חזור

יועץ מס


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

המיסים הם חלק בלתי נפרד מניהול פיננסי ובעלי עסקים רבים וארגונים זקוקים לשירותיו המסורים של יועץ מס מוסמך, כדי לבצע עבורם את התכנון המיסויי.
יש לזכור שתשלום מיסים הוא חלק מחובות האזרח ולכן, חשוב לדעת מה לשלם וממה יש פטור ומהם הזיכויים מרשות המיסים וכאן נכנס לתמונה יועץ מס. איש מקצוע שמעניק ייעוץ ומנהל את תחום המיסוי לעסקים וחברות.

העבודה כוללת הכנה והגשת החזרי מס, חישובי מס, ייעוץ בהפחתת נטל המס, הגשת וניתוח דוחות חודשיים-רבעוניים-שנתיים, הצהרות הון, עדכון מסד הנתונים, הכנת הניירת הנדרשת, תקשורת מול הרשויות, ביצוע תחשיבים פיננסיים ותחזיות, קביעת אסטרטגיית מס וליווי בהתנהלות המס בהפחתת חבות המס. כמו כן, יועץ מס מעניק חוות דעת וייעוץ מקצועי ללקוחותיו.

על מנת לאייש תפקיד מסוג זה, חשוב להיות בקיאים היטב בדיני מס ובתקנות השונות של רשות המיסים. לרוב מי שלומד ייעוץ מס הוא מי שכבר יש בידיו רקע בהנהלת חשבונות.
ניתן לבחור מבין מגוון מסגרות תעסוקתיות - כשכירים בפירמות לראיית חשבון, חברות לייעוץ מס, ארגונים שונים או כיועץ מס עצמאי – לטפל בענייני המס ולייצג את הלקוחות מול רשויות המס.
כדי להתחיל לעבוד בתחום רק לאחר הצלחה בבחינות מטעם מועצת יועצי המס הכוללות בחינה בחשבונאות ובחינות בדיני מיסים וכן לעבור התמחות של שנה.
אוהב לעבוד עם מספרים ומחפש אתגר חשבונאי וקריירה בתחום הפיננסים? ייעוץ לימודים יעזור לך להחליט האם מקצוע כמו יועץ מס הוא בשבילך.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

מי שמחפש מה ללמוד ונמשך לתחום המתמטי ימצא את מבוקשו בפקיד כמו יועץ מס. עבודה בתחום כולל חשיבה מתמטית לצורך ביצוע חישובים מסובכים, ידע רב במיסוי, כישורי ניתוח וביצוע מחקרים. מיומנויות ניהול מו"מ יסייעו בתהליכים עסקיים רבים וכן יכולת בפתרון בעיות מורכבות כמו גם הקפדה על דיוק ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר.
מומלץ להיות בעל יכולת תפקוד במצבי לחץ ובעומס עבודה. חשוב להכיר תוכנות חשבונאיות כמו חשבשבת, ריווחית, קונטו, שיקלולית ומכפל ולהיות בעל אוריינות מחשב לרבות הכרות עם טבלאות אקסל ברמה מעמיקה.

קורסים מרכזיים

לימודי ייעוץ מס כוללים קורסי יסוד בייעוץ מס כמו מאזן, התאמות, חלוקת רווחים, תקבולים ותשלומים, שיטות להטלת מס בישראל לעומת העולם, חישובים מסחריים, ביקורת חשבונאית כולל רכוש והכנסות והוצאות, פטורים, חוקי מס, עבירות מס, הליכי גבייה, מיסוי השקעות, מיסוי תאגידים, ביטוח לאומי, היבטים משפטיים במע"מ. לרוב הקורסים נחלקים לחשבונאות ומיסים ועוסקים הן באספקטים הכלכליים והן במשפטיים לרבות מיסוי על יחידים ומיסוי חברות, ניהול ספרים, מיסוי מקרקעין ומיסוי בהקשרים נוספים כגון מיסוי בינלאומי ומיסוי פנסיוני וכן כללי האתיקה וחובותיו וזכויותיו של כל יועץ מס.

מתכונת הלימודים

מסגרת לימודי ייעוץ מס כוללות לימודי הכנה לבחינות הסמכה לרבות תרגילי מעבדה וסימולציות כדי לקבל כלים לעבודת ייעוץ מס מעשית. ניתן להפריד בין קורסים שונים בחשבונאות למיסים א' ומיסים ב' ומיסים ג' או ללמוד אותם במקביל וכן לבחור בין לימודי יום ללימודי ערב ולימודים מקוונים או לשלב ביניהם לפי הסגנון המועדף. מטרת הלימודים היא להעניק ידע פרקטי בתכנון מס וייעוץ מס וכן להכין ככל שניתן להצלחה בארבע בחינות ההסמכה (חשבונאות, מיסים א', מיסים ב', מיסים ג') כדי לקבל את התעודה הנחשקת.

סוג התעודה

תעודת יועץ מס מורשה
מתלבט בין יועץ מס לתפקידים אחרים בניהול פיננסי או מחפש את השלב הבא בעולם הכספים? אבחון תעסוקתי און ליין יסייע לך לבחור את הכיוון הטוב ביותר עבורך.