חזור

מעצב/ת


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

אם אתה מחפש מקצוע המשלב בין אסתטיקה לפונקציונליות – עיצוב הוא התחום בשבילך. מעצב אחראי על עיצוב מוצר או עיצוב בגד, אתר אינטרנט או חלל.
עולם העיצוב מציע שלל הזדמנויות תעסוקתיות שיאפשרו לך לבטא את הצד היצירתי שבך ולהפוך כל חזון למציאות, מרעיון לפריט אמתי. מעצב שואב השראה ממקורות שונים, מביא אני "האני המאמין" במפגש עם צרכי הלקוחות ומלווה את תהליך העיצוב והיצירה לאורך כל שלביו מהקונספט עד המוצר הפיזי.

מעצב עוסק ביום יום בתהליך העיצוב לכל אורל הדרך – הוא מייצר סקיצה שלפיה הוא יוכל ליצור פריט אמתי או לעצב מרחב. במלאכת העיצוב הוא לוקח בחשבון את כל האלמנטים שמשחקים תפקיד ביצירה מתכנון שיתאים למשתמש, חומרים וגוונים, בנייה/הדפסה/מיקום של האובייקטים שהוא מעצב על גוף האדם (במקרה של מעצב אופנה), בחלל נתון (במקרה של מעצב פנים) או באתר אינטרנט (במקרה של מעצב גרפי).
לעיצוב עצמו נלוות משימות נוספות כמו תקציב הפרויקט, ניהול מו"מ עם ספקים ואנשי מקצוע, התמודדות עם לקוחות ועוד. אבל העיצוב הוא מרכז העבודה.

ניתן לבחור בתפקידי עיצוב במגוון תחומים, מעיצוב משרדים ועד חללים מסחריים, עיצוב חוויית משתמש בגלישה ברשת, עיצוב קולקציות ועיצוב תערוכות ואירועים. יש לך אפשרות לעבוד כמעצב עצמאי או כשכיר בחברות עיצוב שונות.
זהו תפקיד דינאמי, מרגש, שטומן בחובו עשייה מרתקת. אם אתה חושב שיש לך מה שצריך כדי להיות מעצב, אתה יכול לגשת לייעוץ לימודים ולבחון אם אתה עומד בקריטריונים של התאמה למקצוע.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

עולם העיצוב הוא תחום שמתחדש ללא הפסקה וממעצב מצופה תמיד להיות מעודכן במגמות המובילות בזירת העיצוב, להכיר יתרונות של חומרים ולבחון מבחינה טכנית שהעיצובים שלו עומדים במבחן המציאות. המקצוע דורש חשיבה קונספטואלית, ראייה מערכתית, עבודה בצוות עם קולגות ולקוחות בפרויקטים שדורשים סבלנות רבה.
כמעצב עליך להיות בעל כישורים טכניים על מנת להפעיל תוכנות עיצוב ליצירת שרטוטים ומודלים וחשיבה יצירתית וויזואלית מסייעות מאוד להצלחה בתפקיד.

קורסים מרכזיים

התכנים הנלמדים בקורסים לעיצוב הם פונקציה שתלויה במסלול העיצוב המבוקש. לרוב הם יכללו קורסי מבוא באמנות, תרבות, שיווק וקורסים מעשיים יותר כמו בניית קונספט עיצובי ומודלים, עקרונות עיצוב אוניברסליים, טכניקות עיצוב, קונסטרוקציה, חומרי גלם, תוכנות למעצבים ליצירת הדמיות ועיצוב גרפי ועוד.
בשלבי הסיום לקורס או ללימודים, הסטודנטים זוכים להכשרה מקצועית מקיפה במטרה לעצב פורטפוליו – תיק עבודות מנצח עמו הם יוכלו לגשת לראיונות עבודה או להציג בפני לקוחות פוטנציאליים.

מתכונת הלימודים

כדי להפוך למעצב עליך לבחור במסלול הלימודים בתחום בו תרצה להתמקצע. לימודי עיצוב עשויים להימשך מספר חודשים ועד 3-4 שנים, תלוי בסוג התעודה. קיימים מסלולי יום מלאים ומסלולי ערב, לימודים מקוונים וכדומה. בכל מקרה, הלימודים הנם תיאורטיים ומעשיים ומשלבים גם יציאה לשטח, סיורים לימודיים חווייתיים במגוון תערוכות עיצוב, סטודיו לעיצוב ופעמים רבות גם חניכה אישית של מנטור מהתחום להכוונה מקצועית אפקטיבית.
במהלך הלימודים תוכל לבנות רזומה וכן למצוא את טביעת החותם הייחודית שתלווה את עבודתך בתור מעצב.

סוג התעודה

לימודי עיצוב מוצעים במגוון פורמטים – לימודי תואר ראשון, לימודי תעודת הנדסאי ולימודי תעודה בקורסים קצרים וממוקדים כמו עיצוב גרפי. ניתן להמשיך ללימודי תואר מתקדמים בתחומי עיצוב שונים – תואר שני ותואר שלישי בהתמחויות שונות במגוון מוסדות לימוד בארץ ובחו"ל.
בחר את תחום העיצוב המתאים לך ביותר ועצב לעצמך קריירה מצליחה בתחום במסגרת הלימודים הנכונה.