יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי תואר שני בהערכה בחינוך

סמינר הקיבוצים

תנאי קבלה
- תואר ראשון ותעודת הוראה
- ממוצע 80 ומעלה
- ותק של 3 שנים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי
- מנהלים, מורים בפועל, בעלי תפקידים בבתי הספר
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תואר מוסמך בהערכה בחינוך .M.Ed*
פרטים על לימודי תואר שני בהערכה בחינוך
תחום ההערכה בחינוך עבר, ועודנו עובר, שינויים מהותיים, המשקפים גישות חדשות ליעדי ההערכה ולתפקידיה וכן לעקרונות המנחים אותה. המושג "הערכה" מתייחס כיום למגוון גדול של מושאים: לומדים, מורים, מנהלים, תכניות לימודים, פרויקטים חינוכיים ומוסדות חינוך. ההערכה מתקיימת בתחום הכיתה, בבית הספר ובמערכת כולה. הערכה אינה מתמקדת, כבעבר, בבחינת תפוקות ותוצרים בלבד אלא מתייחסת להיבטים נרחבים של מושא ההערכה, הכוללים גם את בחינת הצרכים, ההקשר, התהליכים, המדיניות, הסביבה החברתית-פוליטית ועוד. מגוון התפקידים שההערכה מנסה לשרת חורג מן התפקידים "הקלסיים" של מיון והסמכה. ההערכה מספקת כיום משוב לשם שיפור וכן משרתת תפקידים פוליטיים וחברתיים. להערכה בבית הספר ולהערכה של בית הספר כוח עצום והשפעה על "איך, מה ומתי", בכל הנוגע לתלמידים, למורים, לתוכן הלימוד, להישגים, לעיצוב תרבות הלמידה, לדימוי מקצועי של מורים, לעיצוב זהות תלמידים, לביטחונם העצמי ולמניעיהם ללמידה. מטרת התכנית לתואר שני בהערכה בחינוך, היא להכשיר מורים, בעלי תפקידים ומנהלים, להיות אנשי הערכה הבקיאים בידע התיאורטי והיישומי המגוון הקיים בתחום. בוגרים אלו אשר יפעלו בבתי הספר, בארגונים חינוכיים בלתי פורמאליים, ברשויות מקומיות או במערכת החינוכית הרחבה, יוכלו ליישם תהליכי הערכה משמעותיים במסגרות השונות. הבוגרים יוכשרו לקיים דיאלוג פורה עם הערכה חיצונית ובכך לקדם את ההוראה והלמידה, לחזק את האוטונומיה של המוסדות מהם הם באים, ולחזק את המקצועיות של עמיתיהם.
* התכנית תפתח ללומדים אפשרויות מגוונות לקידום מקצועי: - רכז הערכה בית ספרי. - השתלבות ביחידות הערכה חינוכיות ברשויות המוניציפאליות. - השתלבות ביחידות הערכה חינוכיות ארציות. - השתלבות ביחידות הערכה חינוכיות במוסדות אקדמיים.
מידע נוסף
* התכנית אושרה לפתיחה ולהרשמה על-ידי המועצה להשכלה גבוהה. הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה. * הכשרה לתפקיד רכז הערכה בבית הספר: התואר השני מוכר לצורך ביצוע תפקיד רכז הערכה בבית הספר על ידי הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה). תפקיד זה מקנה גמול תפקיד בסך 6% מן השכר המשולב ("אופק חדש", סעיף 39; "עוז לתמורה - עיקרי הרפורמה", 2013).

עוד מסלולי לימוד – סמינר הקיבוצים

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
דרך נמיר 149, תל אביב
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים