יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תעודת הוראה בפסיכולוגיה

מכללת העיר פתח תקווה

תנאי קבלה
- בעל תואר 1 בפסיכולוגיה / מדעי ההתנהגות
פרטים על תעודת הוראה בפסיכולוגיה
* מטרת התכנית : 
- התכנית מקנה תעודת הוראה בפסיכולוגיה לבתי ספר על-יסודיים לבעלי תואר בוגר בפסיכולוגיה (‏חד-חוגי או דו-חוגי‎)‏.1 תכנית הלימודים כוללת קורסים בחינוך, בפסיכולוגיה, בדידקטיקה ובהכשרה מעשית.
 
* דרישות הלימודים לקבלת תעודת הוראה בפסיכולוגיה :
- קורסים בחינוך
- קורסים במתודולוגיה
- הכשרה מעשית
 
מידע נוסף
* תהליך הרשמה וזכאות : 
- המעוניינים להתקבל לתכנית לתעודת הוראה בפסיכולוגיה יגישו בקשה לוועדה לאישור תכניות לימודים, בצירוף תעודת בוגר אוניברסיטה וגיליון ציונים מקורי, לא יאוחר ממועד סיום לימוד הקורס הראשון בתכנית לתעודת הוראה (‏ראו סעיף ב לעיל‎)‏, ולפני ההרשמה לקורס דידקטיקה של הוראת הפסיכולוגיה (‏55157‎)‏.10
 
יוכלו להתקבל לתכנית רק מי שסיימו תואר ראשון או שהם בשנת לימודיהם האחרונה לתואר בדיסציפלינות הרלוונטיות, ממוצע ציוניהם לתואר הוא 75 לפחות ועמדו בדרישות האנגלית.
 
סטודנטים במהלך לימודיהם לתואר בוגר של האוניברסיטה הפתוחה יוכלו להתקבל ללימודי תעודת הוראה בפסיכולוגיה רק לאחר שצברו לפחות 72 נ"ז בקורסים לתואר הראשון בממוצע של 75 לפחות, ובכללם קורסי החובה, לפחות קורס מתקדם אחד ועבודה סמינריונית אמפירית, עמדו בדרישות האנגלית, ובתנאי שתכנית לימודיהם לתואר ותכנית לימודיהם לתעודת הוראה אושרו על ידי הוועדה לאישור תכניות לימודים.11
 
הוועדה לאישור תכניות לימודים תודיע לסטודנטים אם התקבלו לתכנית, ובמידת הצורך, אילו קורסי השלמה עליהם ללמוד.
 
סטודנטים יהיו זכאים לתעודת הוראה בפסיכולוגיה אם סיימו את כל חובותיהם לתואר ראשון, את לימודי ההשלמה (‏במידת הצורך‎)‏ ואת תכנית הלימודים לתעודת הוראה כפי שאושרה להם על ידי הוועדה.
 
ניתן לקבל פטור משני קורסים בחינוך לכל היותר ובהיקף שאינו עולה על 12 נ"ז. פטור זה יינתן רק בגין לימודים קודמים של קורסים דומים בתכניהם ובהיקפם לקורסי התכנית. בכל מקרה תחול חובה של לימוד קורס מתקדם במסגרת תעודת ההוראה.
 
החלטת ועדת הקבלה תקפה ל-3 שנים, בכפוף לעמידה בדרישות מתווה תכנית הלימודים של משרד החינוך.
 

עוד מסלולי לימוד – מכללת העיר פתח תקווה

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
שחם 64, פתח תקווה
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים