האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במהם תנאי הקבלה לרפואה?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מהם תנאי הקבלה לרפואה?

מהם תנאי הקבלה לרפואה?
 
לימודי רפואה בעולם ובעיקר בישראל נתפסים כמסגרת לימוד אינטנסיבית, קשה וארוכה מאוד. הלימודים דורשים מהסטודנטים יכולות סבלנות, התמדה וגם יכולות כלכליות על מנת שיוכלו לממן את התואר הנחשק. בישראל, התואר היוקרתי ברפואה אורך כ- 7 שנים בתוכנית הלימודים המלאה והוא נלמד רק באוניברסיטאות (בניגוד לתארים ראשונים אחרים שנלמדים במכללות), ולכן תנאי הקבלה ללימודי רפואה גבוהים מאוד. מספר המבקשים לגשת ללימודי רפואה הוא גדול מאוד נוכח יוקרת המקצוע, הסיפוק האישי והחברתי והחשיבות הגדולה של מקצוע זה. האוניברסיטאות השונות קובעות רף גבוה במיוחד בכדי לצמצם את היקף הסטודנטים ולקבל מתוכם את האיכותיים והטובים ביותר.
 
 
תנאי קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטאות בארץ
 
תנאי קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטאות בארץ מהווים מכשול מרכזי בפניי סטודנטים שחולמים להיות רופאים והם תלויים בציון סכם המורכב מציונים גבוהים מאוד בבחינה הפסיכומטרית ובבגרות. מדי שנה מתקבלים סטודנטים שהשיגו את הציונים הכי גבוהים והם מוזמנים לראיונות קבלה אצל ועדות הקבלה השונות באוניברסיטאות. לעיתים הסטודנטים נדרשים לעבור מבחני קבלה לחוג עצמו או מבחנים פנימיים אחרים שנקבעים על ידי האוניברסיטאות.
 
 
תנאי קבלה ללימודי רפואה במוסדות לימוד בחו"ל
 
כידוע, תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ הם גבוהים ביותר ולכן רבים מהסטודנטים שאינם עומדים ברף הגבוה, לא מוכנים לוותר על חלומם ופונים ללימודי רפואה בחו"ל שם תנאי הסף פחות נוקשים. ישנם מגוון של מוסדות בחו"ל ובעיקר במזרח אירופה המציעים לימודי רפואה בשפה האנגלית לסטודנטים זרים. לכן, הסטודנטים מתבקשים לשלוט בשפה האנגלית ולעיתים הם מתבקשים לעבור מבחן קבלה בשפה.
 

לימודי תואר ראשון ברפואה - לימודים לתואר דוקטור MD

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי