האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי אינסטלציה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי אינסטלציה

קורס אינסטלציה/שרברבות
 
קורס שרברבות ואינסטלציה מכשיר את התלמידים לתפקד כאינסטלטורים, שרברבים, עבודת האינסטלטור כוללת טיפול בברזים דולפים, בסתימות ביוב, טיפול בניאגרות, בנזילות וכו', עבודתו של האינסטלטור היא עבודה המחייבת זמינות של 24 שעות מכיוון שלפעמים יש בעיות שלא ניתן להמתין אפילו לא שעה, מכיון שנזילה בצינור מים זה לא משהו שהייתם רוצים שיהיה לכם בבית.
 
 
לימוד אינסטלציה ושרברבות - בין נושאי הלימוד
 
אחרי הלימודים בקרוס שרברבות ואינסטלציה יצא התלמיד עם הכשרת אינסטלטור, אשר אחראי גם על תיקון תקלות, תחזוקה והקמה של מערכות אינסטלציה. מערכות אינסטלציה הם שם כולל למערכות מים וביוב. ישנם מספר רב של מוסדות לימוד שנותנים הכשרה מקצועית כאינסטלטור, לימוד אינסטלציה רווי בנושאי לימוד ודרכי פעולה לתיקון והחלפת דודי שמש, טיפול והחלפת בצנרת, כיצד מאתרים ומתקנים נזילות, טיפול בתקלות ביוב וכ"ו. כמו כן לימוד אינסטלציה הינו אורך הרבה זמן מדובר על קורס של חצי שנה, המכין את התלמידים לבחינה של משרד התמ"ת שלאחריו יוכלו התלמידים לעסוק בתחום הפרטי או כשכיר בחברה שנותנת שירותים כללו.
 
קורס שרברבות - איפה עובדים?
 
בשנים האחרונות יש בישראל מחסור אמיתי באינסטלטורים ושרברבים מקצועיים כך שבוגרי קורס שרברבות הם מצרך סופר מבוקש בשוק העבודה. עם השלמת הלימודים ועמידה בהצלחה בכל דרישות הקורס יכול השרברב לעבוד בשתי צורות: האופציה הראשונה תהיה לעבוד באופן פרטי כעסק עצמאי, כאשר הוא בעצם מקבל קריאות מאנשים פרטיים בנוגע לתקלות שונות בהם הם נתקלים בבית שלהם. האופציה השניה - השרברב יכול לעבוד מול גופים גדולים וחברות ציבוריות, או לעבוד בפרוייקטים של בניה מול קבלנים, כאשר מן הסתם במקרה כזה היקף עבודתו צפוי להיות רחב וקבוע יותר. חשוב לציין, כי אם ייבחר שרברב לעבוד מול חברות וגופים גדולים, סביר להניח שהוא ייתקל בבעיות אשר עולות להיווצר במערכות השקייה לגינות וגנים וכדו'. 
 
כמה מרוויחים?
 
תחום השרברבות הוא דינאמי ותלוי בהמון גורמים ומשתנים כמו - שנות נסיון, סוג התעודה, סוג העבודה וכו' וכו'. השכר הממוצע בתחום האינסטלציה והשרברבות לשנת 2018 הוא כ- 10,000-14,000 ש"ח חודשי לעובד שכיר שעובד במסגרת של חברה גדולה או קבלן. בוגר שסיםם קורס שרברבות ויבחר לפתוח עסק עצמאי יכול להרוויח סכומים גבוהים אפילו יותר אבל מן הסתם תהיה מוטלת עליו כל האחריות של לגייס לקוחות חדשים, להתפתח בתחום, ליצור לעצמו שם טוב ואמין וכו' - מה שמן הסתם לוקח לא מעט זמן. חלק גדול מבוגרי קורס שרברבות יעדיפו לעבוד בהתחלה כשכירים ע"מ לקבל נסיון מעשי בתחום ורק אחרי שירגישו בטוחים בעצמם מבחינה מעשית יקימו עסק חדש מנקודת ההתחלה. 
 
 

קורסים ולימודי תעודה בהכשרה מקצועית ותחומי הנדלן

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי