חזור

הנדסאי/ת עיצוב תעשייתי


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

מאחורי כל כיסא עומד סיפור של מישהו מוכשר שפיתח, תכנן ועיצב אותו. הנדסאי עיצוב תעשייתי הוא מי שאמון על עיצוב מוצרים ואובייקטים לתעשיות שונות מזירת העיצוב ועד גאדג'טים, מכוניות ומכשירי חשמל. זהו תפקיד שמחבר בין עיצוב לעקרונות הנדסיים תוך שימת דגש על חוויית המשתמש.

מה עושה הנדסאי עיצוב תעשייתי? ראשית, הוא מאפיין את המוצר לפי הצרכים של הלקוח. שנית, הוא חוקר את התחום כדי שיוכל להנדס את המוצר הטוב ביותר – לפי התקציב הנתון, חומרים מועדפים, צורניות. תהליך העיצוב כולל סקיצות של הרעיון לרוב דרך תוכנות עיצוב גרפי ותלת ממדי ועד יצירת אב טיפוס לדוגמא. כהנדסאי עיצוב תעשייתי תדע גם לבחון את בטיחות המוצר, האסתטיקה והפונקציונאליות שלו, עלויות ייצור, שימושיות עד השגת התוצר המוגמר הטוב ביותר.

הנדסי עיצוב תעשייתי יכול לבחור מבין כיוונים מקצועיים שונים בין אם עיצוב של מוצרים אלקטרוניים או טלפונים, מוצרים רפואיים או כלי תחבורה. העבודה כוללת סיעור מוחות עם אנשי פיתוח שונים, מעצבים אחרים, אנליסטים, לקוחות פוטנציאליים כדי שהמוצר לא רק ייראה נהדר הוא גם יהיה פרקטי.

המעורבות שלך כהנדסאי עיצוב תעשייתי בולטת גם תוך כדי תהליך הייצור בפיתוח הרעיונות או שדרוג מוצרים קיימים, הכנת תוכנית לביצוע ועוד נושאים לוגיסטיים אך גם בפיקוח על הייצור עצמו ואפילו בשיווק המוצר. יש הנדסאי עיצוב תעשייתי שמעצבים בעצמם, אחרים רק מייעצים ויש מי שמנהלים פרויקטים – תוכל לקחת את התפקיד לכל כיוון מקצועי שתרצה.
זוהי עבודה שהיא מול מחשב אך גם בסטודיו – ניתן לעבוד כשכיר או כעצמאי ולהתפתח לעיצוב תערוכות, מוצרים, ניהול מוצר ועוד.
מוזמן לבחון את התאמתך למקצוע הנדסאי עיצוב תעשייתי במבדק אינטרנטי קצר, ממוקד ויעיל.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

הנדסאי עיצוב תעשייתי הוא מי שאוהב את התחום החזותי ואת תחום העיצוב אבל מחפש גם מקצוע שמחבר את העולם האומנותי לתחום ההנדסה. חשיבה הנדסית קונספטואלית ורקע טכני יחד עם יכולת לשלוט בתוכנות מחשב, יכולת מחקרית, כישורי ניתוח מעמיקים. ידע עסקי או לפחות חשיבה אסטרטגית יעזרו לך בבניית קריירה בתחום. תכונות נוספות חשובות הן פתרון בעיות מורכבות וכן יחסי אנוש מצוינים, כי לרוב העבודה מתבצעת בצוותים, סבלנות לתהליכי עבודה ארוכים.
מהבחינה הדידקטית חשוב ידע מתמטי, הכרות עם סוגים שונים של חומרים, עבודה עם תוכנות כמו Solidworks, Photoshop. AOUTOCAD. זו יכולה להיות עבודת סטודיו מאומצת הדורשת עמידה בלוחות זמנים צפופים ובעומס.

קורסים מרכזיים

לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי כוללים, בין היתר, קורסי יסוד המקנים כלים בתהליכי עיצוב וייצור, תורת החומרים, גרפיקה, אריזה, פיסול, שרטוט טכני, בניית מודלים, זיווד, הנדסת אנוש וכן באנגלית טכנית, מתמטיקה, פיזיקה, אקולוגיה. כמו כן, קורסים ביזמות עסקית, שיווק, תמחור, אסטרטגיה וניהול עסק, פרזנטציה.

מתכונת הלימודים

לימודי תואר ראשון בהכשרת הנדסאי עיצוב תעשייתי כוללים לימודים תיאורטיים ולימודים מעשיים, לרוב במתכונת של סדנאות לעבודה עם חומרים שונים כמו חיתוך בלייזר, צביעה וכן לימוד תוכנות מחשב שונות. מוסדות לימוד רבים משקיעים גם ביצירת קשרי תעשייה ושיתופי פעולה בין הסטודנטים והבוגרים לחברות. מרבית מסלולי הלימוד להכשרת הנדסאי עיצוב תעשייתי נמשכים בין 3-4 שנים וכוללים הגשת פרויקט גמר ובניית תיק עבודות. לרוב ניתן יהיה לבחור בין לימודי יום ללימודי ערב, כולל השלמה באמצעות קורסים מקוונים.

סוג התעודה

הנדסאי עיצוב תעשייתי
ייעוץ לימודים הוא שלב חשוב בדרך לקבלת החלטה מקצועית. בדוק אם אתה מתאים לג'וב של הנדסאי עיצוב תעשייתי דרך אבחון תעסוקתי אינטרנטי.