האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר במדעי המדינה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר במדעי המדינה

תואר במדעי המדינה
 
תואר במדעי המדינה משלב לימודים מרתקים ופרקטיים, שנוגעים רבות בחיי היומיום של אזרחי ישראל. בניגוד לתואר ביחסים בינלאומיים, שהינו כללי יותר ומתייחס לפוליטיקה ברמת העולמית והרב מדינית, תואר במדעי המדינה מתמקד בפוליטיקה של ארץ ישראל ובהתנהלות מוסדות המדינה.  
 
 
תואר במדעי המדינה – איפה לומדים?
 
תואר במדעי המדינה ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות. תנאי הקבלה באוניברסיטאות אינם גבוהים ולעיתים ניתן להתקבל אליהן רק עם שכלול ממוצע הבגרות. מכללות בהן קיימים לימודי תואר במדעי המדינה, מציעות גם מסלולי למידה נוחים למי שמעוניין להשתלב בלימודי התואר תוך כדי עבודה. מרבית מסלולי הלימוד לתואר ראשון במדעי המדינה אורכים בין 3 ל-4 שנים, ואילו משכם קצר יותר בתואר השני.
פעמים רבות, לא תמצאו רק את בני גיל העשרים בכיתות הלימוד. לימודי תואר במדעי המדינה מושכים גם אנשים מהמגזר הציבורי, אנשי מערכות הביטחון ועובדי מדינה, וכן, אנשים מהמגזר הפרטי, שמעוניינים, באמצעות הלימודים, להרחיב את השכלתם במטרה להתקדם בתחומי עבודתם.
 
 
תואר במדעי המדינה – מה עושים עם זה?
 
רבים מבוגרי תואר ראשון במדעי המדינה ממשיכים הלאה, לתארים שני ושלישי במדע המדינה, ביחסים בינלאומיים, במנהל ומדיניות ציבורית. בוגרים שיוצאים לשוק העבודה מוצאים את מקומם במשרדי הממשלה ובכנסת, כעוזרים פרלמנטאריים, עובדי משרדי הסברה ורשויות מקומיות.
בנוסף לאלו, בוגרי תואר ראשון במדעי המדינה הם בעלי יתרון בקבלה למסלול הכשרתם של צעירים כשגרירים ודיפלומטיים מטעם משרד החוץ הישראלי. תפקיד זה הוא נחשק מאוד ומדי שנה מתמודדים עליו עשרות אלפי צעירים – תואר ראשון במדעי המדינה הוא בעל יתרון בכך שהוא נותן כלים להתמודד עם סוגיות ושאלות, עימן צריכים הנבחנים להתמודד בעת תהליך התמיינותם לתפקיד.
 
 

לימודי תואר ראשון בפוליטיקה וממשל, מדע המדינה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי