האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהאם כדאי ללמוד משפטים?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

האם כדאי ללמוד משפטים?

האם כדאי ללמוד משפטים?
 
תחום לימודי המשפטים עבר בשנים האחרונות מהפכה. כמות מוסדות הלימוד אשר מציעות מסלול לתואר במשפטים קפץ בצורה משמעותית וכך גם כמות עורכי הדין בארץ. השוק נמצא ברוויה והוא מוצף באנשים שלמדו משפטים. דבר זה מעלה תהיות אצל הרבה אנשים האם כדאי ללמוד משפטים. האם אותו תואר נחשב ויוקרתי עדיין מספק את הסחורה והאם אפשר עדיין למצוא בזה תעסוקה?


למה כדאי?

אחד הטיעונים המרכזיים ביותר המצדדים בעד השאלה האם כדאי ללמוד משפטים הוא דרישות הקבלה הנוחות. אם פעם תנאי הקבלה ללימודי משפטים היו כמעט כמו של רפואה, כיום המצב שונה. נתוני הקבלה ללימודי משפטים (בעיקר במכללות הפרטיות) אינם דורשים ציוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים במיוחד. הגמישות בעניין תנאי הקבלה מפתה המון סטודנטים ללכת ללמוד מקצוע מכובד שיש בו השכלה כללית.
 

מה הבעיות?

אך עדיין יש לא מעט בעיות אשר יכולות להשפיע על ההחלטה האם כדאי ללמוד משפטים. התנאים לקבלת רישיון עריכת דין הוקשחו, זמן ההתמחות הוארך, השכר הממוצע ירד והאפשרות למצוא משרד עורכי דין שיקבל בוגר משפטים ללא ניסיון מקצועי היא לא גדולה. קיימת תחרות גדולה בין בוגרי לימודי משפטים על מקומות עבודה והמון אנשים נשארים בלי מקום עבודה ופונים לעסוק בתחומים אחרים אשר לא קשורים בכלל למשפטים.

השאלה האם כדאי ללמוד משפטים היא מאד אינדיבידואלית. כל אחד צריך לשאול עצמו למה הוא רוצה ללמוד משפטים ומה הוא מצפה להשיג בסוף התהליך. חבל להתחיל מסלול מפרך של 4 שנים כדי בסוף לסיים בלי כלום ביד. מצד שני אסור לוותר על החלומות.
 

לימודי תואר ראשון במשפטים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי