חזור

מעצב תעשייתי


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

הכיסא עליו אתה יושב, הטלוויזיה בה אתה צופה, האוטו בו אתה נוהג – כל הפריטים האלה ועוד רבים אחרים עיצב מעצב תעשייתי.
אם תמיד נמשכת לעולם העיצוב, יש בך תשוקה לעצב אובייקטים וליצור חוויית משתמש מתקדמת וידידותית – מקצוע כמו עיצוב תעשייתי יכול לענות על דרישותייך.

עיצוב תעשייתי מחבר בין טכנולוגיה, הנדסה וחשיבה יצירתית ובעידן בו פריטים רבים מתוכננים מראש באופן תלת ממדי תוך שימת דגש על פרטיות ואיכות חיים, יש חשיבות רבה למעצב התעשייתי בקביעת המודל ותהליך העיצוב וכן בבדיקת המוצרים שהם אכן מתאימים לקהל היעד.

במהלך העבודה תידרש לבנות קונספט, לייצר שרטוטים והדמיות למוצר או ליצור אבטיפוס וללוות את הייצור והשקת המוצר וחשיפתו לשוק. עליך יהיה לקחת בחשבון גורמים רבים מפרקטיות, דרך תקציב ועד אסתטיקה, לבחון את עמידות המוצר, הפרקטיות שלו ועמידתו בתקנים ורגולציה.
היופי הוא שתוכל להוציא לפועל חזון שלך או של מישהו אחר ולהפוך אותו למוצר אמתי.

כדי להצליח במקצוע, חשוב להכיר את כל התהליך הנלווה לפיתוח ועיצוב המוצר כמו סקר שוק, יתרון תחרותי, עלויות יצור ומתן מענה יצירתי לאתגרים ובעיות בפיתוח.

עם סיום הלימודים, ניתן לעבוד במגוון חברות לעיצוב תעשייתי או חברות מוצר, פיתוח מוצרים בחברות הייטק , מפעלים, תערוכות ומיצגים.
אפשרויות ההעסקה הן מגוונת – אפשר לבחור לעבוד בתחום כעצמאי או כשכיר, לעצב לייצור המוני או במהדורה מוגבלת וכן להתמחות בעיצוב תעשייתי לתחום ספציפי כמו תעשיית הפרמה, הרכב, הרהיטים.

ייעוץ לימודים יעניק לך דגשים חשובים בהתאמתך למקצוע כמו עיצוב תעשייתי. כך תדע מראש אם אתה אכן מתחיל ללמוד תחום שנכון עבורך.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

חדשנות היא מילת המפתח. אם חיפשת מה ללמוד ומעניין אותך ליצור יש מאין – עיצוב תעשייתי הוא מקצוע שמבוסס על יוזמה, חדשנות ויצירתיות.
בתחום זה מחפשים מעצבים שידעו כיצד להפוך רעיונות מופשטים למוצר ממשי ותהיה לך המיומנות הטכנית לעשות זאת. כמו כן, חשובים כישורים של מיומנויות עיצוב, חוש אסתטי, תקשורת מילולית טובה בעבודה משותפת עם צוותי פיתוח ושיווק.
חלק בלתי נפרד מהעבודה מוקדש למחקר ולכן, רצוי שתהיה לך הבנה אנליטית ובנוסף, אוריינות ממוחשב וידע בתוכנות החשובות לעיצוב המוצר.

קורסים מרכזיים

תואר ראשון בעיצוב תעשייתי נמשך כ-4 שנים במהלכן תרכוש מיומנויות בתכנון באמצעות מחשב ותתאמן על תוכנות הדמיה וגרפיקה ותלת מימד, תכיר מאפיינים שונים של חומרים, טכנולוגיית טקסטיל, קונסטרוקציה ושלבים מובנים בפיתוח מוצר, וכן את ההיבט האנושי של המוצר כמו ארגונומיה ועיצוב בר קיימא.
ניתן לבחור בקורסי התמחות כמו רהיטים, עיצוב רכב, צעצועים, תאורה. בנוסף, משולבים קורסי יזמות, שיווק, כלכלה, מיתוג ואסטרטגיה, הפצה ויחסי ציבור, זאת על מנת להקנות לך כלים להשתלב בתעשייה או לנהל עסק או סטודיו בתחום של עיצוב תעשייתי.

מתכונת הלימודים

לימודי עיצוב תעשייתי מבוססים שילוב טכנולוגי-יצירתי. תכנית הלימודים כוללת שיעורים במעבדות מחשב, קורסים תיאורטיים והתנסות מעשית בסטודיו. הלימוד המעשי כולל התנסות בשימוש במכשור מתקדם, כולל חיתוך ב-CNC, עיצוב קרמי, רתכות, צביעה ועוד. כמו כן, הגשת פרויקט סיום לתערוכת הבוגרים והעשרת תיק העבודות שילווה אותך לאחר הלימודים.

סוג התעודה

הנדסאי עיצוב תעשייתי. ניתן ללמוד במסלול מורחב המשלב גם תואר B.A בתחום נלווה.