חזור

פיזיותרפיסט


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

אם אתם אוהבים לעזור לאנשים ותמיד אמרו לכם שיש לכם קסם של מגע או את הטאץ' הנכון, תוכלו לשקול לימודי מקצוע כמו פיזיותרפיה.
כפיזיותרפיסט/ית יהיו לכם הכישורים לסייע לאנשים בשיקום הגוף לאחר פציעות ספורט, תאונות, מחלות או תהליכי הזדקנות, לתרגל עמם כיצד למנוע פגיעות בתפקוד ולשפר את טווח התנועה. פיזיותרפיסטים משתמשים בשלל תרגילים על מנת לשחרר שרירים תפוסים ולהקל על כאבים וכן משתמשים בטכניקות מגע שונות כמו עיסויים ולחיצות, כדי לאפשר למטופלים להתמודד עם קשיים פיזיים שונים.
פיזיותרפיה מבוססת על מדע ויש פיזיותרפיסטים שמשתמשים גם במכשור מתקדם וכן חבישות, כדורים ומתקני מתיחה שונים.
זהו מקצוע דינאמי שיחשוף אתכם לאנשים שונים, מלווה בחוויית סיפוק ותרומה לאיכות החיים של המטופל.
פיזיותרפיסטים נדרשים לידע רב בביולוגיה, אנטומיה, ורפואה. העבודה שלהם רוחבית – כלומר, עובדת על אזורים שונים בגוף וכן על הקשר בין מערכות שונות בגוף.

פיזיותרפיסטים מטפלים פיזית במטופל, מלמדים אותו כיצד ללכת בלי קביים או איך לתמוך בגב, לשבת נכון, להרחיב את טווח התנועה והם גם מתווים תכנית טיפול וייעוץ לסביבה הקרובה התומכת במטופל וכיצד היא יכולה לסייע לו בתהליך החלמתו. כפיזיותרפיסט/ית תוכלו לעבוד במגוון מסגרות כמו בתי אבות, בתי חולים, מרפאות, מועדוני כושר – כשכירים או כעצמאיים ולהתקדם לתפקידי ניהול שונים כמו ניהול מחלקת פיזיותרפיה.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

פיזיותרפיה הוא מקצוע שדורש הקשבה וסבלנות רבה וכפי שיסבירו לכם במהלך ייעוץ לימודים, ההכשרה ארוכה ויש להבין לעומק בעיות פיזיות ונוירולוגיות וכן לטפל באופן ידני ועם מכשור מקצועי, כך שנדרשת כאן רגישות רבה למטופל וגם משיכה לתחום הרפואי – טיפולי.
יש צורך בהבנה מדעית ויכולת לעבוד בצוות, יחסי אנוש מצוינים ומוכנות לעבוד תחת לחץ.
הגמישות בעבודה מועטה יחסית, אבל השכר יכול להיות מתגמל, במיוחד עבור מי שמציעים שירותי פיזיותרפיה פרטיים.
מי שמחפש מה ללמוד ואוהב עבודה עם אנשים ומתעניין בתחום הטיפולי, שיכול להביא גם לשיפור באורח החיים של בני אדם – פיזיותרפיה יכולה בהחלט להתאים לו כמקצוע לחיים.

קורסים מרכזיים

לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה משתרעים על פני 4 שנות לימוד וכוללים קורסי מבוא דוגמת אנטומיה, ביוכימיה, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, פתולוגיה, מיומנויות בפיזיותרפיה ובשנים המתקדמות קורסים ממוקדים יותר כמו שיקום לאחר ניתוח, טיפול ברקמות רכות, פסיכולוגיה, כתיבה מדעית, הכרות עם אמצעי טיפול חשמליים, ארגונומיה, הידרותרפיה, נוירולוגיה, התפתחות הילד ומלווים בהתנסויות קליניות, סיורים לימודיים, פרויקטים מחקריים ועוד.
המטרה היא להקנות הבנה רחבה בגוף האדם, במלאכת השיקום, כלים פרקטיים לטיפול וכן ליווי בשטח – בבתי חולים, קליניקות ועם מטופלים.

מתכונת הלימודים

לימודי מקצוע הפיזיותרפיה נחשבים ללימודים אינטנסיביים המשלבים בין ידע תיאורטי למעשי ותובעים מחויבות גבוהה. הלימודים יומיים ב-2 סמסטרים אקדמיים בשנה. ישנם מוסדות לימוד שמציעים גם לימודי ערב ו/או השלמה במסגרת קורסים מקוונים.
חשוב להבין שבתקופה זו תתבקשו גם לצאת להתנסויות מעשיות במסגרת קבוצתית או במסגרת של הדרכה אישית.
לאחר השלמת הלימודים האקדמיים, תוכלו להעשיר את הידע במגוון השתלמויות וקורסים ממוקדים בתחום כמו למשל, שיקום של כף הרגל, שרירי השלד, הפרעות נוירולוגיות שונות ועוד.
בסיום 4 שנות לימוד אקדמיות, יש לעבור מבחן רישוי מטעם משרד הבריאות על מנת לעסוק בתחום.

סוג התעודה

לימודי פיזיותרפיה מקנים תואר T.P.B בוגר פיזיותרפיה. תעודה זו מעידה על השלמת תואר ראשון בפיזיותרפיה. ניתן להמשיך גם לתואר שני בפיזיותרפיה להשגת תעודת M.Sc ב-2 מסלולים: עם עבודת גמר אך ללא תזה ותואר שני עם תזה.
כפיזיותרפיסט/ית תיהנו ממקצוע מאתגר אבל בעל תרומה משמעותית לחברה. חשוב לפנות לייעוץ לימודים לפני שמבלים החלטה ויוצאים ללימודים.