חזור

עיבוד תמלילים / קלדן


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

אם תמיד הקלדת במהירות שיא ובכתיבה עיוורת, יתכן שמחכה לך עתיד מבטיח במקצוע של עיבוד תמלילים קלדן.
מי שאחראי על תמלול הנאמר בישיבות חשובות, בתי משפט, פרוטוקולים ומכתבים רשמיים וכן על כתיבת מסמכים שונים ועריכתם במשרד.
מקצוע של עיבוד תמלילים והקלדה בעל חשיבות רבה בכל חברה, בין אם בהקלדת דוחות או מדיניות וחזון חברה. קלדן מנוסה יודע להקליד במהירות אבל לשמור גם על איכות כמו התנסחות נכונה, ללא שגיאות כתיב תוך התייחסות לדקדוק נכון, סימני פיסוק ולעיתים גם הוספת הערות חשובות להסברים. המטרה היא שמי שיקרא את מה שהקליד הקלדן יוכל להבין בדיוק מה נאמר באותה ישיבת עבודה או פגישה.
בין תחומי האחריות הרבים של עיבוד תמלילים קלדן, ניתן למצוא תמלול דיונים והקלטות, יצירת מסמכים וטקסטים מפורטים, עריכה של מכתבים וארגון החומר .

על מנת לעבוד כקלדן חשוב להיות בעל מיומנות הקלדה ובקיאות במעבדי תמלילים וכן בגיליונות אלקטרוניים, שליטה מעמיקה בעברית וכן באנגלית.
ממי שמאייש תפקיד שקשור בעיבוד תמלילים מצופה שידע גם לגבות חומרים, לשחזר מסמכים, לנהל מסמכים בענן ועוד. לרוב העבודה כוללת שלושה סוגים של עיבוד תמלילים: העתקה של מסמכים מודפסים, הקלטת קטעי שמע וקצרנות שהיא הקלדה בזמן אמת.
כקלדן תתבקש להיות נוכח בהרבה מאוד פגישות ולתעד כל מה שנאמר כולל הערות ביניים במקרים מסוימים. חלק בלתי נפרד מהעבודה קשור גם לטיוב נתונים, עדכון והוצאת נתונים מהמערכת.

מדובר בתפקיד עם אופק מקצועי מגוון מהקלדה במשרדי עורכי דין, דרך חברות למידענות, רישומים רפואיים ועד הקלדת כתוביות לטלוויזיה. העבודה יכולה להיות גמישה למדי ולהתאים לך גם בהיותך סטודנט או אם אתה מחפש עבודה במשמרות.
רוצה לעבוד בתחום האדמיניסטרציה ומחפש יותר אקשן? בדוק דרך ייעוץ לימודים אינטרנטי אם זה המקצוע בשבילך והכל במרחק הקלדה מהירה.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

מהירות היא שם המשחק. קלדן נדרש לבצע הקלדות מהירות ובאיכות גבוהה. מצופה ממנו גם להיות מדויק ככל שניתן תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים ביותר – איות, פיסוק וכדומה והכל ברמה יסודית. עבודת קלדנות יכולה להיות אינטנסיבית מאוד ולכן, יש צורך לעמוד בתנאי לחץ ועומס ולוחות זמנים צפופים.
סדר וארגון הם תכונות חשובות להצלחה ובמיוחד ניהול זמן. כישורים חיוניים נוספים – יכולת ניסוח גבוהה בכתב ובעל פה וריכוז גבוה. אוריינות ממוחשבת קריטית ליישום מעשי של המשרה ודורש שליטה מלאה באופיס. תודעת שירות גבוהה תסייע לך בהתנהלות הבינאישית במקום העבודה הפוטנציאלי.

קורסים מרכזיים

קורס הקלדה עיוורת יכשיר אותך למקצוע עיבוד תמלילים קלדן. הקורס כולל טכניקות ושיטות להקלדה מבלי צורך להסתכל על המקשים והכל בקצב מהיר תוך הקפדה על דיוק מקסימלי. הקורס כולל נושאים כמו הכרות עם מקשי המקלדת, פקודות באופיס, תרגילים לשיפור המהירות ועוד. לימודי עיבוד תמלילים כוללים הכרות עם אופיס ובייחוד עם WORD כולל הכרות מקיפה עם סרגל הכלים, יצירת טבלאות, פריסה, השוואת מסמכים, תבניות, אזורי נעילה ועוד.

מתכונת הלימודים

קורס מעבד תמלילים קלדן נמשך לרוב מספר חודשים כאשר ניתן לבחור בין קורס למתחילים למתקדמים. לרוב מדובר בקורס שקולל הכרות עם WORD וקורס נפרד להקלדה עיוורת, כך שמי שרוצה להציע למעסיק הפוטנציאלי שילוב מנצח בין השניים צריך למעשה לגשת ללימודים הכוללים את שני התחומים או לשלב עצמאית בין שני הקורסים. חשוב להכיר היטב WORD על מנת לבצע עבודה טובה בעיבוד תמלילים ובכל מקרה, השיעורים כוללים רקע תיאורטי אך התנסויות מעשיות ותרגילים רבים על מנת לשכלל את הטכניקה.

סוג התעודה

תעודת סיום קורס עיבוד תמלילים / תעודת סיום קורס קלדנות או הקלדה עיוורת