חזור

מנהל מלון


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

חוויית האירוח בידיים שלך. אחד המקצועות המבוקשים בתחום התיירות הוא של מנהל מלון. המפקד הראשי של מתחם האירוח, שאחראי על ההנאה של האורחים ועל הפעלת צוות המלון.
מנהל מלון אחראי על כל שירותי המלון, תחזוקת השטח, הקפדה על ניקיון וסדר, הפקת תכנים ופעילויות למען האורחים, קולינריה ועוד.
כדי לדאוג שהמלון יהיה בתפוסה מלאה יהיה עליך כמנהל מלון לדאוג גם לשיווק, פרסום ומכירת חדרים, הפקת כנסים ואירועים במלון ויחסי ציבור לקידומו בקרב קהל פוטנציאלי. הוא עוסק הן בהיבט האסטרטגי והן בהיבט הפיננסי והתפעולי. במובנים רבים הצלחת מתחם האירוח תלויה בתפקוד של המנהל.

חלק בלתי נפרד מהעבודה מוקדש לגיוס עובדים, פיקוח והכשרת הצוות וניהול ספקים חיצוניים, בניית שיתופי פעולה עם סוכני נסיעות וכן ניהול שירות לקוחות, כמו טיפול בפניות ובתלונות של אורחים.
כמנהל מלון יצפו ממך שהמלון יעמוד בסטנדרטים מסוימים, בין אם זה מלון של רשת מסוימת או מלון המדורג בכוכבים כולל הבטחת איכות, בטיחות ועמידה בתקנות.

מרבית מנהלי המלונות מגיעים לתפקיד מתפקידים שונים בזירת התיירות, החל מעבודה במרכז ההזמנות ועד סגני מנהל באתרי אירוח, אטרקציות, ספא וכדומה.
ניתן לבחור באיזה סוג של מלונאות להתמחות – כפרית, אורבנית, מלונות בוטיק, הכל כלול, ריזורטים וכדומה ולהתקדם לתפקידי ניהול רשתיים. לרוב יידרש ממך תואר ראשון בתיירות או מלונאות ואירוח כדי לבצע דריסת רגל בענף.

תחום התיירות עצמו יכול להיות מרגש ומעניין אבל לא כולם מתאימים לתפקידי ניהול כמו מנהל מלון. כדאי לעבור אבחון תעסוקתי כדי להבין אם אתה בנוי לתפקיד ניהולי בתחום.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

מי שמחפש מה ללמוד ובוחר במלונאות הוא בעל אהבה רבה לאירוח, עבודה עם קהל ולענף התיירות. זוהי עבודה דינאמית המשלב בין עבודה משרדית הכוללת ארגון, דוחות וכישורים אנליטיים לעבודת שטח מאתגרת לרבות סיורים במלון ואינטראקציה עם עובדים, לקוחות, משווקים וכדומה.
חשוב להיות מוכן לעמידה בלחץ, עבודה בשעות בלתי שגרתיות כאשר לרוב מנהל המלון גם גר וחי במלון עצמו או בסביבתו.
חשוב להיות טיפוס אקטיבי ויוזם, עם יכולת לקבל החלטות, להניע צוותים וכן בעל ידע בניהול פיננסי ויישומי מחשב לעדכון הזמנות, דוחות ושיווק המלון.
יחסי אנוש הם המפתח להצלחה בתפקיד – הקשר האנושי, הדרך בה מטפלים בפניות של לקוחות ומגבשים את צוות המקום.

קורסים מרכזיים

לימודי תואר ראשון במלונאות אשר מטרתם להכשיר מי שבוחרים במסלול ניהולי מלונאי כוללים קורסים העוסקים ברבדים שונים בענף המלונאות והתיירות – הכרות עם סוגים שונים של מלונות, פיתוח עסקי בתיירות וכמו כן, קורסים המתמקדים בניהול פיננסי כמו כלכלה, סטטיסטיקה.
הקורסים מקנים כלים להתמודדות עם סוגיות ניהוליות בענף כמו דיני עבודה וניהול משאבי אנוש. כמו כן, קורסי אסטרטגיה, שיווק, פרסום ומסחר אלקטרוני. אפשר לבחור קורסים המתמקדים בניהול אירועים וטכנולוגיה בעלי ערך מוסף לעבודת המלונאי בעידן העכשווי.

מתכונת הלימודים

לימודי תואר ראשון במלונאות נמשכים כ-3 שנים ובסיומם ניתן להמשיך לתואר שני בתחום או להתחיל לעבוד בתחום המלונאות. קיימים גם קורסים מקצועיים קצרים יותר של שנה-שנתיים. הלימודים מוצעים במתכונת יומית מלאה או אחת לשבוע, יש גם לימודי ערב וקורסים מקוונים.
הלימודים מבוססים על שיעורים פרונטאליים, תערוכות וכנסים במלונאות ובתיירות, סיורים לימודיים במלונות שונים או במתחמי אירוח, מסעדות, יקבים וכל הקשור לחוויה התיירותית וכן כוללים התנסות מעשית מודרכת על מנת לצבור וותק וניסיון בתחום ולצאת לשטח עם כלים להשתלב בעבודה המלונאית, רצוי בתפקידים ניהוליים.

סוג התעודה

B.A בלימודי מלונאות
לפני שבחרת בקריירה של מנהל מלון – בצע ייעוץ לימודים מקוון והעמד למבחן את התאמתך למקצוע!