האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין ברפואה סינית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

רפואה סינית

מידע כללי

 

הרפואה המשלימה היא הגדרה לכל שיטות הטיפול השונות מהרפואה המערבית, ישנם הרבה שיטות טיפול שהגיעו מאזורים שונים בגלובוס, אזור ותחום מרכזי הוא כל הקשור לרפואה הסינית, שיטות טיפול עתיקות יומין שהגיעו מסין והמזרח, לפי הרפואה הסינית יש לחיות על פי חוקי הטבע ולהתנהל על פיהם בכל תחומי החיים, כמו כן הרבה שיטות טיפול של הרפואה הסינית עוסקות באיזון ערוצי אנרגיה, מרדיאנים, המצויים בגוף האדם.

לימודי רפואה סינית הינם טובעניים וכוללים תכנים רבים ומגוונים. המעוניינים במקצוע טיפולי זה צריכים להיות בעלי אמפתיה וחמלה למטופליהם, בעלי רצון עז לעזור ולטפל, יכולת השקעה ואהבה ללמידה וכמובן מוטיבציה ואמביציה רבות.
לימודי רפואה סינית נמשכים כארבע שנים במסגרת לימודי יום, וכעשרה סמסטרים במסגרת מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים. בתום הלימודים מוענקות לבוגרים, (ברוב מוסדות הלימוד) בין שתיים לשלוש תעודות גמר ברפואה משלימה:
 
 • תעודת גמר בלימודי רפואה סינית לתואר ראשון
 • תעודת מטפל מוסמך ברפואה סינית
 • תעודת מטפל במקצוע מגע (שיאצו, צ'י קונג, טווינה ועוד)
 •  
כיום קיימים מוסדות לימוד רבים ללימודי רפואה משלימה ורפואה סינית הפרוסים ברחבי הארץ ולכן אין צורך (במרבית המקרים) להעתקת מגורים לטובת הלימודים.
 
 
 
למי מתאים ללמוד רפואה סינית
 
הרפואה הסינית לא מתעסקת בסימפטומים של הבעיה אלא במקור הבעיה, חוסר איזון אנרגטי בגוף, על המטופל להתמסר לטיפול על מנת שהוא יצליח, כמו כן מטפל טוב ברפואה הסינית עוסק בעיקר בפעולות מנע לבעיות ולא בפעולות ריפוי. קורסים ברפואה סינית מכשירים מטפלים לרפואה סינית. אותם מטפלים צריכים להיות אנשים עם אחריות רבה, אנשים שרוצים לעזור לאנשים ויקבלו סיפוק רב מטיפול בבעיות של אנשים, מכיוון שהרפואה הסינית מורכבת מכמות אדירה של שיטות טיפול על המטפל לראיין את המטופל בכדי להבין מה הבעיה ולאבחן אותה ועל ידי האבחון של הבעיה להציע את הטיפול האפקטיבי ביותר ממגוון שיטות הטיפול אשר נלמדים בתוך קורסים ברפואה סינית.
 
 

לימודים

 
לימודי רפואה סינית כוללים תכני לימוד רבים ומגוונים השואבים ידע מהפילוסופיה הסינית העתיקה ומהווים נתח עיקרי בלימודי רפואה משלימה. בין התכנים הנלמדים ניתן למצוא:
 1. דיקור סיני
 2. צמחי מרפא
 3. תזונה
 4. טיפול במגע ועוד
 
במרבית מוסדות הלימוד ללימודי רפואה סינית נדרשים הסטודנטים ללמוד מקצוע מגע טיפולי לצד הלימודים העיוניים. בין מקצועות המגע, כשבסופם מוענקות לבוגרים תעודות מטפל מוסמך. לצד תכני הלימוד הללו, לאחר תום הלימודים ניתן לרכוש התמחויות נוספות בתחומי הטיפול השונים כגון התמחות ברפואה סינית קלאסית "ענפים וגבעולים", גניקולוגיה סינית, דיקור קוסמטי וכדומה.
 
 

תנאי הקבלה ללימודי רפואה סינית

 
תנאי הקבלה ללימודי רפואה סינית משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו כאשר במרבית מוסדות הלימודים לרפואה משלימה נדרשים תנאי סף מינימליים הכוללים:
 
 • זכאות לתעודת בגרות ישראלית מלאה
 • מעבר ראיון אישי במוסד הלימודים אליו מעוניינים להתקבל
 • מעבר מבחן קבלהה הכולל שאלוני התאמה פסיכולוגיים ולעיתים דינמיקה קבוצתית
 
 
 
אפשרויות התעסוקה בתחום
 
עם תום הלימודים וקבלת תעודת הגמר בלימודי רפואה סינית, ישנן אפשרויות רבות ומגוונות וכוללות אפיקי התפתחות רבים בין אם במגזר הממלכתי, הפרטי או העצמאי. בין הבוגרים ניתן למצוא כאלו שהשתלבו באגפים ובמחלקות השונות בבתי החולים הממשלתיים, מטפלים בבתי חולים ובמרפאות פרטיות, קופות חולים ובעלי קליניקות טיפול עצמאיות של רפואה משלימה.
 

קורסים ולימודי תעודה ברפואה סינית

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי