חזור

מורה לאומנויות


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

אם היצירה זורמת בדמך ויש בך תשוקה ללמד – מקצוע המשלב בין שתי האהבות הללו הוא מורה לאמנויות. מורה שמלמד תלמידים את תולדות האמנות, טכניקות יצירה ואת הדרכים המיוחדות לביטוי אמנותי.
אתה מוזמן לגלות עולם תעסוקתי מרתק ואפילו לטפח כישרונות יוצרים, ללמד כיצד לתרגם את החשיבה המופשטת ליצירה ממשית בחיבור בין צבעים, חומרים, פיסול, קומפוזיציה ועוד.

מורה לאמנויות הוא יוצר רב תחומי המתמחה בהוראה של סוגים שונים של אמנויות, כמו קרמיקה, עיסות נייר, נגרות, צילום, קולנוע, אנימציה, עיצוב גרפי, עיצוב אופנה ועוד.
השילוב בין האמנויות יוצר גיוון ועניין הן למורה עצמו והן ללומדים. כמורה לאמנויות תוכל להשתלב בבתי ספר יסודיים ותיכוניים, מוסדות לחינוך אפורמלי ועוד.
לרוב מדובר בעבודה דינאמית המשלבת עבודה בתנאים של סטודיו או בית מלאכה ומחייב הבנה אסתטית וכן יכולת תקשורת על מנת להעביר את המסר לתלמידים ולכוון אותם בעבודתם, צעד אחר צעד. ניתן להעשיר את תכנית הלימוד בפרויקטים שונים וייזום תערוכות ובניית תיק עבודות.

מורה לאמנויות מסייע לחובבי העיצוב והאמנות אך גם לתלמידים בעלי קשיים מוטוריים והפרעות קשב וריכוז להתגבר על הקושי דרך היצירה והעיסוק באמנות.

במסגרת העבודה לרוב תידרש לתכנן את מערך הלימוד ולהכין גם חומרי יצירה, לתחזק מאגר של חומרי אמנות ולהשתתף בפרויקטים אמנותיים שונים במקום העבודה.
במהלך תפקידך יצופה ממך להכין תכנית לימודים בהתאמה אישית לקהל הלומדים, הרמה והצרכים, לפתח אסטרטגיות למידה דרך כלים אומנותיים, להשתמש בכלים שונים לחיזוק הקשר והתקשורת בינם ובין אחרים תוך חיבור עצמי וכן לחלק משימות, הערכות וציונים על פי ביצועיים. ניתן לבחור אם להתמחות בהוראה לגיל הרך, למבוגרים, לתיכוניסטים, סטודנטים ולהתפתח מהוראת אמנויות להרצאות, סדנאות, לעבוד כשכיר או כשפרילנסר, גם בגלריות, מוזיאונים ובתי מלאכה המקיימים תערוכות, מיצגים וסדנאות.
אפשר להגיע לתחום של הוראת אמנויות מכיוונים שונים – על ידי לימוד הוראת אמנויות או באמצעות לימודי אמנות והשתלבות במערכת החינוך או הסבה להוראה.
רוצה לדעת אם יש לך מה שדרוש להצלחה כמורה לאמנויות? מבדק אינטרנטי יעיל יעזור לך לדעת יותר על ההתאמה שלך לתחום האמנותי.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

מורה לאמנויות הוא מי שיותר מכל, אוהב את עולם האמנות ובעל כישרון אמנותי ורקע באמנות. לימודי תואר באמנות ובמיוחד תעודה בהוראת אמנות.
ניתן להתמחות בהיבט אומנותי מסוים או לשלב בין מגוון ביטויים אמנותיים. הסבלנות היא ערך חשוב בהצלחה בתפקיד, שכן נדרשת סבלנות רבה בהקשבה ובליווי התלמידים בפרויקטים השונים ויכולת לבצע רפלקציה לתלמידים על מנת לחלץ תובנות והכוונה בהתפתחות האישית היצירתית של כל אחד מהלומדים.

קורסים מרכזיים

לימודי הוראת אמנויות או לימודי אמנות רב תחומית כוללים לימודים תיאורטיים בהיסטוריה של אמנות, פילוסופיה, חינוך, ביקורת התרבות, קריאה מודרכת וקורסים מעשיים יותר המקנים כלים לעבודה באמנות כמו עיבוד תמונה, מידול, רישום, ציור, פיסול, צילום ועוד תכנים הקשורים לפיתוח מיומנויות טכניות.

מתכונת הלימודים

הדרך להכשרה כמורה לאמנויות עוברת בלימודי תואר ראשון או הסבת אקדמאים או לימודי תעודה מקצועית, תלוי במוסד הלימוד ובתעודה המבוקשת. הלימודים מתקיימים במתכונת יומית או כלימודי ערב וקיימת גם אפשרויות להשלמת קורסים באמצעות לימוד מקוון.
מרבית תכניות הלימודים בהוראת אמנויות כוללות גם סיורים לימודיים חווייתיים במוסדות אמנות – מוזיאונים, גלריות, צפייה בשיעורים לדוגמא. לרוב יידרש סטאז' בתחום לאחר סיום הלימודים.

סוג התעודה

תעודת הוראה באמנות / B.A בוגר אמנות
מוזמן להתנסות בייעוץ לימודים אינטרנטי ולגלות האם המקצוע של מורה לאמנויות יתאים לעתיד המקצועי עליו חלמת...