חזור

יועץ תעסוקה


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

"אין לי מושג במה אני רוצה לעבוד" או "אני לא מצליח למצוא עבודה – מה עלי לעשות"?. נשמע מוכר? אנשים רבים מחפשים את הכיוון התעסוקתי עבורם ולך יש הזדמנות לסייע להם לבחור נכון.
יועץ תעסוקה עוסק בפיתוח מסגרות תעסוקה, ליווי והשמה תוך שימת דגש על העצמה וקידום אישי של אלה שמגיעים לייעוץ וחשיפתם בפני כל הזדמנויות התעסוקה האפשריות.

מקצוע יועץ תעסוקה כולל בפועל עבודה מאתגרת בפיתוח קשרי מעסיקים לאיתור הזדמנויות קריירה, אבחון המאפיינים והצרכים האישיים של כל מי שמגיע לייעוץ, בניית תכניות שיקום תעסוקתי למגוון אוכלוסיות.
עליך לזכור שאנשים מגיעים ליועץ תעסוקה בסיטואציות רגישות שונות ומכאן החשיבות של יועץ זה בהכוונתם למקום העבודה ולתפקיד הנכונים להם ביותר. תוכל לעזור לאנשים לבחור אופק תעסוקתי אך גם ללוות אותם צמודה בתהליך חיפוש העבודה, כתיבת ושדרוג קורות חיים, התמודדות עם אתגרים בראיונות עבודה טלפוניים או פרונטאליים ויצירת קשר עם מעסיקים פוטנציאליים.

במסגרת התפקיד חשוב להכיר שימוש בכלי הערכה שונים, מבחני מיון ותעסוקה. ניתן לעבוד כיועץ תעסוקה עצמאי או במסגרות שונות כמו מרכזים להכוון תעסוקתי או יחידות תעסוקה, חברות השמה, תכניות הכשרה ופיתוח וכן שיקום תעסוקתי.
כיום יועצים תעסוקתיים רבים מתפתחים גם לקריירת אימון תעסוקתי ומלווים את המשתתפים לאורך כל תהליך חיפוש העבודה תוך פיתוח המיומנויות האישיות, המקצועיות והתעסוקתיות של כל מאומן בדרך לקריירה מצליחה.
היבט נוסף למקצוע כמו יועץ תעסוקה הוא ליווי וקליטת העובדים במקומות עבודה והכוונה תעסוקתית למעסיקים המחפשים עובדים ויועץ שייעץ להם מי העובד האולטימטיבי למשרה המבוקשת.
רוצה לדעת אם אתה מתאים לעבודה מאתגרת ומשמעותית כמו יועץ תעסוקה? מבדק ייעוץ לימודים אינטרנטי יסייע לך להבין יותר את התאמתך לתפקיד.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

מי שמחפש מה ללמוד ונמשך לעולם התעסוקה הדינאמי, ימצא את מקומו בתור יועץ תעסוקה. על מנת לאייש משרה כזו נדרשת יכולת הכלה ואמפתיה, כי רוב האנשים הניגשים להכוונה תעסוקתית מגיעים כאשר הם מבולבלים, מתלבטים או אינם מצליחים למצוא עבודה וסומכים עליך שתעזור להם להשתלב בעולם התעסוקה בדרך הטובה ביותר.
כישורים חשובים נוספים לעבודה בתחום הם תקשורת בינאישית גבוהה ויכולת לעבודה בסביבה דינאמית ומרובת שיניים. עליך לדעת לעבוד בצוות אך גם באופן עצמאי וכן להדריך ולנהל, כי תוכניות השמה ותעסוקה רבות מחייבות הדרכות מקצועיות ואימונים אישיים. חשובה גם היכולת לארגון לניהול תכניות קידום והשמה. חשובה גם השליטה ביישומי מחשב ויש לקחת בחשבון שהעבודה עשויה לכלול עבודת שטח ועבודה משרדית, שעות גמישות ועבודה בתנאי לחץ.

קורסים מרכזיים

לימודי ייעוץ תעסוקה נקראים לעיתים גם לימודי ייעוץ קריירה ומשלבים כלים אימוניים וכלים אבחוניים, עבודת מחקר ופרקטיקה לייעוץ תעסוקתי.
בין היתר, נלמדים כלי מיון בעולם התעסוקה, תאוריות בולטות בתחום, בניית תכנית קריירה, בניית אסטרטגיה לקידום מקצועי, הכרות עם מגמות ושינויים בשוק העבודה המודרני, שימוש ברשתות חברתיות ככלי להצלחה, דיני עבודה, בניית תכנית להסבה מקצועית, יסודות באימון תעסוקתי והכוונה מקצועית.

מתכונת הלימודים

קורס ייעוץ תעסוקה הוא קורס מקצועי ללימודי תעודה, שנמשך לרוב מספר חודשים – שנה ונלד בדרך גמישה, לימודי יום, לימודי ערב או במתכונת של קורס מקוון. הלימודים כוללים תכנים עיוניים וכן סימולציות ועבודה מעשית כולל שלב ההתמחות במסגרות לייעוץ תעסוקתי או אימוני קריירה אישיים או קבוצתיים.

סוג התעודה

תעודה מקצועית בייעוץ תעסוקתי.
מעניין אותך לעבוד כיועץ תעסוקה? לפני שאתה בוחר – גש לאבחון תעסוקתי בעצמך ותבדוק מה נדרש ממך לעבוד ולהוביל תכניות תעסוקה. העתיד המקצועי בידיים שלך.