חזור

יועץ/ת ארגוני/ת


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

ארגונים רבים זקוקים ליועץ חיצוני, שיסייע להם להתנהל בדרך נכונה יותר, הן מבחינת ניצול המשאבים העומדים לרשותם והן בתהליכי פיתוח והגדלת הרווחיות.
כיועץ/ת ארגוני/ת תהיה לכם הזדמנות לשפר את הפעילות של ארגונים קטנים כגדולים, לסייע בפתרון משברים וקונפליקטים, לעודד צמיחה ולהיות חלק בלתי נפרד מההצלחה.

יועצים ארגוניים מעורבים בתהליכים מעניינים שקשורים להתייעלות ארגונית, מגיוס עובדים דרך הקצאת כספים ועד ליווי בכניסת הארגונים לשווקים חדשים. חברות רבות פונות ליועץ ארגוני שיעזור להם להגדיר יעדים ומטרות וילווה אותם בניהול שינוי ארגוני, פיתוח המשאב האנושי, תמיכה בתהליכים עסקיים והשגת תוצאות. כלומר, יועץ/ת ארגוני/ת מהווה דמות מפתח בהצלחה של ארגונים.

תהליך העבודה יכול להיות קצר וממוקד, למשל, ליווי בתהליך של פיטורי עובדים או תהליך ארוך וממושך, למשל, אם הארגון למשל בחר לבצע רה אורגניזציה לקראת כניסה לשווקים גלובליים. המטרה היא להמליץ על שיפורים ולהתוות תכנית פעולה להבראת וקידום החברה.

אופי העבודה הוא של עבודת ייעוץ מעניינת, שמשלבת נגיעה בתחומים שונים – כלכלה, שיווק, אסטרטגיה, ניהול ועוד.
הדינאמיות של הג'וב באה לידי ביטוי גם במגוון אפשרויות התעסוקה - ניתן לעבוד במקצוע כחלק מחברת ייעוץ, בתעשיות שונות, במגזר הפרטי או הציבורי או להעניק שירותי ייעוץ ארגוני באופן עצמאי.

מאפייני המקצוע וקהל יעד

אם אתם מתלבטים לגבי ההתאמה שלכם למקצוע, ייעוץ לימודים יכול לסייע לכם במשימה.
בייעוץ זה, ייחשפו בפניכם התכונות הבולטות שנדרשות מהמועמדים כמו למשל, כישורים אנליטיים לניתוח עסקי והכנת דו"חות המבוססים על נתונים מספריים או מחקרים שונים, מיומנות תקשורת ליצירת קשרים בינאישיים אפקטיביים, חשיבה ביקורתית על מנת למסור המלצות אובייקטיביות אר מטרתן להצעיד את הארגון קדימה, יכולת עבודה בצוות כי כדי לחולל שינוי חייבים לעבוד ביחד וכיחידה ארגונית אחת.
כיועץ/ת ארגוני/ת תידרש מכם יכולת מנהיגות על מנת שתוכלו באמת לחולל שינוי משמעותי ולהתוות דרך וכן הבנה טכנולוגית לצורך שימוש בתוכנות לניהול פרויקטים ויישומים ממוחשבים.
העבודה כוללת, בין היתר, עבודה עצמאית, לעיתים כזו המשלבת עבודה בשטח. משך ההכשרה לתפקיד ארוך יחסית, והעבודה עשויה להיות כרוכה בשעות נוספות ובתנאי לחץ ועם זאת, זהו מקצוע יוקרתי ומתגמל כלכלית.

קורסים ראשיים

לימודי יועץ/ת ארגוני/ת הם לימודים תיאורטיים המשלבים גם התנסויות מעשיות, סיורים לימודיים ודיונים לשיפור מיומנויות הייעוץ.
קורסי היסוד נועדו להקנות לסטודנטים את הבסיס התיאורטי הנדרש לעבודה בתחום, כמו למשל, הכנת דוחות אבחון, תהליכים אסטרטגיים, הדרכה ופיתוח ארגוני, מדידת ביצועים, שינוי ארגוני וכן תכנים שמטרתם לאפשר השתלבות הסטודנטים במגזרים שונים ובמגוון מסגרות כמו ייעוץ אישי למנהלים, פיתוח צוותים, פסיכולוגיה חיובית, ניהול משברים וכדומה.

מתכונת הלימודים

מרבית הסטודנטים ייבחרו במסלול השגרתי של לימודים יומיים מלאים וסטודנטים עובדים או הבוחרים לשלב את הלימודים עם לימודים נוספים, יוכלו לבחור במתכונת לימודי ערב.
לרוב מדובר ב-3 שנות לימוד לקראת תואר ראשון בייעוץ ארגוני ובלימודים הנמשכים כשנתיים ללימודי תואר שני. בנוסף, קיימות תכנית הכשרה מקצועיות ממוקדות, למשל, בהובלת שינויים פנים ארגוניים וכדומה. קורסים בבתי ספר לניהול או מדעי ההתנהגות וגם הכשרות מטעם איפ"א – האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני.

סוג התעודה

ניתן ללמוד לימודים אקדמיים לתואר ראשון בייעוץ ארגוני או לימודי תואר שני בתחום או לבחור מסלול לימודי ייעוץ ארגוני ללא תואר וליהנות מתעודה מקצועית. הלימודים האקדמיים מעמיקים יותר, אך יש לימודי תעודה שמתמקדים יותר בפרקטיקה מאשר בתיאוריה וקצרים יותר לטובת מי שרוצה להשתלב בתחום או כבר מחזיק בתואר אקדמי אחר.

אל תבחרו מה ללמוד לפני שעברתם תהליך אבחון תעסוקתי, שיסייע לכם לבחור את מה שנכון עבורכם.