חזור

עורך סרטים


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

כמה פעמים צפית בסרט וחשבת לעצמך שהיית יכול לערוך את הסרט בדרך יצירתית, מסקרנת ומפתיעה יותר? מוזמן להפוך את האהבה והתשוקה לקולנוע למקצוע נחשק ולהשתלב בתעשייה כעורך סרטים. להיות מי שאחראי בפועל על הפיכת אוסף של סצנות ליצירה קולנועית מרשימה.
עורך סרטים הוא זה שיודע כיצד לבחור את המקטעים, לסגנן את הרצף, להוסיף את המוסיקה הנכונה, לחתוך היכן שצריך כדי להעביר את המסר ולייצר את האפקט המבוקש תוך שימוש באקטים שונים. עורך סרטים נחשב לתפקיד מפתח בתעשיית הקולנוע והאחראי על גיבוש הקונספט ועל כך שהיצירה הסופית תטיב לבטא את החזון של התסריטאי והבמאי.

עבודת העריכה היא יצירה מרתקת וכוללת קריאת תסריטים, בחירת הסצנות הנבחרות והוספת פסקול, חיתוך קטעים ושיבוץ של אפקטים שונים תוך שימוש בציוד עריכה דיגיטלי מתקדם.
כדי להשתלב בתחום, חשוב להכיר את היצירה הקולנועית על כל היבטיה מזוויות צילום דרך תסריטאות ועד בימוי ואפילו שימוש נכון בתאורה. בתהליך העריכה מתייחסים לסינרגיה בין כל האלמנטים השונים וגם הדרך בה הצופה יחווה בסופו של דבר את הסרט.
יש לקחת בחשבון שהפרויקטים ארוכים ומורכבים על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בשילוב של קטעי אנימציה בסרט.
לעורך סרטים לרוב יש רקע אומנותי והסרט משקף גם את טביעת החותם שלו ואת הקול הייחודי שלו בסרט – הדרך בה הוא תופס את העלילה, הדמויות, האפקט שהוא מעוניין להותיר אצל הצופה.

תהליך היצירה של עורך הסרטים כולל עיבוד חומרי הגלם, טכניקות שונות של וידאו, ארגון כל החומר המוקלט והגשתו מחדש בסגנון המבוקש. תוכל להשתלב בחברות הפקה ומדיה, לעבוד כשכיר או כעצמאי, להתמחות בעריכת סרטים עלילתיים או סרטים תיעודיים.
היה מוכן לכך שמדובר בעבודה אינטנסיבית ותובענית הכוללת שעות עבודה ארוכות באולפן ועם זאת, יש בה גמישות במיוחד למי שהוא פרילנס בתחום, בבחירת הפרויקטים. לעיתים מדובר גם בעבודה במשמרות. ניתן להתפתח לתפקידים שונים בעולם הקולנוע או לערוך גם פרויקטים כמו פרסומות, סדרות טלוויזיה, קליפים ועוד.
עורך רשימה של המקצועות המתאימים לך ביותר? ייעוץ לימודים אינטרנטי היא הדרך הנכונה לערוך הכרות עם התפקידים האידיאליים בשבילך.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

מקצוע של עורך סרטים הוא מקצוע דינאמי המבוסס על חשיבה יצירתית ואמנותית. מי שמתאים לתחום הוא בעל ראייה חזותית, גישה אנליטית ונכונות לעבוד שעות ארוכות, ולתפקד מצוין גם תחת עומס, לבטא גמישות מחשבתית.
הכישורים הטכנולוגיים חשובים להצלחה: במיוחד ידע מעמיק בתוכנות הנפוצות אדיוס, פרמייר, MC Avid, אפטר אפקט. חשובה גם שליטה באנגלית בשפה גבוהה. דרוש גם חוש קצב, דיוק, ידע בצילום ויכולת עבודה עצמאית ובצוות, בהתאם לאופי הפרויקט.

קורסים מרכזיים

לימודי עריכת סרטים כוללים קורסים תיאורטיים קונספטואליים, מעקרונות וסגנונות עריכה דרך עריכה רעיונית ועד שימוש במגוון טכניקות להוספת קול, ייצוא קבצים, קומפוזיציה, עיצוב, הכרות עם פורמטים שונים של וידאו.
הקורסים במהלך הכשרת עורך סרטים מתמקדים בלימוד מעמיק של התוכנות השונות הנדרשות להשתלבות התעשייה, כולל יישום של מושגים טכניים, סטוריבורד, כותרות, פוסטפורדקשן, קומפוזיטינג וכן התנסות מעשית בעריכת סרטים עלילתיים במגוון ז'אנרים כולל יישום של אפקטים מתקדמים.

מתכונת הלימודים

לימודי עורך סרטים מוצעים בשתי צורות מרכזיות: קורס מקצועי שנמשך מספר חודשים עד שנה או שהינם חלק מלימודי תואר ראשון בקולנוע, תלוי במסלול המבוקש ובמוסד הנבחר.
הלימודים הם לימודי יום או לימודי ערב, כאשר קיימות גם אופציות ללימודי עריכה מקוונים. לרוב יש להגיש פרויקט מסכם לקבלת תעודה.

סוג התעודה

לימודי תעודה עורך סרטים
אבחון תעסוקתי שיחשוף בפניך את האופציות התעסוקתיות הנכונות עבורך מחכה לך כאן