יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

זואו-תרפיה. טיפול, חינוך ושיקום בעזרת בעלי חיים

מכללת מגן דוד ירוק

תנאי קבלה
- גיל 20 ומעלה
- ראיון אישי
- 12 שנות לימוד לפחות
- אנגלית בסיסית
- בריאות תקינה אשר תואמת את דרישות המקצוע
* מקרים מיוחדים יידונו לגופם
כמה זמן לומדים
- 340 שעות אקדמיות
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תעודת גמר בזואו-תרפיה, טיפול חינוך ושיקום בעזרת בע"ח מטעם מכללת מגן דוד ירוק ובהכרת משרד החינוך האגף לקשרי חוץ ואונסקו לגמול השתלמות
פרטים על זואו-תרפיה. טיפול, חינוך ושיקום בעזרת בעלי חיים
"בעל חיים השונה מבני מינו, בדומה לנו בני האדם, לעולם אינו משולל תכונות משובבות לב ואחד הדברים מפיסי הדעת בעולם החיות הוא המפגש עם בעל חיים ייחודי בהתנהגותו או במראהו שנגלית בו תכונה מקסימה ושובת לב". הזואולוג הנודע ג'ראלד דארל, מצא במחקריו דמיון מפתיע בין העולם של בעלי החיים לבין עולמו של האדם. הוא ראה בכל חיה את קרבתה לאדם, הוא מצא בין היתר בכל חיה את ההומור שבהתנהגותה ואת היופי אשר נשקף ממנה. בדיעבד, מעיון בכתביו ובספריו אפשר לטעון שהוא זה שהניח את היסודות למקצוע זואו-תרפיה. העולם בו אנו חיים עשיר בטבע, במגוון קבוצות בעלי חיים המתקיימים בו באזורי מחיה שונים ולצדם חיים אנו בני האדם. זואו-תרפיה הנה שיטה טיפולית ייחודית הנלמדת במכללת מגן דוד ירוק ומתבססת על עובדות אלו. בעולם הזואו-תרפיה נכנסים המטפל והמטופל אל מרחב המחיה של בעל החיים שהופך להיות המרחב הטיפולי. סביבת המחיה, אורח החיים, התכונות, המאפיינים ההתנהגותיים ומזונו של בעל החיים הופכים להיות התוכנית התרפויטית החינוכית או השיקומית אותו מתכנן המטפל. בוגר זואו-תרפיה יטפל באנשים, ילדים או מבוגרים, הנמצאים בתהליכי טיפול או שיקום נפשי או פיסי, המוגבלים באופן זמני או מתמשך ביכולותיהם הקוגניטיביות, הפסיכוסוציאליות או הפיזיות. הטיפול בעזרת בעלי חיים, מהווה התערבות פעילה הבאה לתרום לתהליך הטיפולי, כאשר מרחב המחיה של בעל החיים על כל מרכיביו הופכים לחלק אינטגרלי של התוכנית הטיפולית. שיטה טיפולית זו הוכיחה עצמה בעבר כשיטה עם מקדם הצלחה גבוה ואפשרות להשיג תוצאות מרחיקות לכת. * מטרות הקורס: להכשיר כח אדם מקצועי לטיפול, חינוך ושיקום בעזרת בעלי חיים.
מידע נוסף
* קהל היעד: מורים בחינוך המיוחד, בעלי מקצועות טיפוליים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, בעלי מקצועות פארא-רפואיים, מקצועות פארא-וטרינרים והקהל הרחב המעוניין לעסוק באופן מקצועי בתחום. * מרצים וניהול מקצועי: - ד"ר אריק אלון - פסיכולוג קליני, רפואי חינ וכי, מרצה ורכז המסלול. - ד"ר אבי ליליאן - רופא וטרינר, מורה בכיר ומנהל המכללה. - גב' ניצה טייכמן - M.A בחינוך, B.A במדעי החיים, מטפלת מסייעת בעזרת בע"ח, מרצה בכירה, מדריכת מורים למדעים, כותבת ספרי זואולוגיה ותוכניות לימוד. - מר דודי רז - M.A בחינוך מיוחד, מסייע טיפולי בעזרת בעלי חיים. - גב' טל אשר - M.A בייעוץ חינוכי לבעלי צרכים מיוחדים. - מר עמיר פירני - M.A בעבודה סוציאלית. מרצה בנושא התמכרויות. - ד"ר אבישי לובלין - חוקר ורופא וטרינר מומחה ומרצה בתחום המכרסמים והעופות. - ד"ר רחל זילברמן - מרצה בנושא דולפינים וטיפול בעזרת דולפינים.
מוכר לגמול כללי

עוד מסלולי לימוד – מכללת מגן דוד ירוק

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים