חזור

יועץ יופי


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

אם תמיד אהבת לייעץ לחברות בבחירת והתאמת מוצרי טיפוח ואיפור ולעזור להן בריענון המראה החיצוני, תוכלי להפוך את התשוקה שלך ליופי של מקצוע.
זהו תפקיד מסקרן ודינאמי המשלב בין מכירות לידע בעולם הזוהר. המטרה היא לקדם מוצרים, טיפולי קוסמטיקה ומכשירים שונים ללקוחות פוטנציאליים. במסגרת העבודה, תוכלי לפגוש לקוחות, לעזור להן במיפוי הצרכים, אבחון סוג עור הפנים ולחשוף בפניהן את האופציות של מוצרי איפור וטיפוח, טכניקות לשימוש במוצרים בדרך האפקטיבית ביותר.

יועצת יופי היא לרוב נציגה של החברה המסחרית, בין אם זו חברת איפור או קוסמטיקה או של רשת שיווק או מכון יופי והתפקיד כולל גם מכירות וגם שירות לקוחות. למשל בדבר החלפת מוצר, התאמת עוצר לפי סוג העורף עדכון אודות הנחות ומבצעים וכן סליקת מוצר ותשלומים.
תחום ייעוץ היופי הוא רחב ומגוון להפליא וכולל גם השתתפות וניהול אירועי קידום מכירות, חלוקת דוגמיות, ניהול מלאי, ארגון אירועי מכירה, הכשרת דיילים.
העבודה יכולה להתנהל בשיטות שונות – מכירה מדלת לדלת, ייעוץ פרונטאלי, מכירה מקוונת וייעוץ און ליין, ייעוץ ומכירה בעמדות מכירה ברשתות הפארם ועוד. מדובר בייעוץ ומכירה למוצרים כמו בשמים, איפור, קרמים, מוצרים לטיפוח ציפורניים ומוצרים לעיצוב וטיפוח השיער ואפילו לטיפולי אסתטיקה מתקדמים, מכשור ייעודי לטיפולים אסתטיים ועוד.
חלק בלתי נפרד מעבודתה של יועצת יופי הוא לספק חוויית שירות אטרקטיבית וכך להגדיל מכירות וגם את החשיפה של המוצרים והזיקה מטעם לקוחות למותג.
כעבודת מכירה מתבקשת יועצת יופי לעמוד ביעדי מכירות וכן לנהל את מערך המכירות שלה בין אם בהזמנת מוצרים, מעקב אחר סטטוס טיפול מול הלקוחות, הגדלת מעגל הלקוחות, חיזוק הקשר עם הלקוחות ועוד. ניתן להתקדם גם לניהול דיילי יופי, אירועי מכירות בתחום היופי, ניהול מכוני יופי. העבודה גמישה יחסית, כך שאפשר לשלב עם עבודה נוספת, לימודים או לעבוד במשמרות.
רוצה לדעת אם את מתאימה לעבוד כיועצת יופי? ייעוץ לימודים אינטרנטי יעזור לך במשימת ההתאמה והבחירה.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

יועצת יופי הוא תחום עיסוק שמתאים למי שאוהבת אסתטיקה וטיפוח, בעלת יחסי אנוש מצוינים ויכולת ניסוח גבוהה בכתב ובעל פה. ביטחון עצמי גבוה ודימוי עצמי מצוין מסייעים בעבודה עם קהל וביצירת הרושם המבוקש. בעבודות רבות תידרש גם הופעה ייצוגית.
חשוב להכיר את המגמות בתחום, רפרטואר של מוצרים וכן הבנה גם ברכיבים שונים כמו חומצות שונות, הבנה בקוסמטיקה ויופי ואוריינטציה מכירתית ושירותיות, מוטיבציה גבוהה ואסרטיביות.

קורסים מרכזיים

הלימודים נחלקים להכשרות מקצועיות חיצוניות של יועצת יומי מוסמכת והכשרות פנים ארגוניות הכוללות, בין היתר, הכרות עם מוצרי הקוסמטיקה שונים, הרכב החומרים, סודות לאבחון סוג ומבנה העור, בעיות עור וכן קורסים העוסקים במיומנויות של שירות ומכירה כמו שיווק, פרסום. הלימודים תיאורטיים ומשולבים גם בסדנאות מעשיות הכוללות סימולציות של עבודה עם לקוחות, כולל התנסות במוצרים, מסיכות, עיסוי הפנים, פילינג, הפעלת ציוד קוסמטי

מתכונת הלימודים

לימודי ייעוץ יופי הם לרוב לימודים פנים ארגוניים – כלומר, הכשרה לתפקיד שהיא ברוב המקרים הכשרה בתשלום. כלומר, לימודים המתקיימים בתוך חברת הקוסמטיקה או מכון היופי למועמדות לתפקיד. אופציה נוספת היא ללמוד לימודי קוסמטיקה או טיפוח כמו פדיקור, מניקור, איפור ולעבוד בתחום של ייעוץ יופי. אלה הם לימודי יום או ערב ולימודים שניתן לשלב עם העבודה עצמה, השתלמויות תוך כדי העבודה לשדרוג הידע המעשי בתחום היופי והמכירות.

סוג התעודה

תעודת יועצת יופי מוסמכת
בואי לבדוק אם מקצוע כמו יועצת יופי משתלב עם התוכניות המקצועיות שלך לעתיד באבחון תעסוקתי מקוון, מהיר וממוקד.