האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סקס, סמים ועבירות התנהגות בהרווארד

סקר חדש שנערך באוניברסיטת הרווארד חושף העתקות של סטודנטים, צריכה גבוהה של סמים, ונדליזם והתערטלות באזורים פומביים בקמפוס

אחינועם מזרחי | 04-06-2013 17:49:00

שליש מהסטודנטים בהרווארד מודים שהעתיקו ואחד מתוך עשרה עשה סקס בספרייה, כך על פי סקר שפירסם עיתון האוניברסיטה The Harvard Crimson. העיתון אסף את הנתונים במשך שנה, אודות 780 בוגרי המוסד, שהשיבו על שאלות הקשורות לשימוש בסמים, שתיית אלכוהול והתנהגויות לא ראויות.

אחד מכל עשרה. סקס בספרייה (צ' - shutterstock)
אחד מכל עשרה. סקס בספרייה (צ' - shutterstock)

ממשיכים להעתיק למרות הסנקציות
שנת 2013 עומדת בסימן פרשת העתקות שערורייתית בהרווארד שנחשפה באוגוסט שנה שעברה, בעקבותיה נחקרו 125 סטודנטים והודחו כחצי מהם. אף על פי כן, הודו למעלה משלושים אחוז מהנשאלים כי העתיקו את שיעורי הבית שלהם לפחות פעם אחת במהלך ארבע שנות הלימוד לתואר הראשון. לעומתם, רק שבעה אחוזים העתיקו בבחינות או בעבודות הגמר.

אבל, כשנשאלו הסטודנטים כמה מחברי כיתתם העתיקו, הערכותיהם היו גבוהות יותר. הם ניחשו, בממוצע, ש-53 אחוזים העתיקו שיעורי בית, 32 אחוזים עבודות ו-18 אחוזים העתיקו בבחינות. רק 25 מהם אמרו שהקוד האתי – שהוועדה ליושרה אקדמית הציעה במרץ בעקבות הפרשה – מפחית העתקה.

מעתיקים בעיקר את שיעורי הבית (צ' - shutterstock)
מעתיקים בעיקר את שיעורי הבית (צ' - shutterstock)

אחד מכל עשרה עשה סקס בספרייה
תוצאות הסקר, כפי שפורסמו באתר ה"דיילי מייל" הבריטי, מגלות ש-72 אחוז מבוגרי 2013 נרשמו לאוניברסיטה כבתולים, בעוד שרק 27 עזבו את המוסד כבתולים. לשבעה אחוזים מהסטודנטים היו יותר מאשר עשרה פרטנרים למיטה בזמן שלמדו במוסד, ואחד מכל עשרה סטודנטים עשה סקס באולם הספרייה המרכזי.

הקרימסון מציין כי הסטודנטים באוניברסיטת הרווארד נוטים להעיז ולבצע כמה משימות מורכבות עד סוף התואר: למשל, עשיית צרכים על הפסל של ג'ון הרווארד ליד משרד הדיקן והתערטלות בחצר האוניברסיטה ביום הראשון של בחינות הסיום – אירוע שידוע גם כ'הצעקה הראשונה'. מספרית, 23 אחוזים מהנשאלים ספרו שהשתינו על רגלו של הפסל ו-32 אחוזים חשפו את כל גופם באירוע המסורתי החל מידי שנה.

הסטודנטים סיימו את התואר עם ידע מוגבר בתחומים שחרגו ממקצועות הלימוד שלהם: 38 אחוזים מהסטודנטים העידו כי ניסו לעשן מריחואנה - מספר רב יותר ממספר הסטודנטים שמעשנים סיגריות. 16 אחוז מהסטודנטים התנסו עם קוקאין, אקסטזי, פטריות הזיה, אל אס די וחומרים אסורים אחרים – רובם החלו להשתמש בהם אחרי שנרשמו לאוניברסיטה.

החלו להשתמש בלימודים (צ' - shutterstock)
החלו להשתמש בלימודים (צ' - shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי