרסומי ולאחר מחקר שוק מעמיק כדי למצוא מה ואיך לפרסם בדרך הטובה ביותר.

הג'וב מאוד יצירתי – פרסומאי חושב על שפה פרסומית, משפטים מנצחים כמו סלוגן של המותג, העיצוב שילווה את מודעות הפרסום ומשלב גם טכנולוגיה שהופכת את הרעיון למודעה אטרקטיבית במיוחד. למקצוע גם צד אסטרטגי ניהולי של גיבוש חוזי פרסום, קביעת תקציבי פרסום וניתוח נתונים לאחר קמפיינים.
פרסומאי נדרש להבין היטב את דעת הקהל וכיצד לתרגם את צרכי הלקוחות למצגת מרשימה ולפרסומת אפקטיבית.

עולם הפרסום מציע מגוון תפקידים עם התמחויות שונות – כתיבה שיווקית, תקציבאי שאחראי לניהול תיקי לקוח, פלנר שממונה על האסטרטגיה, מנהל קריאטיב, מפיק שאחראי על הפקת הפרסומות ועוד. ניתן לעבור בין תפקידים ולהתפתח לתפקידי ניהול ולהשתלב בחברות פרסום או במחלקות פרסום בארגונים או לעבוד כפרילנסר.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

רוצה לגשת לייעוץ לימודים כדי להבין אם אתה בנוי לפרסום? כדאי שתדע שפרסומאים הם לפני הכל אנשים יצירתיים בעלי כישורי חשיבה מחוץ לקופסה. כפרסומאי תתבקש להבין את המדיה בה אתה מפרסם ולהתאים את מסע הפרסום לפי הפלטפורמה הפרסומית.
יכולת אנליטית אף היא קריטית להצלחה – יש להבין את קהל היעד וצרכי הלקוח על מנת להבין כיצד להעביר נכון את המסרים השיווקיים במסע הפרסום ולקלוע למטרה. כמו כן, נדרש לנתח את הנתונים על מנת למקסם את הביצועים בהמשך.
כישורי תקשורת משחקים תפקיד חשוב בבניית מערכת היחסים עם לקוחות וצוותי הפרסום עמם עובדים בכל הפקה.
חשוב להכיר פלטפורמות שונות מההיבט הטכני – כיצד לתפעל, מה מייחד כל מדיום על מנת לתפור לכל ערוץ את הקמפיין האולטימטיבי עבורו. העצמאות במקצוע רבה, העבודה עשויה להתבצע בתנאי לחץ ובלוחות זמנים צפופים ובשל הדינאמיות הרבה של עולם הפרסום הביטחון הכלכלי יכול להוות אתגר. עם זאת, אם אתה מחפש גיוון ועבודה מעוררת השראה, להפוך חזון לתוצר פרסומי שיכול להשפיע על ההצלחה והמכירות של מוצר או חברה – זה המקצוע בשבילך.

קורסים מרכזיים

לימודי פרסום כוללים קורסים תיאורטיים להכרות עם עולם הפרסום כמו פיתוח חשיבה שיווקית, אסטרטגיות בפרסום, הכרות עם כלי פרסום, סטטיסטיקה, אתיקה בפרסום, התנהגות צרכנים, תכנון מדיה ועוד. הלימודים משלבים סדנאות מעשיות כמו בפרסום במדיה החברתית, פרסום בווידאו, פרסום בפרינט כולל הגשת פרויקט גמר, סיורים לימודיים והפקת פרסומת דמו.

מתכונת הלימודים

כשמחפשים מה ללמוד ובוחרים פרסום צריך להחליט האם לקבל הכשרה כפרסומאי בבתי ספר לפרסום ודיגיטל או ללמוד תואר ראשון בתקשורת או שיווק ולקבל השכלה אקדמאית שכוללת גם ידע בפרסום.
הלימודים המקצועיים מבוססים על התנסויות מעשיות ואילו הלימודים האקדמיים משלבים גם רקע תיאורטי מחקרי בעולם הפרסום.
תואר בתקשורת או בשיווק ופרסום נמשך כשלוש שנים ואילו קורס מקצועי בפרסום יכול להיות קצר יותר ובמתכונת גמישה יותר של לימודי ערב או מפגשים חד שבועיים.

סוג התעודה

בהשלמת מסלול אקדמי בשיווק ופרסום תגיע לתואר ראשון B.A בתחום ומסלול מקצועי נועד להשגת תעודה מקצועית. ה
מפתח להשתלבות בתחום הוא ידע עדכני ומוטיבציה גבוהה, גמישות וחשיבה מקורית. בתהליך ייעוץ לימודים יעזרו לך להבין יותר מה נדרש ומצופה ממך בתור פרסומאי בתעשיית הפרסום.