האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין ברפואה משלימה - רפואה אלטרנטיבית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

רפואה משלימה - רפואה אלטרנטיבית

מידע כללי
 
לימודי רפואה משלימה נועדו במטרה להכשיר מטפלים בדרכי טיפול, לא חודרניות, למגוון רב של מחלות או בעיות גופניות. החל משיפור איכות החיים דרך תהליכי הרזייה טבעיים, פיזיותרפיה, שימוש בצמחים ועוד.
 
רפואה אלטרנטיבית כשמה כן היא באה כאלטרנטיבה לרפואה המערבית, אם ברפואה המערבית מתקנים את הבעיות הפיזיולוגיות על ידי טיפול ממוקד בבעיה (לדוגמא כאב ראש מטופל באמצעות כדור נגד כאבי ראש), ברפואה האלטרנטיבית או בשמה האחר הרפואה המשלימה, מטפלים בבעיות הפיזיולוגיות באמצעות חיפוש אחר שורש הבעיה, לרוב הבעיות הפיזיולוגיות מגיעות כתוצאה מבעיה רוחנית ונפשית, בעצם הרוח, הנפש ורגש מחוברים ומשפיעים על גוף האדם.
 
אלו מבינכם המעוניינים להיות מטפלים, בין אם טיפול פיזי או נפשי, צריכים לשקול בחום לפנות לרפואה משלימה. תחום זה נמצא בחזית עולם הטיפולים הלא חודרניים, נתח השוק של לימודי רפואה משלימה, תופס וגדל מרגע לרגע והרבה אנשים בוחרים לזנוח את הרפואה המערבית לטובת רפואה משלימה. עד לפני מספר שנים איש לא חשב בכלל על לימודים כאלה אך כיום זה הפך לתחום מאד מבוקש. החלום של מלא אנשים הוא להיות רופא, אך מה לעשות שלעתים כדי להיות רופא ברפואה המערבית צריך ציונים מאוד גבוהים והרבה הקרבה. לעומת זאת בלימודי רפואה משלימה אין את הבעיה הזו של סף קבלה גבוה ושכר רעב ובכל זאת יש בזה את אלמנט הטיפול והריפוי. הרבה יותר קל להיות רופא אלטרנטיבי בימינו. ועם הפופולריות שזה תופס כנראה שגם יותר משתלם.
 
המעוניינים בלימודי רפואה אלטרנטיבית צריכים להיות חדורי מוטיבציה, אמפתיה ורגישות למטופלים, בעלי אהבה ללמידה והשקעה אין סוף והרבה חמלה. לימודי רפואה משלימה נמצאים כיום בקדמת הבמה של המקצועות הטיפוליים השונים.
 
 
 
לימודים
 
לימודי רפואה משלימה נמשכים כארבע שנים, במסלול לימודי יום, וכעשרה סמסטרים למעוניינים בתכנית לימודי ערב, הורים או בעלי משרה מלאה. כיום קיימים עשרות מוסדות לימודים הפרוסים ברחבי הארץ, בניגוד לעבר, המציעים מסלולי ותכניות לימוד רבות ומגוונות, בנוסף ישנם מסלולים ללימודי רפואה משלימה ללא פסיכומטרי. בין תכניות הלימוד ללימודי רפואה אלטרנטיבית ניתן למצוא: רפואה סינית, רפואה נטורופתית, הומאופתיה, ביו סינתזה (פסיכותרפיה גופנית) ועוד.
 
 
 
נושאי לימוד
 
לימודי רפואה משלימה כוללים תחומים רבים ומגוונים המגיעים כל אחד מעולם פילוסופי טיפולי אחר. לימודי רפואה אלטרנטיבית כוללים רפואה סינית וטיבטית, תזונה טבעית, הומאופתיה, פילוסופיה הודית (איור ודה), שיאצו, פנג שוואי, הידרותרפיה (טיפול במים), טווינה, רפלקסולוגיה ועוד. מרבית מוסדות הלימוד מחייבים לצד התכנית הרגילה, לימוד של מקצוע טיפול מגע (שיאצו, טווינה, צ'י קונג – לבחירת הסטודנט), כאשר בתום שנת הלימודים מוענקות לבוגרים תעודות מטפל במקצוע הטיפולי הנבחר. תכניות הלימודים הינן מעמיקות ומקיפות ועומדות בתקנים ובסטנדרטים המחמירים ביותר, הן של הסטנדרטים הבינלאומיים והן של ועדת הכנסת לחקיקה.
 
 
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה ללימודי רפואה משלימה משתנים, ככלל, ממוסד לימודים אחד למשנהו כאשר תכנית הלימודים המבוקשת גם כן מהווה פקטור משמעותי לסף הקבלה. אולם, מרבית מוסדות הלימודים דורשים את אותם תנאי הבסיס כתנאי קבלה: זכאות מלאה לתעודת בגרות ישראלית מוכרת, מעבר ראיון אישי על ידי סגל הפקולטה ומעבר מבחן התאמה.
 
 
 
אפשריות תעסוקה
 
בוגרי לימודי רפואה משלימה יכולים לאחר הלימודים להתפתח במגוון ערוצים, בין אם בערוץ הממלכתי, הפרטי או העצמאי. בין אפשרויות התעסוקה ניתן למצוא קופות חולים (דוגמת מכבי טבעי או כללית), בתי חולים, מרפאות ובתי חולים פרטיים וכמובן הקמת קליניקה פרטית עצמאית.

קורסים ולימודי תעודה ברפואה משלימה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי