יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון - B.Sc. במדעי המחשב

המסלול האקדמי המכללה למינהל – הקמפוס החרדי

תנאי קבלה
- תעודת בגרות
- מבחן במתמטיקה ומכינה מותאמת למגזר החרדי
כמה זמן לומדים
- 3 שנים + סמסטר (10 סמסטרים)
- 3 ימי לימוד (מתוכם אחד ללימודי אנגלית)
*ימי לימוד לגברים: א, ד, ו
*ימי לימוד לנשים: ב, ג, ה
מה מקבלים בסיום הלימודים
תואר ראשון - B.Sc. במדעי המחשב מטעם המכללה למינהל - הקמפוס החרדי
פרטים על תואר ראשון - B.Sc. במדעי המחשב
*נושאי הלימוד: 
 
- התמחות במדעי הנתונים (Data Science)

עד כה התמחות ב- Big Data התמקדה בתשתיות אשר מאפשרות עבודה עם כמויות גדולות של מידע במהירות גבוהה. כיום, תשתיות אלו זמינות בענן בצורה פשוטה ומשלבות בתוכן יכולות עיבוד רבות. הצורך המהותי כיום עבר למדע העוסק בנתונים – שיטות לאיסוף, ניקוי, ניתוח, עיבוד, ויזואליזציה, למידה והסקת תובנות. במסגרת ההתמחות, הסטודנט ילמד לנתח בעיות ולעבור עמם את כל התהליך, החל מאיסוף הנתונים, למידתם, הסקת מסקנות והצגתם בצורה ברורה. ישנו צורך עז בתעשייה ב- data scientist אשר בדרך כלל היה נדרש תואר מתקדם (לפחות שני) במדעי המחשב/סטטיסטיקה, או תחום רלוונטי לאיוש משרות אלו.  כיום, לאחר שהבשילו הכלים והשיטות בתחום אנו יכולים להכשיר את דור העתיד של ה- data scientist כבר במסגרת התואר הראשון.

- התמחות אבטחה בסייבר

עולם הסייבר הפך כבר מזמן לזירת מלחמה: האקרים, גופי פשע, ארגונים ומדינות פורצים למחשבים, גונבים מידע, כסף ויוצרים נזק תשתיתי במיליוני דולרים. בהתמחות זו נכיר לעומק את חזית הידע הטכנולוגי והאקדמי בעולם אבטחת המידע, תוך שימוש בכלי תקיפה מתקדמים, בניית כלים בצורה עצמאית והבנה של יתרונות וחסרונות מנגנוני ההגנה הקיימים.

 

- התמחות בלמידה חישובית

למידה חישובית הינה תחום במדעי המחשב העוסק בפיתוח אלגוריתמים המיועדים לאפשר למחשב ללמוד מתוך דוגמאות, ובכך לייצר רמה מסוימת של בינה מלאכותית. נושא מרכזי בתחום הינו יכולת המחשב לחזות ולסווג נתונים חדשים. בתחום זה חלה התפתחות מואצת בעשור האחרון הן באקדמיה והן בתעשייה: ניתן למנות בין היתר יישומי ראיה ממוחשבת, מערכות זיהוי דיבור, ניתוח אוטומטי של טקסטים ויישומים רפואיים. נושא נוסף הינו היכולת לחקור ולנתח כמויות גדולות של מידע על מנת שניתן יהיה לזהות באופן אוטומטי דפוסים מסוימים. במסגרת קורס הבסיס, הסטודנט לומד בעיקר את התאוריה של אלגוריתמי למידה חישובית ונחשף לשימושים מודרניים ומעשיים של שיטות וגישות שונות בלמידה חישובית. מטרת ההתמחות הינה לחשוף את הסטודנט באופן מעשי להתפתחות המואצת בעשורים האחרונים בתחום ניתוח המידע הדיגיטלי הסובב אותנו.

- התמחות בנושאים מתקדמים

ההתמחות בתשתיות ובלינוקס מיועדת לסטודנטים המעוניינים לעסוק בתחומי תשתיות (חברות כמו:  DELL,REDHAT ,CISCO ,EMC ,IBM) בתחומי לינוקס ומערכות יוניקס אחרות, וירטואיזציה (למשל: VMWARE ,REDHAT, ORACLE) במערכות מחשב משובצות, ריאקטיביות או מערכות זמן אמת. במסגרת ההתמחות נלמד על מתודולוגיות פיתוח דרייברים וכתיבת קוד בקרנל, על ההבדל בין שיתוף מידע בין סביבת משתמש וסביבת קרנל ונכיר את סביבת הפיתוח. בנוסף נלמד על נעילות Spin locks, read write locks, Wait queues, נכיר את העקרונות של חומרה, פסיקות וטיפול בהן, מבנה וטיפול בקבצי ELF, כתיבת קוד, דרייברים ביוזר ספייס, מימוש קריאות מערכת ועוד.

מידע נוסף
* מסלול לגברים
* מסלול לנשים
לימודים בהפרדה
קיימים מסלולי לימוד בהפרדה

עוד מסלולי לימוד – המסלול האקדמי המכללה למינהל – הקמפוס החרדי

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
0, בני ברק
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים