האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסת מכונות | התמחויות בלימודי הנדסת מכונות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הנדסת מכונות | התמחויות בלימודי הנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות זהו תחום לימודים אשר קיימים בו כמה התמחויות אפשרויות כאשר כל התמחות מובילה לתחום אחר לחלוטין. במהלך הלימודים צריכים הסטודנטים לבחור כיוון התמחות אחד בהם הם יתמקדו ויתמקצעו.
 
התמחות בכוח וחום
אחד ההתמחויות השכיחות והמבוקשות ביותר היא התמחות בכוח וחום. התמחות בענף זה מכשירה את הסטודנטים להתמקצע במגוון תחומים הקשורים לחום וכוח. בין התחומים האפשריים נוכל למצוא: הפקת חשמל בתחנות כוח באמצעות תהליכים תרמיים, מערכות חימום, שימוש באנרגיה סולארית ותכנון מערכות קירור ומיזוג אויר.

התמחות בחומרים פלסטיים
אחד התעשיות הכי מוצלחות בעולם כיום היא תעשיית הפלסטיק. סטודנטים ללימודי הנדסת מכונות שבוחרים בענף הפלסטיקה יעסקו במגוון תחומים מסקרנים מאד כמו: עבודה עם חומרים חדישים ושונים, מערכות בקרה, מערכות ברמת דיוק גבוהה, שילוב של כימיה ומערכות מכאניות. כאשר הם יהיו אחראים על התכנון והביצוע של המערכות וגם על תחזוקן.

התמחות ברכב
תעשיית הרכב היא תעשייה עצומה וחשובה מאד בקנה מידה עולמה. התמחות ברכב הסטודנטים לומדים את כל הידע המכונאי הדרוש כדי לשפר את ביצועי הרכבים, ולתכנן את רכבי העתיד. לצד אבחון תקלות ובעיות מכניות שונות ברכבים.
 
התמחות במכטרוניקה -רובוטיקה
התמחות זו משולבת עם הנדסה מכנית, הנדסת חשמל ואלקטורניקה והנדסת תוכנה.
כיום תעשיית הרובטיקה תופסת תאוצה עקב שעסקים רבים פונים לפתרון זה על מנת לחסוך בעליות של העבקת כוח אדם אנושי.
כמעט בכל תחומי התעשייה נוכל למצוא אותו. מהנדסים עם התמחות במכטרוניקה יתכננו ויבנו מכונות למגוון שימושים בעזרת הידע אותו הם ירכשו.  
 
התמחות בתחום הזרימה והאנרגיה 
כיום במגזר העסקי אנרגיה היא תחום פעילות מרכזי בחברות השונות בארץ , מחברת חשמל הותיקה ועד חברות הייטק קטנות שעיקר עיסוקם הוא בתחום האנרגיות המתחדשות .
בעקבות גילויים חדשים של מרבצי הגז הטבעי התת ימיים שנמצאים בסמוך לחופי ישראל מגבירים את ההתפתחות של תחומי האנרגיה השונים בארץ . 
 
התמחות בקירור ומיזוג אוויר 
כיום בישראל מיזוג אוויר הוא הכרחי בכל בית, עסק, כלי רכב, או כל מקום ציבורי סגור ששוהים בו אנשים מצריך מערכת מיזוג אוויר .
כמו כן ישנם מערכות קירור שמשמשות לצרכים נוספים כמו : הובלה או אחסנה של מזון קפוא וכו'.
לכן,כלל הסיבות הללו גרמו לביקוש והצורך להתפתח טכנולוגית בהתאם לצרכי השוק .

לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי