חזור

מקדם/ת מכירות


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

מקדם מכירות הוא מי שאחראי על יצירת אירועי קידום מכירות ועל גיבוש ותפעול פעילויות קידום מכירות העסק.
מכירות הם החמצן של כל עסק וקיימות מגוון דרכים לקדם מכירות, בין אם באמצעות חלוקת פלאיירים או פגישות הכרות, אירועי השקה או מכירות טלפוניות. כמו כן, קידומי מכירות וירטואליים ומכירות ללקוח קצה או לחברות וארגונים. שלל אפשרויות עומדות בפניך וכל שצריך זה לבחור את השיטה המועדפת או לשלב ביניהן.

כמקדם מכירות תבנה תכנית מכירות, תעקוב אחר מכירות, תפעל עם סוכני מכירות נוספים, תיזום מבצעים ותאתר הזדמנויות מכירה. עליך להיות נוכח במעמד המכירה, ולדעת כיצד להציג את המוצר/השירות בצורה אטרקטיבית כדי לסגור עסקה.

יצירתיות היא שם המשחק. חשוב לדעת כיצד לייצר עניין סביב המוצר בין אם בהטבות או קופונים או באירועי קד"ם נחשקים סביב עולם התוכן של החברה או המותג.

יש לקחת בחשבון שמקדם מכירות הוא מקצוע דינאמי, שדורש גם עבודת שטח וההכנסה עשויה להיות תלויה בעמלות ובמכירות ולכן חשוב להשקיע הרבה על מנת להצליח ולהתפרנס כראוי.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

רבים כמוך המתעניינים בתחום המכירות ושואלים מה ללמוד, מגלים שמקדם מכירות הוא המקצוע בשבילם.
זהו מקצוע שכולל מפגש עם אנשים ודורש כישורי תקשורת וכישורים חברתיים מצוינים. חשוב לגלות הקשבה כלפי הלקוחות ולנסות להתאים להם מוצרים או שירותים על פי צרכיהם האישיים.
יכולת ארגון אף היא מהווה קריטריון חשוב להתאמה לתחום – יש לשמור על קשר עם לקוחות פוטנציאליים וקיימים, לעקוב אחר המכירות ולנתח נתונים כדי לחלץ תובנות בעלות ערך להמשך העבודה.
חשיבה יצירתית תסייע לכך ליצור מכירות וליזום שיתופי פעולה ומוטיבציה על מנת להתמיד בתחום.
נטייה טכנית תקדם מכירות, כיוון שחשוב להכיר ולהשתמש בתוכנות לניהול משימות שקשורות למכירות, איתור לקוחות, מעקב אחר לקוחות וניהול המכירות דרך פלטפורמות טכנולוגיות ואפליקציות ייעודיות למקדמי מכירות.
משרת מקדם מכירות מתאימה למי שמחפש עבודה גמישה, אבל צריך להבין שיידרש ממנו להיות זמין ולעבוד לעיתים בשעות בלתי שגרתיות במיוחד בזמן פרויקטים מיוחדים.

קורסים מרכזיים

לימודי מכירות מתמקדים בקורסי מבוא המקנים את הידע הדרוש על מכירות, החל מגיבוש אסטרטגיית קידום מכירות דרך שימוש בכלי קידום מכירות שונות ועד אמצעים למדידת הצלחה בקידום מכירות.
כמו כן, קורסים לפיתוח מיומנויות מכירה כמו ניהול מו"מ, התמודדות עם התנגדויות, אמנות הפרזנטציה, שפת גוף וקורסים החושפים את הלומד לשלל אפשרויות המכירה הניצבות בפניו כמו קידום באינטרנט, קידום דרך מוקדים וניהול אירועי קד"מ.
בקורסים נלמדים תכנים כמו כתיבת בריף קידום, ניהול כוח עבודה לאירועי קידום מכירות, אנליזה של תהליכי מכירות ועוד.

מתכונת הלימודים

תחום קידום מכירות נלמד במסגרת תואר ראשון בשיווק או במסגרת קורסים מקצועיים המתמקדים בהכשרת מקדם מכירות. הלימודים משלבים ידע תיאורטי והתנסות בשטח בליווי מנחה שהוא מומחה לקידום מכירות.
ניתן למצוא מסגרות שונות ללימוד מלימודי ערב ועד קורסים אינטרנטיים. אפשר להתמקצע גם בתחומים שונים כמו למשל, מסחר דיגיטלי וניהול אנשי קידום מכירות.
לרוב אלה הם קורסים שנמשכים כשנה או מספר חודשים ומתאימים גם למי שמחפש הסבה מקצועית וגם למי שרוצה לפתוח בקריירת מכירות, בלי קשר לגיל ולרקע המקצועי ממנו הוא מגיע.

סוג התעודה

מדובר בתעודה מקצועית המעידה על ידע בקורס קידום מכירות או שיווק ומכירות.

בין אתה מעוניין להשתלב בחברות מסוגים שונים ומתלבט בין מכירות לפרסום או שיווק – כדאי לעבור ייעוץ לימודים ולהחליט מהי ההתמחות המתאימה לך ביותר.