האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אין סקס בפריים טיים

מחקר ישראלי חדש מצא שבניגוד לתדמית הרווחת, יש מעט מאוד מין בזמן צפיית שיא בטלוויזיה המסחרית. "מרבית המין המוצג הוא נשיקות, מזמוזים ודיבורים על סקס"

יובל אל-אור | 21-06-2010 15:40:00

מחקר אקדמי שערך פרופ' אמיר חצרוני מבית הספר לתקשורת של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, מצא שהצגה של יחסי מין מלאים בעירום מלא נדירה מאוד - רק משגל אחד לחמש שעות שידור.

מהממצאים עולה שמרבית המין המוצג בטלוויזיה מורכב מהתנהגויות תמימות ונורמטיביות, כגון נשיקות, מזמוזים ודיבורים על סקס. מין אנאלי, אורגיות, פטישיזם וסאדו-מאזו בכלל תתקשו למצוא.

המחקר מדד את הזמן המוקדש לסקס ואלימות בשעות הפריים טיים של הטלוויזיה המסחרית בישראל (ערוצים 2 ו-10), והתבסס על מדגם מייצג של התכניות ששודרו בערוצים אלה לאורך שבועיים, בשנת 2010. סך הכל נבדקו 56 שעות שידור בזמן צפיית שיא.

לגבי האלימות בטלוויזיה, נמצאה שכיחות נמוכה של התנהגות אלימה, כאשר אף אחת מהן לא הופיעה ליותר מעשירית דקה בכל שעה. כמו כן נמצא שרוב האלימות בתוכניות טלוויזיה אינה מותירה סימנים פיזיים ואינה נענשת.

המחקר השווה גם בין כמות המין והאלימות בטלוויזיה בישראל ובין שידורי רשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב - ABC, CBS ,NBC ו-FOX. מן ההשוואה עולה כי בשידורים הישראליים יש 30% פחות מין, ורק שביעית מכמות האלימות לעומת ארה"ב.

פרופ' חצרוני טוען כי בין ההסברים האפשריים למיעוט הסקס והאלימות בטלוויזיה המסחרית בישראל ישנם הרצון להימנע מעימותים עם הרשות השנייה ומארגונים פמיניסטיים ופחד שתוכנית שהן עשירות במין ואלימות ירחיקו צופים רבים מהערוץ.

אז אם יש כל כך מעט סקס ואלימות בטלוויזיה, איך זה שתמיד נדמה שהטלוויזיה עשירה בהם? פרופ' חצרוני מסביר כי "ייתכן שתכניות יוצאות דופן נזכרות טוב יותר במוחם של הצופים, דווקא בשל חריגותן, ויוצרות רושם מוטעה שבטלוויזיה המסחרית בישראל יש יותר מין ואלימות מכפי שיש באמת".

מפתיע, אבל אין בכלל סקס (צ' - ShutterStock)
מפתיע, אבל אין בכלל סקס (צ' - ShutterStock)
שום, כלום (צ' - ShutterStock)
שום, כלום (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי