חזור

מינהל תיירות


המערכת שתעזור לך לדעת בתוך דקות עד כמה המקצוע שאתה רוצה ללמוד מתאים לך

אחד מכל 4 סטודנטים לא מסיים שנה א'

רק 11% מהישראלים מרוצים מהמקצוע בו בחרו לעבוד

אל תבזבזו את הזמן שלכם - בדקו כבר עכשיו אם אתם מתאימים למקצוע

מערכת "המבדק", שפותחה על ידי צוות כיוונים לעתיד, בראשותו של פרופ' איתמר גתי מהאוניברסיטה העברית, נועדה לעזור לכם לבדוק באיו מידה מקצוע או תחום לימודים עליו אתם חושבים אכן מתאים לכם

התחל במבדק

זירת התיירות לא מפסיקה להתפתח ולגדול עם מלונות, אטרקציות, סיורים ולך יש הזדמנות להשתלב בתחום מרתק ודינאמי.
מינהל תיירות הוא מסלול ניהולי בעולם התיירותי. בתור מנהל זה תהיה אחראי על אתר תיירות כלשהו בין אם מרכז נופש ופנאי או מרכז מבקרים, צוותים של מדריכי טיולים, נהגים אוטובוסים לתיירים ועוד.
העבודה בפועל כוללת פיקוח על צוותים, הכנת חומרים שיווקיים, הסברה והדרכה לציבור המטיילים וניהול השירותים של המרכז התיירותי בין אם זה תיאום בכל הנוגע ללינה ואירוח, קבלת הזמנת וטיפול באורחים.
כמו כן, יידרש ממך לקדם ולפתח אתרי תיירות או את תחום התיירות הרלבנטי בין אם תיירות מרפא, תיירות בקיבוצים, תיירות מדברית וכדומה.

ממי שמשתלב בתחום מינהל תיירות נדרש ידע מקצועי רב בהפקת דרכונים, מסלולי נסיעה ושבילי טיול, הכרות עם אתרי אטרקציות וכן ניהול החופשה לפי תקציב, מזג אוויר, עונתיות.
כדי לצבור ידע חשוב ללמוד לעומק את נושא התיירות הן במסגרת לימודי תואר ראשון או תעודה מקצועית והן בהשתתפות בתערוכות וכנסים של ענף התיירות בארץ ובעולם.

העבודה משלבת עבודה משרדית לסידור וארגון טיולים ותיעוד פעילות המרכז התיירותי יחד עם עבודה בשטח כמו סיורים מודרכים.
ניתן להשתלב בתחום במגוון גופים וארגונים ממשרד התיירות דרך בתי מלונות והארחה, אתרי אטרקציות, מסעדות וחברות טיולים ותעופה ואפילו אתרי אינטרנט בתיירות.

כדי להבין האם מנהל תיירות הוא בשבילך, תוכל לעבור ייעוץ לימודים מקוון שיעזור לך להחליט.

מאפייני המקצוע וקהל היעד

מי שמתאים למקצוע כמו מנהל תיירות הוא בעל זיקה ואהבה לטבע, לטיולים ולשטח. להצלחה בתחום נדרשים כישורי ארגון טובים על מנת לארגן תכניות טיולים מפורטות ומקיפות וכן להקצות משאבים ולפקח על הנעשה והכל תוך עמידה בעומס ובלוחות זמנים צפופים.
חשיבה יצירתית להצעות מעניינות למטיילים ומענה לדרישות שונות. מוטיבציה תסייע בקידום מיזמים שונים. כושר מנהיגות יסייע לך לנהל צוותים וכן להניע לפעולה לקוחות.

קורסים מרכזיים

לרוב כדי להשתלב במנהל תיירות יש לעבור מסלול "קלאסי", שכולל תואר ראשון במלונאות ותיירות בו נלמדים קורסים בגיאוגרפיה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה חברתית וארגונית, אנגלית, דיני תיירות ועבודה וכן קורסים שנועדו להקנות כלים בתחומי הניהול הפיננסי כמו היבטים כלכליים בתיירות, פיתוח עסקי, משאבי אנוש, תהליכי קבלת החלטות, שיווק ופרסום, חקר שווקים, קידום מכירות, תברואה ובטיחות, חשבונאות, מסחר אלקטרוני בתיירות ועוד. בלימודים ניתנת אפשרות לעיתים גם להתמחות בתיירות מסוג מסוים כמו תעופה, תיירות כפרית, פסטיבלים ואירועים וכדומה.

מתכונת הלימודים

תואר ראשון במינהל תיירות ומלונאות נמשך כ-3 שנים כאשר לרוב מדובר במסלול חד חוגי מורחב. הלימודים משלבים לימודים פרונטאליים בכיתות לימוד יחד עם התנסות מעשית וסיורים לימודיים חווייתיים. הסטודנטים נדרשים לבצע עבודת מחקר בתחומי התיירות השונים, להכיר מערכות שונות לניהול הזמנות.
מרבית המסלולים שמכשירים בוגרים במינהל תיירות משלבים גם סטאז' באתר תיירות כלשהו בין אם בית מלון או מרכז תיירותי אחר על מנת שהבוגר יצא עם הכלים הנדרשים לשוק העבודה בענף התיירות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שכדי להגיע לתפקיד ניהול יידרש ניסיון בתפקידים שונים בענף ורק לאחר מכן עם ההתקדמות אפשר יהיה להגיע לתפקיד ניהולי.

סוג התעודה

תואר ראשון במינהל תיירות ומלונאות B.A.

אל תתחיל את דרכך המקצועית בלי שעברת ייעוץ לימודים אינטרנטי שיציג בפניך את התחומים הרלבנטיים עבורך ויתכן שמינהל תיירות יהיה ביניהם.