האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

יופי של סטוץ

מחקר חדש חושף כי היופי כן קובע כשזה מגיע לסקס מזדמן, לפחות אצל נשים. גברים אמנם מייחסים פחות חשיבות למראה החיצוני אבל הם עדיין ישמחו לרוץ לשתף את החברים

איתי קינן | 17-08-2009 13:47:00

ספר החוקים הבלתי רשמי של עולם הסטוצים ממשיך להיכתב במרץ, ומחקר חדש שהתפרסם מאשר מבחינה מדעית חשדות נפוצות. במסגרת מחקר שנערך על ידי החוקרים מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת ברונל, אנגליה, נבדקו נכונותם של כ-500 סטודנטים לסקס מזדמן עם אנשים שונים, ועד כמה יש למראה החיצוני השפעה על בחירה זו.

המחקר, שפורסם במגזין "Human Nature", מראה כי גברים מחפשים סטוצים הרבה יותר מנשים והם גם הרבה פחות בררנים כשזה מגיע אליו. זאת בניגוד לנשים המציבות סטנדרטים גבוהים בכל הקשור למראה חיצוני בעיקר בסקס מזדמן. כמו כן, הן לא מרבות לדווח על כך לחברותיהן, בניגוד לגברים שרצים לספר לחבר'ה.

החוקרים ניסו לאמוד את ההשפעה שיש למידת האטרקטיביות של מבקש דמיוני על הנכונות של בני המין השני להיענות לשלוש הצעות שונות. ההצעות חולקו לשלוש רמות: לצאת לבילוי זוגי, לעלות לדירה או להיכנס יחד למיטה, תיאור המבקש או המבקשת נע בין "כמעט אטרקטיבי", "אטרקטיבי" ו"אטרקטיבי בצורה יוצאת דופן". הנבדקים, 427 סטודנטים ו433 סטודנטיות מארצות הברית, גרמניה ואיטליה, התבקשו לדרג את מידת המוכנות שלהם להיענות לאחת משלוש ההצעות.

החוקרים מצאו כי למראה החיצוני השפעה שונה על נשים מההשפעה שיש לו על גברים. בדיקת שלוש רמות המבקשים חשפה כי גברים היו נכונים למלא את שלוש ההצעות בקלות, בעוד שנשים התגלו כהרבה יותר בררניות. גברים גרמנים התגלו כפחות בררנים מגברים איטלקים או אמריקאים, גברים איטלקים העדיפו את האופציה של להיכנס למיטה יותר מגברים אמריקאים. אך עם זאת, גברים אמריקאים העדיפו להיכנס למיטה להיכנס למיטה מהר יותר מגברים גרמנים. הבדלים אלו הדגישו את השוני בתרבויות בהיבטים של מוסר והעדפות מיניות.

למרות שגברים מיחסים פחות חשיבות למראה חיצוני, הם עדיין העדיפו להיכנס למיטה במהירות עם נשים שקוטלגו כ"אטרקטיביות", אך לחלוקה ל"אטרקטיבית" ו"אטרקטיבית" באופן יוצא דופן לא הייתה כלל השפעה על בחירתם.

נשים לעומת זאת ייחסו יותר חשיבות למראהו החיצוני של המבקש, הן העדיפו להיענות לבקשה לבוא לדירה או להיכנס למיטה עם גברים שקוטלגו כ"אטרקטיבים באופן יוצא דופן" מאשר שתי האופציות האחרות. "לנשים יש סטנדרטים גבוהים יותר", סיכם עורך המחקר, "הן לא יסכימו למין מזדמן, אלא אם מדובר בגבר מושך באופן יוצא דופן".

ייתכן כי מסקנות המחקר קשורות לתוצאות מחקר אחר, שאף הוא התפרסם במגזין "Human Nature" הגורס כי למרות המהפכה הפמיניסטית לא מעט נשים נשארות עם תחושות שליליות לאחר סטוץ של לילה אחד. אולי לכן, הן חשות צורך לקבוע סטנדרטים גבוהים – כדי להצדיק את המעשה.

במסגרת המחקר התבקשו כ-1,743 נשים וגברים שחוו סקס מזדמן לדרג את התחושות השליות והחיוביות שהרגישו למחרת. התוצאות הראו כי התחושות הכוללות של הנשים היו שליליות יותר משל הגברים - 80% מהגברים דיווחו על תחושות חיוביות לגבי החוויה בהשוואה ל-54% מהנשים. בניגוד לגברים שהרגישו מוצלחים ונחשקים לאחר המפגש המיני, דיווחו הנשים על תחושה שלילית של חרטה ותחושת ניצול, כמו גם חשש לגבי נזק פוטנציאלי שייגרם למוניטין שלהן.

אילוסטרציה (צ' - ShutterStock)
אילוסטרציה (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי